kategorie: A2000/A3000, A4000, A500, Sprzęt
[#1] Karta graficzna własnej roboty w A2000
Zapraszam do oglądnięcia filmiku nt karty graficznej Picasso II++, wykonanej przeze mnie według projektu autorstwa Matthiasa Heinrichsa i Georga Brauna.
https://www.youtube.com/watch?v=6nSwYvFbcDg
Będę miał tę kartę na najbliższym SACPIe.
[#2] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@wali7, post #1

Jak finansowo wyglada zrobienie takiej karty?
[#3] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@wali7, post #1

Super. Jestem zainteresowany. Jamie koszty?
[#4] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@JacK_Swidnik, post #3

Czy ta karta idzie z Amigą 1200?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 09:00:13 przez pat999
[#5] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@pat999, post #4

Nie widzę powodu, dlaczego by nie ale niech się wali7 wypowie.
[#6] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@pat999, post #4

To jest najnormalniejsza w świecie karta Zorro II, więc powinna pójść z każdą Amigą wyposażoną w takie złącze. Jak ktoś pojawi się na SACPie z Ami wyposażoną w Zorro, możemy sprawdzić kartę w jego Ami.
Nie wspomniałem o tym, że karta ma możliwość zainstalowania (dziurki na spodzie płytki) złącza do Expansion Port w A500. Z tym, ze trzeba mieć albo jakieś przelotowe turbo, albo turbo nakładane na CPU, albo sobie taką przelotkę wykonać. Planuję zrobić taka przelotkę (koncepcyjnie nie wydaje sie trudne, trzeba tylko zapewnić aby łańcuch CFGOUTn i CFGINn był zamknięty) i wypróbować w działaniu z ACA500+1231. Chociaż do tego celu chcę przeznaczyć (prezentowaną także na filmiku) kartę w wersji Georga v.3.2 (ma całe 4 MB), bo do GBA1000 zrobię sobie v.3.3 której PCB już mam (ta wersja ma trochę inne FPGA).
Ogólnie karta jest mała, zgrabna, i ma zupełnie fajne osiągi (zwłaszcza w porównaniu do PicassoII/EGS Spectrum, których nie cierpię). W pełni przelotowa, przystosowana do współpracy z Indivision (podobno "prawdziwe" Picasso II ma z tym jakieś problemy).
Na marginesie - nie wiem dlaczego Georg Braun nazwał kartę Picasso II++, to naprawdę antyreklama. Jak musiało być to Picasso, to mogło być III. Bo karta będzie w połowie stawki między II a IV. Osiągami nawet jest blizej IV, tyle że kulą u nogi jest przepustować Zorro II, no ale tego nie przeskoczymy.

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 10:24:11 przez wali7
[#7] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@wali7, post #1

Ładna robota OK
[#8] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@wali7, post #6

Fajna sprawa, rozumiem że można ją podłączyć do amigi 500 z tego co piszesz, jednak mnie by interesowało żeby karta była w środku standardowej obudowy,domyślam się że była by możliwość dolutowania do płytki kabelków i wpięcie się nimi w expansion port jeżeli się mylę to sprostujcie mój tok myślenia :)
ale jak tak się da zrobić to "jo to kcym"


Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 10:42:49 przez QUAD
[#9] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@QUAD, post #8

Też myślę o umieszczeniu tego w środku. Trzeba spróbować :)
[#10] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@wali7, post #9

jak byś zamawiał płytki to pomyśl o mnie a jak byś dodatkowo już coś miał wykombinowane jak to podłączyć w środku to też daj znać :)
[#11] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@QUAD, post #10

Ja też bym był chętny na taką kartę. Jakby była dostępna do kupienia w całości od kogoś to jak najbardziej biorę Mógłbym wreszcie sensownie odpalać AOS 4.1, a kompaktowość tej karty jest dużym plusem.
[#12] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@QUAD, post #8

Do A500 można podpiąć i tak też zrobił Matze poprzez adapter, który umieścił w tym temacie janekdrukarz: Zorro II adapter A500
Można by ten adapter spróbować dostosować do wewnątrz, albo zrobić jakiś riser, bo bez kombinacji się nie obejdzie. Z gniazda CPU nie da się tak łatwo tego przerobić, bo brakuje kilku sygnałów w porównaniu do Expansion Port-u. Trzeba by dogłębnie sprawdzić które tak naprawdę są potrzebne.
[#13] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@wali7, post #1

Śliczna. OK
[#14] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@wali7, post #1

Miałem kiedyś picassoII ale ta karta w stosunku do niej to naprawdę demon szybkości. O tym mi nie pisałeśszeroki uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 12:51:45 przez _Skiba
[#15] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@wali7, post #1

jaki koszt takiej karty? da się to kupić gdzieś?
[#16] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@wali7, post #6

A karta wogóle korzysta z Zorro 3? (PS: wszystko wskazuje na to, że na SACP przytulę jedną z nich )
[#17] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@_arti, post #16

Zorro III niestety nie.
[#18] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@wali7, post #6

A co ze słynnym Zorro IV (x2 Zorro II)? Wiem, że musiały być karty ze specjalnej serii DCE, ale może tę kartę też jakoś da się zmusić do Zorro IV. A co do wpychania w A500, a może da się ją podłączyć do CD32?
[#19] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@wali7, post #17

wali7, sprawdź skrzynkę jak możesz...

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 15:38:11 przez zmiennik
[#20] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@Ender, post #18

Zorro IV to lekko przyspieszone Z2 a CV3D z DCE ma po prostu układy, które są w stanie ten wzrost szybkości wytrzymać. Jeśli karta waliego7 jest na stosunkowo nowych komponentach a pewnie jest, to wzrost prędkości jest możliwy.
[#21] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@_arti, post #20

Nie moja karta (ja ją tylko wykonałem), a Matzego i Georga :)
Z mozliwością wykorzystania szybszej szyny nie wiem.... mozliwe że by poszło. Spróbować można, jeśli ktoś ma :)
[#22] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@wali7, post #1

Zazdroszczę ci Twojego hobby. A2000 RULEZ!
[#23] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@flops, post #11

Mógłbym wreszcie sensownie odpalać AOS 4.1


A czy AOS 4.1 obsługuje karty Picasso?
[#24] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@wali7, post #1

Jak co, to jestem zainteresowany.............
[#25] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@KRISS, post #24

ten egzemplarz jest mój
[#26] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@_arti, post #20

To się chyba nazywało Fast Zorro II i był to po prostu slot Zorro II taktowany 2x szybciej.



Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 23:05:16 przez tom256
[#27] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@flops, post #11

Nie sądzę aby karta była zgodna z AOS4. Chociaż może ma ona jakąś zgodność programową z PicassoII? Jak dostarczysz sprzęt na jakiś zlat, to możemy sprawdzić....
[#28] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@tom256, post #26

W przypadku Zorro II oferującego żałosne 3.5 MB/s dociągnięcie do 7 MB/s może robić różnicę. Sporą.
[#29] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@wali7, post #1

Hej,

strasznie chciałem Ci podziekować za poświęcony czas na obgadanie tematu GBA1000. Tak czy siak, podaję swoje namiary mailowe: [adres wycięty na prośbę autora posta]

Odnośnie płytek - mógłbyś ew. zrobić listę tego co masz (+ ew. części w nadmiarze) - które mógłbyś opchnąć wraz z ceną? Docelowo chciałbym zbudować zestaw zbliżony do tego który posiadasz, tak więc spokojnie zacząłbym kompletować. Oczywiście deklaruję udział w zbiórce do płyty GBA1000.

Odnośnie projektu tego Kickstartu testowego mam już ciekawą koncepcję, którą zamierzam przetestować. Zobaczymy jak będę stał z czasem i czy mi się uda.

A jeszcze jedna sprawa. Jaka była ksywka tego kolegi, w którego A2000 testowałeś kartę graficzną?

Pozdrawiam,
Adam

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2015 11:30:07 przez _arti
[#30] Re: Karta graficzna własnej roboty w A2000

@drsky, post #29

A 2000 była moja:)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem