kategoria: Sprzęt
[#31] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@Andrzej Drozd, post #26

Ale jazda 200 na godzinę na taborecie mnie nie interesuje.


sluchaj, ja rozumiem ze mozesz miec swoje preferencje. ja tez nie mam juz niestety komputera bez agi. tylko jak goscie konsekwentnie i aktywnie pracuja nad projektem zeby go faktycznie doprowadzic do konca, co sie w naszym swiatku rzadko zdarza, to moze nie kazdy musi brzeczec im nad uchem z wlasnymi postulatami i zarzutami? co?

bedzie vampire600 v2 to pewnie bedzie i vampire1200, a moze nawet karty do duzych pudel. jak core bedzie w miare gotowe to moze byc nawet dla nich maly spacer. na razie niech skoncza jedno, a wyniki i filmiki mozemy traktowac jako proof of concept i informacje dla potencjalnych nabywcow na ile inwestycja moze sie oplacac. ok?
[#32] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@_arti, post #30

Mając FPGA ma dostęp do tego co procesor wysyła gdziekolwiek. Więc może sobie podmapować rejestry układów specjalizowanych (w tym przypadku Alice itd.) i może zrobić co chce. Przez wyjście w Ami pewnie to nie pójdzie, tylko przez złącze HDMI. Tak samo może dodać nowe tryby chunky 8/16/24/32bit
[#33] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@ntx, post #28

Gdy będzie AGA i nie obniży to prędkości procesora, to wtedy będzie RULEZ. A póki co nie ma i dużo rzeczy nie działa.
[#34] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@wawrzon, post #31

Po klapie z Natami ciężko jest uwierzyć. Pożyjemy, zobaczymy.
[#35] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@Andrzej Drozd, post #34

Jak wampir v2 powstanie, to żabim skokiem można projekt przekształcić w płytę główną z miejscami na Agnusa i Paulę, Denise/Alice rozwiązać częścią FPGA.

Mam tylko nadzieję, że wampir nie wpadnie w piekło rozwojowe: co chwilę pomysły na nowe rzeczy, dodawanie ficzerów odkładające datę premiery.
[#36] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@Andrzej Drozd, post #34

Po klapie z Natami ciężko jest uwierzyć. Pożyjemy, zobaczymy.


dlaczego? natami istnieje i dziala, byla prezentowana w neuss, przez konstruktora,sa zdjecia, tyle ze nie zostala produktem dla mas bo cala sprawa jest zbyt skomplikowana. natomiast jesli chodzi o kombinacje z procesorem fpga gunnara to "klapa" natami byla przewidywalna. juz wtedy pisalem na ich forum by zaczeli od czegos prostszego, njalepiej wlasnie od prostego akceleratora. no i znalazl sie serbski stachanowiec ktory z marszu zbudowal taki uklad, igor, teraz chodzi o to by skonczyc prace nad wsadem. potem zobaczymy. ryzyka nie ma. karty igora sa w rekach ludzi, pamietajac jego epopeje, sadze ze doprowadzi sprawe do konca.

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2015 14:46:45 przez wawrzon
[#37] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@cholok, post #29

Czyżby? Palety 12-bit Indi nie przeskoczy. Liczba kolorów to nie wszystko.


Chodziło mi o to, że na Indivision ECS nie jest w 64 kolorach EHB tylko w chunky 8-bit bez hamowych artefaktów.
[#38] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@wawrzon, post #36

Spoko, tak czy inaczej, ja wciąż jestem zwolennikiem tego co zapoczątkował projekt Natami.
Pisząc "klapa", miałem na myśli to, że obiecanki nie wypaliły, ponieważ każdy oczekiwał szybkiego komputera który uciągnie conajmniej wideo 720p.
Generalnie podejrzewam że mało kogo interesuje Natami ze sprzętowym procesorem 68k. Nie tego oczekiwaliśmy.
No, a do "wampira" dla A600 przyczepiłem się jedynie dlatego, że nie ma AGA. Gdy AGA w FPGA będzie działać i nie będzie to kosztem prędkości oraz "wampir" wciąż będzie oferował prędkość około 060/80 MHz, to pierwszy krzyknę RULEZ!

To że marudzę, nie znaczy że jestem przeciwnikiem. Cały czas marzę o szybkim komputerze 68k kompatybilnym z AmigaOS3.x lub AROS 68k.
A właśnie, jak wygląda sytuacja AROSa 68k? Czy jest już szansa że doczeka się "FBlita" dla AGA i że będę mógł odpalić AROSa w pełnej jakości na swojej Apollo 040/40 MHz?

Swojego czasu zrobiłem filmik, gdzie na AROSie 68k (po dużym dałngrejdzie) odpaliłem gry WHDLoad. Wciąż czekam na "FBlita" i zmajstruję nowy filmik.
[#39] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@Andrzej Drozd, post #38

ponieważ każdy oczekiwał szybkiego komputera który uciągnie conajmniej wideo 720p.


Nie chce nic mówić, ale chyba za daleko odpłynąłeś ze swoimi założeniami. Trochę ciężko mi uwierzyć, że wszyscy się właśnie tego spodziewali po Natami. Zdajesz sobie sprawę, że bez VPU, taki sprzętowy 68060 musiałby mieć z 1GHz albo i więcej?

Gdy AGA w FPGA będzie działać i nie będzie to kosztem prędkości


Nie będzie ponieważ pamięć CHIP w A600 jest 4 za wolna i dostępna od strony procesora przepustowość jest 2 razy niższa (3.5MB/s - drugą połowę transferu zużywa chipset w czasie rzeczywistym na wyświetlanie grafiki i muzyki, oraz operacje blittera i coppera, przy 8 kolorach chipset zaczyna podbierać dostępne pasmo procesorowi, a przynajmniej tak gdzieś wyczytałem) co znaczy, że pamięć CHIP musiałby znajdować się na Vampire, a co za tym idzie, trzeba by przenieść cały chipset z wyjątkiem CIA do vampire i wyłączyć ten w A600. Takie rozwiązanie niczym się już nie różni od tkzw. emulatora sprzętowego. Podobny motyw występował w przypadku AGAGO czy jak mu tam, gdzie wkładałeś praktycznie całą A1200 w slot CPU A500.

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 13:00:44 przez sanjyuubi
[#40] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@ntx, post #28

Zerknij sobie jakie ładne fotki potrafi wyświetlać A600:


Tych fotek nie wyświetla Amiga tylko sam Vampire przez HDMI na zasadzie karty graficznej , chipset Amigi nie bierze w tym udziału. Zauważ, że Amiga działa dalej w PAL podczas gdy obrazki są wyświetlane przez HDMI, co nie jest niczym fascynującym, bo przez HDMI używając zaimplementowanej funkcji w FPGA możesz wyświetlić cokolwiek znajdującego się w pamięci Vampire całkowicie niezależnie od tego co robi aktualnie Amiga, BA, możesz sobie nawet zaimplementowac taką funcję, że przez HDMI będzie leciał sobie pokaz slajdów z pamięci karty podczas (funkcja wykonywana niezależnie przez moduł w FPGA), gdy ty będziesz grać w Super Froga.

W pierwszej kolejności będzie na pewno obsługa RTG, bo jest sporo łatwiejsza niż AGA, która wymaga właściwie zaimplementowania całego chipsetu Amigi w FPGA.

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2015 13:03:49 przez sanjyuubi
[#41] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@sanjyuubi, post #40

taki Amigowy ?




Ostatnia aktualizacja: 14.11.2015 09:23:01 przez Dorian3d
[#42] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@sanjyuubi, post #40

masz rację i to dokładnie tak ma działać. CPU w Vampire tez jest "emulatorem sprzętowym", tak samo może być z AGA i RTG. Co do implementacji AGA, to istnieje wkład AGA do Minimiga, więc AGA jest już zaimplementowana w FPGA, to samo zresztą z RTG, który został zaimplementowany w FpgaArcade.
[#43] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #1

ADoom w EHB
http://youtu.be/-kWGX7568Yo

Vampire 600 V2b: ADoom timedemo 27.0fps
Apollo1260@80: ADoom timedemo 25.5fps
[#44] Re: Gloom Deluxe na A600 z Vampire V2 beta

@ntx, post #42

CPU w Vampire tez jest "emulatorem sprzętowym"


TG68 jeżeli nie ma w założeniu udawać MC68000FN8, tylko być z nim zgodne na poziomie instrukcji pomijając ich oryginalne zachowanie jak np. ilość cykli na daną instrukcję, to jest implementacją, a nie emulacją. Phoenix Core nie jest emulatorem, tylko procesorem z instrukcjami zgodnymi z rodziną 68k, jego działanie i zastosowane patenty nie odwzorowuje w żaden sposób działania poszczególnych przedstawicieli tej rodziny. Gdyby był to początek lat 90', prawdopodobnie Motorola by się tym zainteresowała i wydała to formie krzemu umożliwiając np. taktowanie na poziomie 800MHz, gdyby zastosować dzisiejszą technologię (wtedy byłoby to mniej więcej, tak jak jest teraz w FPGA).

System Amigi jest dość elastyczny, dlatego takie rzeczy jak "procesor zgodny z 68k" działają jeśli nie odchodzą zbyt daleko od oryginału, np. kastrując procesor z starych instrukcji i wstawiając swoje (przypadek ColdFire i Dragona).
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem