[#1] A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?
Witam,

Z góry przepraszam za zaśmiecanie jeśli taki temat już był (nie mogę się dokopać). Po latach wróciłem do "fizycznej" Amigi. Mam starą, escomowscą A1200 3.1 z HDD 120MB i chciałbym przenosić na dysk pliki spod WinUAE na pamięci typu flash/USB.

Pytanie:
Czy wybrać lepiej czytnik PCMCIA i wsadzić tam kartę flash, czy lepiej od razu kupić stację GOTEK?
Co jest łatwiejsze w instalacji i czy potrzebuję jeszcze czegoś (przejściówek, sterowników)?
Czy tę pamięć trzeba w sformatować pod Amigą, WinUAE czy PC?

Gdzieś przeczytalem, że A1200 z Escomu nie współpracuą z GOTEKiem.
[#2] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@TenMatys, post #1

Nie bardzo rozumiem, co GOTEK ma wspólnego z przenoszeniem danych pomiędzy PC a Amigą. Domyślam się, że to karkołomna metoda. Polecam CF i adapter CF na pcmcia i zapoznanie się z wątkiem link

DO systemu trzeba wgrać 2 pliki FAT95 i drugi ... nazwy nie pamiętam.
[#3] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@misiek2, post #2

Do wymiany danych jak mówił przedmówca, PCMCIA-CF + na amidze:

1. Copy Fat95 to L folder
2. Copy CF0 icon to Devs/DosDrivers
3. Copy CompactFlash.device to Devs folder

Co do kompatybilnych kart CF było parę wątków.
[#4] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@misiek2, post #2

Dobra, jestem totalnym laikiem w tej tematyce ale obstawiałem, że skoro GOTEK czyta obrazy dysków w formacie ADF, to na takie obrazy mogę przenosić dane drogą WinUAE (z hd0: na df0:)/ADF z PC-->pendrive do Gotek-->Amiga.

Idąc tym tropem, czy są jakieś narzędzia dla PC aby rozpakować plik obrazu ADF (link)? Czyli pojedyncze pliki wrzucić na flash--->pcmcia adapter-->Amiga

Rozumiem, że coś takiego wystarczy, sterowniki są na dyskietce:
http://allegro.pl/pcmcia-czytnik-kart-cf-adapter-przejsciowka-amiga-i4938392097.html

W skrócie: potrzebuję przenieść Amigowe pliki zrzucane z netu na PC (archiwa lha, pliki z dosowych dysków) na Amigę 1200 - JAKI JEST NAJPROSTSZY SPOSÓB?
[#5] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@TenMatys, post #4

Najprostszy sposób spośród możliwych to adapter pcmcia i karta CF. Do tego przy pc trzeba mieć czytnik do kart CF. Można również podpiąć dysk z amigi do pc i przenieść dane na emulatorze. Jest to mniej wygodne.

Są tez inne sposoby, ale od tego warto zacząć.
[#6] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@TenMatys, post #4

Mam ten czytnik i działa wyśmienicie.

Najprościej jest zrobić to poprzez kartę CF, ale ja miałem problem że nie miałem jak dograć plików do obsługi CF na Amigę. Także koniec końców podpiąłem dysk HDD pod WinUAE i wrzuciłem pliki o których wcześniej pisałem. Aktualnie przerzucam przez PCMCIA, bo mniej z tym zabawy niż z każdorazowym wyciąganiem dysku.
[#7] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@misiek2, post #5

Dzięki, o to mi właśnie chodziło tylko zamataczyłem tym GOTEKIEM

A czy jest jakaś strona z plikami systemowymi dla Workbencha - biblioteki, komendy, użytki, archiwa lha i lzx do zrzutu bezpośrednio na PC? Szukam ale wszystko adf-y...

Pamiętam, że dawno temu uszkodziłem FAST RAM więc poszedł format i teraz na dysku jest tylko czysty WB 3.1 i kilka gier, Filer1.1, Cloanto Paint i Quarterback.
[#8] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@TenMatys, post #7

Rzuć okiem na gotowca link

Nie znam Twojej konfiguracji tzn. czy masz jakieś rozszerzenie / turbo.

Ten gotowiec wymaga posiadania dyskietek z WB, które w czasie instalacji są wymagane.

Tam jest zainstalowane sporo softu. Warto, abyś sprawdził to sobie pod emulatorem. Pewnie na yt znajdziesz jakies prezentacje.

Jeśli nie masz jednak rozszerzenia, to będzie ciężko korzystać z Amigi. Ten classicWB jednak pożera trochę zasobów.

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 14:08:50 przez misiek2
[#9] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@TenMatys, post #7

Witaj ja też czasami używam Goteka do przenoszenia danych bez problemu się da :) w windows używam AmiKit tam można spakować i rozpakować na co masz ochotę.
Pozdrawiam
[#10] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@Bartol, post #9

Wiele rzeczy się da, ale po co sobie utrudniać. Za pomocą goteka to nie jest wygodne rozwiązanie.

Na marginesie (w danych użytkownika) wiele pomaga podanie miejscowości zamieszkania.
Ułatwia to kontakt z innymi użytkownikami Amig. Zawsze lokalnie tj. na żywo można sobie sprawniej pomagać.

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 14:20:45 przez misiek2
[#11] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@misiek2, post #10

Wszystko zależy jak komu wygodniej. Dla Amigi w towerze warto zainteresować się też tym rozwiązaniem
[#12] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@snifferman, post #11

Klasyczna obudowa, konfig na teraz:
A1200 ROM 3.1 / 2MB Chip / 120MB HDD czyli goła konstrukcja.
Kiedyś:
+Karta Turbo 8MB FAST z koprocesorem (martwa)

W najbliższym czasie planuję zakupienie jakiejś karty Turbo, bo strasznie muli a kiedyś pamiętam zasuwała jak rakieta. Rozumiem, że o żadnych nakładkach typu ikony, GUI i inne bajery na razie nie mam co myśleć.
[#13] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@TenMatys, post #12

Bez rozszerzeń to chyba tylko goły WB. Nie wiem jaką kartę będziesz planował kupić, ale jak myślisz o rozszerzeniu typu 4 czy 8 FAST RAM (bez procesora) to z uwagi na ich cenę, wiek to warto rozważyć ACA1221 za 330 zł np. w retroami, chyba że chcesz coś lepszego. Jest pełno ogłoszeń sprzedaży "gołych" rozszerzeń w podobnej lub nawet wyższej cenie. Tu masz kartę nową i z gwarancją. Mając kicka 3.1 karta będzie działała już po włożeniu. Ze starszym kickiem trzeba dodać komendę przy starcie. Na PPA jest wątek na temat tej karty.
[#14] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@snifferman, post #11

Co to jest?
[#15] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@RomanWorkshop, post #14

Wyglada jak SDIDE na sledziu. W sumie ciekawa alternatywa dla malo wygodnej w towerze PCMCIA.
[#16] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@RomanWorkshop, post #14

Tak jak kolega wyżej wspomniał SD2IDE na śledziu do obudowy. Mam taką w towerze i bardzo sobie chwalę.

Dla osób nie uznających kart SD jest również wersja CF, która ma gniazdo 40 pin i 44 pin oraz zworki (master/slave, napięcie zasilania karty). Również godna uwagi
[#17] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@Bartol, post #9

A czy jest jakiś sposób na rozpakowanie pliku ADF na PC?
Chcę DOS-owe dyski ADF rozbić na pojedyncze pliki, a potem zgrać te pliki na Amigę.
Da radę bez AmiKITa?
[#18] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@TenMatys, post #17

Podłączasz dysk Amigi do PC, w WinUAE odpalasz z niego system, wkładasz ADFa do wirtualnej stacji i kopiujesz co chcesz na dysk.
[#19] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@TenMatys, post #17

jest wtyczka do total commandera AmigaDX która umożliwia "rozpakowanie" adf,dmz i parę innych. Ale nie jest idealna i czasem nie "rozpakowuje wszystkiego" niemniej najczęściej sie sprawdza. Jest jeszcze program adfopus umożliwiający "zabawe" z adfami na pc :)

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 11:47:37 przez sunater
[#20] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@snifferman, post #16

Witam.
Mój pierwszy post.
Moja wersja przenoszenia danych pomiędzy Amigą i PC:



http://zapodaj.net/8dc4cfd511b25.jpg.html
Coś nie wyszło.


Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 17:55:17 przez bysiu

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 17:58:27 przez bysiu
[#21] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@bysiu, post #20

Za płytko wsadzona, nie sięga głowicy.
[#22] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@TenMatys, post #17

ADFview 1.0.9 - zapis/odczyt/tworzenie obrazów dyskietek ADF i twardych dysków HDF pod Windows. Wystarczy kliknąć dwa razy plik obrazu ADF/HDF, aby zobaczyć jego zawartość i móc odczytywać/zapisywać pliki (poprzez mechanizm drag&drop).

Polecam wątek: link

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2015 21:11:32 przez RomanWorkshop
[#23] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@bysiu, post #20

Ze zdjęcia jasno wynika, że to coś wyżej to może nie być stacja dysków. Tam nie widać przycisku do wysuwania dyskietek. Za klapką może być wszystko, nawet jakiś czytnik kart CF.
[#24] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@misiek2, post #23

Za klapką jest adapter IDE-CF.Jeszcze muszę wkleić przycisk żeby nie było tego otworu.
[#25] Re: A1200 i dane z PC - GOTEK czy PCMCIA Flash?

@bysiu, post #24

Nie mogę edytować postu.
Wyżej napisałem co jest za klapką.W adapterze IDE-CF jest adapter CF-SD a w nim karta SD 1GB.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem