kategoria: Sprzęt
[#1] Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta
[#2] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

Ta płynność.. Wymiekam..
[#3] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@Sokok, post #2

Czekam na wersję A500 i A1200...
[#4] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@twardy, post #3

Przede wszystkim do A1200. Bo do A500 pewnie łatwiej jest to zrobić.
[#5] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

A tu porównanie Dooma (ADoom) względem A4000/040 + Cybervision:

Youtube

A600 po lewej
[#6] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

Jestem kupiony.

Wiadomo coś o dacie premiery?
[#7] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@ntx, post #5

Co to za bzdura? Na A1200 68030/50MHz Multiscan Productivity 640x480 działał szybciej niż na tej A4000.

Pozdrawiam,

Azz
[#8] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@teh_KaiN, post #6

Data premiery nic ci raczej nie da. Musisz zlozyc preorder i zaplacic 120 euro i grzecznie poczekac az bedzie gotowe. Majsta pisze w pierwszym poscie swojego watku Amibay, ze nie wyprodukowal wystarczajaco duzo sztuk w pierwszej partii wiec postanowil zrobic Vampire 2 i wyprodukowac tyle ile potrzeba, ale musi znac dokladnie ile ludzi jest zainteresowanych. Nie jest to okreslone na 100%, ale podejrzewam, ze jedyna szansa dostania Vampira 2 jest zlozenie preordera. Mi sie udalo zlozyc stosunkowo szybko wiec zaplacilem tylko 90 euro, jednak 120 euro za tego demona to tez jest prawie nic.
[#9] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@sordan, post #8

Oczywiście na razie mowa tylko o a600, czy tak?
[#10] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@Sokok, post #9

Tak. Caly czas Majsta pracuje tylko i wylacznie nad karta do Amigi 600. A czy zrobi pozniej Vampira na inne modele to tego nikt nie wie, pewnie nawet on sam poki co (chyba ze gdzies na forach juz o czyms kiedys wspominal o czym nie wiem). Mnie sie wydaje, ze na inne modele Vampira nie bedzie, dlatego specjalnie pol roku tego kupilem A600, ktora czeka sobie spokojnie na tego potwora.
[#11] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@sordan, post #10

wiadomo coś o wersji do A1200 ? :)
[#12] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@sordan, post #8

Jak bym miał wtedy te 90 euro, to bym wpłacił. ;)

Preordery tylko na amibay, czy można u niego bezpośrednio?
[#13] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@teh_KaiN, post #12

Mozna zamowic albo na Amibay albo wysylajac mu e-mail. Znajdziesz go tutaj: Majsta.com



Ostatnia aktualizacja: 10.11.2015 18:53:38 przez sordan
[#14] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

To jest R E W E L A C J A !

Dlaczego nie ma slowa o tym w aktualnosciach?
Przeciez ta karta to jest Amigowa rewolucja, a pewnie 80% amigowcow w ogole nie ma pojecia o jej istnieniu, bo nikt o tym nie mowi.
[#15] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@selur, post #14

btw:
ktos by zorganizowal jakis zbiorowy zakup na te karty?
[#16] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@selur, post #15

Właśnie właśnie. Przydałby się mi jakiś turbiacz do A600, ale nie mam możliwości wrzucenia kasy na inne konto niż polskie. Przydała by się pomoc w zamówieniu
[#17] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@selur, post #14

Dlaczego nie ma slowa o tym w aktualnosciach?


Zawsze możesz podesłać newsa :)
[#18] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@Azzorek, post #7

Chyba coś pomyliłeś. Na A1200 + Blizzard IV 030/50Mhz Doom działa na granicy płynności przy PAL 320x256. 640x480 to była by zagłada dla 030.
[#19] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@tom256, post #18

Na mojej 30tce 40MHz (jak już pisałem) można grać przy bardzo małym ekranie (oczywiście LowRes)
Żeby grać w miarę płynnie na pełnym ekranie trzeba ustawić opcje grafiki na Low (to chyba jest opcja pixele 2x2) i Doom wtedy wygląda jak kupa
[#20] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@selur, post #14

Nie koniecznie dla każdego.

Był nie dawno jeden taki co podciągnął A600 z Vampire do emulatora i powiedział, że grać na czymś takim nie będzie.
[#21] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@sanjyuubi, post #20

Nie koniecznie dla każdego.


Mimo że ten "wampir" jest prędkościowo podobny do 060/80 MHz, to ja niestety nie zamierzam być użytkownikiem A600.
Powód jest prozaiczny, ale ja chcę mieć AGA, bo "AGA to absolutne minimum". Co z tego że ten ADoom pomyka, jak wygląda okropnie? Co z tego że Amiga "ŚMIGA", a ja i tak nie będę mógł odpalić np. Slam Tilta oraz innych gier 3D dla AGA?


Był nie dawno jeden taki co podciągnął A600 z Vampire do emulatora i powiedział, że grać na czymś takim nie będzie.


To ja się z takim koleżką nie zgadzam. Moim zdaniem to jest cały czas A600 - najprawdziwsza Amiga na świecie. Czy autorem tych słów nie był czasami użytkownik Amigi ONE?
[#22] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@Andrzej Drozd, post #21

Na pewno w "tamtych" czasach też by na zbyt szybką Amigę wybrzydzał
[#23] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@Andrzej Drozd, post #21

ADoom na A600 też jest w 256 kolorach (Indivision ECS).

"The A600 has an old core (only 77 mips) and plays adoom in 256 colors through the scandoubler (it is chipmem, not yet the hdmi). Both are 640x400..."
[#24] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #23

Dokładnie ma funkcie grafity
[#25] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@tom256, post #18

Masz rację. Pal lowres - Mea culpa :) . Wtedy mam obraz na cały ekran, a sam Doom nie wygląda jakoś paskudnie - tak jak kiedyś na PC 386 . U siebie gram na ACA 1233/40MHz i ładnie działa na pal lowres (szybciej niż Cytadela i dużo ładniejsza grafa).

Pozdrawiam,

Azz
[#26] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #23

OK, a co z Breathlesem albo AlienBreed2 TKG? Po co mi koledzy piszecie o Doomie w 256 kolorach? W Dooma i z akceleracją Voodoo, to ja mogę pograć na emulatorach peceta...na pececie :P

Będzie "wampir" dla A1200, to pomyśle, a teraz sorry Winetu, nie ten target. Mimo że każdej Amigi klasycznej będę bronił. Ale jazda 200 na godzinę na taborecie mnie nie interesuje. Proszę o luksusowe fotele AGA, to i naszą najfajniejszą przeglądarkę WWW będzie można z przyjemnością odpalić.OK

Tak czy inaczej bez AGA to sztuka dla sztuki. Bo AGA jednak ma siłę. szeroki uśmiechOK
[#27] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@Andrzej Drozd, post #26

Po co? No bo napisałeś, że na A600 wygląda okropnie, a to tylko kwestia usawień monitora. Indivision nie ma żadnego akceleratora. Na Indiviosion Doom wygląda tak samo jak na AGA i na karcie graficznej. Na Indivision tylko odpada konwersja c2p jak na karcie graficznej.
[#28] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@Andrzej Drozd, post #26

tylko, że docelowo wsad w Vampire ma posiadać emulację AGA oraz RTG, więc trochę bezcelowe są te Twoje wywody z brakiem AGA. Zerknij sobie jakie ładne fotki potrafi wyświetlać A600: youtube
[#29] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #27

Na Indiviosion Doom wygląda tak samo jak na AGA i na karcie graficznej.


Czyżby? Palety 12-bit Indi nie przeskoczy. Liczba kolorów to nie wszystko.
[#30] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@ntx, post #28

emulację AGA


Tęaaa. Ciekaw jestem, jak. No chyba, że masz na myśli jakąś prostą kartę RTG potrafiącą wyświetlić 256 kolorów ale to nic z emulacją AGA nie ma wspólnego.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem