kategoria: Karty CF
[#31] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@superbonio, post #29

Witam.

W końcu znalazł się czas, aby zająć się moim PCMCIA. Jakiś czas temu postanowiłem od strzału wymienić bufory ale bez zmian. Dzisiaj postanowiłem zweryfikować wszystkie połączenia wychodzące od portu. Na wstępie go wylutowałem, bo jest wówczas lepszy dostęp a przy okazji zweryfikowałem czy jakiś babol nie kryje się pod złączem. W trakcie weryfikacji okazało się, że wyprowadzenia układu Budgie 87 i 88 mają zwarcie. Po analizie ścieżek udało mi się znaleźć, jak przypuszczam wadę fabryczną. W miejscu przejścia na dolną część PCB dwa punkty zostały zwarte. UFF działa !


Pozdrawiam
2
[#32] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@Taziman, post #31

Sorry za oftop, ale nie chciałem zakładać oddzielnego tematu. Zainstalowałem czysty 3.1.4, dorzuciłem clearwb, podmieniłem pliki fat i sterowniki cf. Jak podmontuję cf'a mam ikonę crossdos i po otwieraniu mam obcięte do 8 znaków nazwy plików. W classiwb jest normalnie. Do tego 3.1.4 nie widzi mi jednej partycji, która jest normalnie widoczna w 3.1. I jeszcze jedno, w 3.1 widzi mi dwa pliki s-s i nie startuje z żadnego. W 3.1.4 startuje ale są komedie.


Ostatnia aktualizacja: 30.05.2022 10:17:39 przez ryshard
[#33] Re: PCMCIA CF0:NDOS

@ryshard, post #32

Ale podmieniles na FAT95?
Montujesz właściwą mountliste?
Jak wygląda mountlista?
Tooltypes ikony cf0 sprawdzałeś ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem