kategoria: Karty CF
[#31] Re: CF format pod winUAE

@tukinem, post #29

Jeśli partycję masz większą niż 2GB to musisz użyć Amiga OS minimum 3.1.4, lub ładować ręcznie scsi.device i loadmodule.


Próbowałem kart SD i microSD w adapterze Extreme CF Adapter Type I UDMA o różnych pojemnościach 512MB/2GB/4GB oraz kartę CF 16GB tworząc tylko partycję do 4GB i niestety za każdym razem był ten sam efekt. Piszesz iż muszę użyć minimum OS 3.1.4, czyli w programie WinUAE muszę użyć Workbench-a minimum 3.1.4?
[#32] Re: CF format pod winUAE

@mitrhandir, post #31

Nie, nie musisz używać os 3.1.4, można każdą z tych operacji wykonać na klasycznym 3.1.

Ja korzystałem z tego poradnika: http://tech.webit.nu/partitioning-16-gb-compact-flash-card-with-winuae-and-pfs3/ Na jego bazie mam postawioną kartę 16GB dla A600 i 128GB dla A1200 i wszystko hula ;)
[#33] Re: CF format pod winUAE

@Splavinho, post #32

Ja korzystałem z tego poradnika: http://tech.webit.nu/partitioning-16-gb-compact-flash-card-with-winuae-and-pfs3/


No i to jest konkret... bardzo fajny i w paczce zip od razu wszystko co potrzebne.

Jedyne do czego bym się przyczepił to geometria dysku. (Blocks per Cylinder: 1008) to 508kb na cylinder. Trochę od czapy.

(Blocks per Cylinder) = (Heads) x (Blocks per Track)

(Blocks per Cylinder) x (Cylinders) x 512 = pojemność w bytes

Najłatwiej jest zrobić

Heads:32
Blocks per Track: 64
Blocks per Cylinder:2048


wtedy Cylinder wychodzi dokładnie 1Mb i łatwiej to ręcznie ustawiać bo suwakami w starym HDtoolBox nie da rady.
[#34] Re: CF format pod winUAE

@Splavinho, post #32


Ja korzystałem z tego poradnika: http://tech.webit.nu/partitioning-16-gb-compact-flash-card-with-winuae-and-pfs3/ Na jego bazie mam postawioną kartę 16GB dla A600 i 128GB dla A1200 i wszystko hula ;)


Próbowałem też wg. tego poradnika, pobrałem paczkę PrepTools_v02.zip i w momencie gdy wprowadziłem loadmodule scsi.device po zatwierdzeniu pojawiały się pasy w programie WinUAE i wyglądało jak by się zwieszało.
[#35] Re: CF format pod winUAE

@mitrhandir, post #34

Hmm, nigdy takich objawów nie miałem... Kartę dla A1200 robiłem stosunkowo niedawno na wersji winuae 4.9.0, dla A600 kilka lat temu, wersji nie pamiętam ale też wszystko śmigało.
[#36] Re: CF format pod winUAE

@mitrhandir, post #34

A co tu jest napisane ?


Switch to drive “f” by typing “f:”, followed by enter key, and finally type “loadmodule scsi.device” and press enter. This will load new scsi.device to memory and reboot our virtual Amiga. After it boots again, we can go back to shell and type “version scsi.device”, output should say version 44.20.

[#37] Re: CF format pod winUAE

@ppill, post #33

Fajny był ten poradnik, sam z niego korzystałem niedawno (z miesiąc temu) - teraz stronka padła... Ma ktoś jakieś "archiwum" jej ?


Ostatnia aktualizacja: 18.06.2023 21:44:41 przez Hubez
[#38] Re: CF format pod winUAE

@Hubez, post #37

Jest na szczęście na web.archive.org - tu ostatni zrzut z lutego 2023: link
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem