kategoria: A500
[#1] Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel
Witam

Wiem, że temat był wałkowany wiele razy ale chciałem dopytać się tylko.
Po wyjęciu pożółtych klawiszy z A500 kilka razy pokrywałem je grubą warstwą wody utlenionej w kremie 12% i wystawiałem na słońce. Nic to jednak nie daje.
Zakupiłem teraz w płynie nadtlenek wodoru 30% (perhydrol).
Chcę teraz po rozcieńczeniu tego środka z wodą w stosunku 1:1 zrobić kąpiel klawiszy
Moje pytanie dotyczy tego na jak długo zanurzać klawisze aby nie uszkodzić np. nalepek oraz czy też powinny leżeć w tej wodzie w mocnym słońcu ?

Dziękuję.

Pozdrawiam
M.K.
[#2] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@Silos, post #1

To jest niemożliwe, ja miałem tak żółte i po 2 razach bialutkie.

Może jakąś trefną tą wodę w kremie kupiłeś.

Ja maczam klawisze w kremie (grubo pokryte), układam na tacy i przykrywam folią żeby nie wyschły i na 3 h na słońce (tylko aby było słonecznie, nie w cieniu)

Spróbuj jeszcze raz, moim zdaniem kąpiel w perhydrolu może ci uszkodzić , szczególnie te szare. Ponadto kąpiel - to one będą pływały po wierzchu raczej
[#3] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@Silos, post #1

zostaw śmiało klawisze na 1 dzień i zobacz co się dzieje, ja potrzebowałem 2 dni żeby ładnie wybielały, dopadłem perhydrol 38%, na klawisze kremu nie polecam bo trza uważać co by nie zaschło itp
[#4] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@QUAD, post #3

Witam

Tzn. rozcieńczyć perhydrol 30% w wodzie 1:1 w kuwecie i do tego roztworu wszystkie klawisze na kilka godzin w pełnym słońcu ?

Pozdrawiam
M.K.
[#5] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@Silos, post #4

właśnie tak, odwróć klawisze oznaczeniami do dołu żeby były całe zanurzone i na drugi dzień sprawdź czy jest ok a jak nie to niech się moczą dalej :)
aha i uważaj na łapki co by się tym świństwem nie pochlapać a na oczy jeszcze bardziej

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2015 15:21:35 przez QUAD
[#6] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@QUAD, post #5

Jak będzie mi się chciało to pokaże zdjęcia mojej starej klawiatury na której testowałem perhydrol i co zrobił z nią. Za 3 razem powstały plamy nie do usunięcia na szarych klawiszach.
[#7] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@Silos, post #1

Robię tak samo jak Cadderlik (w folii) i gitara gra. Łopatologicznie:
1. mycie w zmywarce,
2. ustawiam klawisze na plastikowej podstawce,
3. walę krem na klawisze i rozsmarowuję aby góra i boki pływały w wodzie w kremie (12%),
4. podstawka w folię,
5. na słońcu ze 2 godziny,
6. do zlewu i płukanie,
7. ustawiam obok jeszcze niewybielonych i ... zachwyt. Bywa, że powtórzę procedurę (pomijam punkt 1).

Nazwy kremu nie pamiętam w sumie pierwszy lepszy (no chyba, że trafił się ten właściwy). Kupiłem za 8,50 zł w sklepie fryzjerskim za 1 litr. Woda utleniona w kremie 12%. Niektórzy na yt dają i 15%.

Widziałem u znajomego plastik po perhydrolu. Porównując krem i perhydrol ... wbieram krem, który nie niszczy plastiku jak zdaża się to temu drugiemu.

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 14:00:37 przez misiek2
[#8] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@misiek2, post #7

Aktualizuję - mam Scandic Line 12% oxydant creme - czarna butelka z nalepką z czerownym dosyć szerokim paskiem ... coś takiego

http://hairpro.pl/product-pol-15580-Profis-Scandic-Line-oxydant-woda-utleniona-w-kremie-1-9-3-6-9-12-1000-ml.html
[#9] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@Silos, post #1

[#10] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@KRISS, post #9

Wybielałem na początku czerwca i jeszcze mi zostało co nieco do zrobienia. Trudno mi powiedzieć jaka jest trwałość rozwiązania, ale również czytałem o ponownym zażółceniu klawiszy. Ponoć nie jest dobrym rozwiązaniem pakowanie sprzętu w foliowe worki.
[#11] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@misiek2, post #10

Witam i dziękuję za odpowiedzi.

Wniosek jest taki, że lepiej nie eksperymentować z Perhydrolem 30 % który niepotrzebnie kupiłem. Mam tylko jeden komplet klawiszy z zakupionej Amigi 500. No nic będę do skutku katował klawisze zanurzając na maxa w kremie wodzy utlenionej 12% i do pełnego słońca teraz latem.

Dziękuję.
M.K.

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 09:53:22 przez Silos
[#12] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@Silos, post #11

Kup sobie pędzel do golenia z jak najbardziej miękkim włosem i po prostu smaruj klawisze dosyć dokładnie,po okolo 30 minutach znowu posmaruj pędzlem klawisze i wystaw na świeże powietrze.W żadnym wypadku na mocne słońce,może być pochmurny dzień nawet.Ale wtedy wystawiasz to od rana do wieczora i efekt masz wspaniały.wybieliłem tak Amige 500 kolegi i swoja Amige 600hd.

Trzeba uważać na oczy i palce,jęśli już będziesz miał kontakt z kremem i ci się weżre w skórę to zamocz palce w mleku i staraj się wetrzeć mleko w palce.Wszelakie rękawiczki gumowe czy foliowe potrafi to cholerstwo rozpuścić.
Co do specyfiku jaki używam to ten oto. Żadne szybko,żadne "bo mi się śpieszy".Wszystko małymi łyżkami jak mówiła moja mama. :]

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2015 10:21:26 przez Stoopi
[#13] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@Silos, post #11

Przedewszystkim uważaj na szare klawisze z amigi, bardzo łatwo je zniszczyć perhydrolem w kremie czy też w płynie, ja tak załatwiłem swoją,. Druga sprawa to mycie klawiszy po zabawie z perhydrolem, dokładnie w ciepłej wodzie i płynie, inaczej zostanie tłusta powierzchnia na klawiszach i mimo że będą wyglądać jak nówki super wybielone to resztki perhydrolu będą wybielać dalej czego efektem będą paskudne białe plamy jak np tutaj . Jeśli masz inna amigę np 1200 czy 600 to nie suguruj się ich szarym kolorem klawiszy bo mają inny odcień.
[#14] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@koxy, post #13

W ostatnich dniach wybieliłem 2 klawiatury od A1200. Jedna z nich totalnie żółta wybieliła się bardzo ładnie, podobnie z szarymi klawiszami, natomiast z drugą wystąpił pewien problem a mianowicie zauważyłem, że na szarym klawiszu enter z klawiatury numerycznej jest przebarwienie. Później pozostałe szare klawisze traktowałem wodą w kremie krócej (pomiędzy 1 godziną a 1 godziną 30 minut). Jest ok (poza wspomnianym enter). Proponuję szare klawisze wybielać krócej niż białe. Z moich niewielkich doświadczeń i licznych opinii wynika, że z szarymi klawiszami bywają problemy. Być może stosowano różne materiały, mieszanki itp. Jak będzie słońce zajmę się A500. Planuję przełożyć klawisze z A500 (angielski układ) do A1200 (niemiecki układ). Posiadana przeze mnie klawiatura A500 ma duży enter tj. obejmuje dodatkowo pusty klawisz, który występował w A1200 (mniejszy enter i pusty klawisz). Czy w A500 to był standard (duży enter) czy też zdarzał się enter + pusty klawisz?

Poza tematem - dzisiaj dotarła do mnie A500. Wyciągnąłem klawisze, poza caps lock (ktoś to zdejmował?). Między klawiszami tona kurzu. W sumie tyle tego było, że można by zlepić dla starej futro ... Klawiatura nie działa jak należy. Pewnie problem z membraną. Czy jest jakiś wątek na temat uszkodzonych membran i próby ich ratowania?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2015 23:46:31 przez misiek2
[#15] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@misiek2, post #14

Ja akurat przekładałem klawisze z a1200 do a500, za wyjatkiem entra i lewego shiftu(bo jest krótszy) nie widziałem klawiatur do a500 z pustymi klawiszami, ale może są. Co do problemu z membraną, miernik w dłoń i sie dowiesz, są jakieś pisaki do łączenia scieżek, ale czytałem też, że ludzie używają do tego celu zestawów do naprawy ogrzewania tylnich szyb samochodowych. Może też być że te gumki z kawałkiem plastiku co się wciska w klawisz są sparciałe, podmień z innej klawiatury i może zadziała.
[#16] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@koxy, post #15

Są takie z pustym klawiszem, posiadam w mojej A500
[#17] Re: Wybielenie klawiszy A500 - kąpiel

@koxy, post #15

Dawno nie zaglądałem do membrany jednak ... z tego co pamiętam wszystko jest zafoliowane. Interesuje mnie najmniej inwazyjny sposób "dostania się" do środka. Proszę o wskazówki.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem