[#451] Re: Ciekawe kanały youtube

@MUFA-amigaone-pl, post #450

O nazwa fajna ! Amiga Bez Ściemy, a nie jak dają wszędzie Retro, e.e czy retro f.n i inne takie wynalazki i wychodzi heretyk i pierdzieli głupoty do amidze!
,zdziwiony, że a 3000d nie mam Agi.





Ostatnia aktualizacja: 11.08.2023 16:22:04 przez Dorian3d
3
[#452] Re: Ciekawe kanały youtube

@Dorian3d, post #451

Dokładnie tak, generalnie na tym kanale mamy zamiar wyprostować wiele amigowych "kwiatków" z innych kanałów :D
1
[#453] Re: Ciekawe kanały youtube

@deejayremix, post #452

Oczami wyobrazni.. juz widze jak Mufa (The Red Baron) na tym kanale, prostuje "myslenie" wszystkich amigowych grup etnicznych, nie posiadajacych jedynie prawilnego komputra Amiga Łan Łon Łę.
3
[#454] Re: Ciekawe kanały youtube

@deejayremix, post #452

Jak już powrzucam plik audio na platformy podcasterskie, dam oficjalnego newsa na PPA. Tymczasem zanim to zrobię, mamy przyjemność wraz z deejayremix'em zaprezentować nasze wprowadzające nagranie. Wersja wideo:



wersja audio:

link
4
[#455] Re: Ciekawe kanały youtube

@MUFA-amigaone-pl, post #454

Jak usłyszałem "Amiga engejdż" (zamiast NG) to wyłączyłem
I Wy chcecie mówić o błędach na innych kanałach..


Ostatnia aktualizacja: 16.08.2023 09:24:26 przez TuReX
[#456] Re: Ciekawe kanały youtube

@MUFA-amigaone-pl, post #454

Obejrzałem i mam uwagę techniczną, popracuj nad swoim dźwiękiem. Nieprzyjemny pogłos i za dużo pasma średnio-niskiego. Głos Remixa może aż za suchy, bo kompletnie "wyprany" z dołu, niemniej brzmi zrozumiale, lekko i niemęcząco.
2
[#457] Re: Ciekawe kanały youtube

@Krashan, post #456

Dzięki to moja wpadka (mój mikrofony był wpięty do mixera a na nim źle ustawiona korekcja) będzie lepiej!Dzięki za trafną uwagę.
[#458] Re: Ciekawe kanały youtube

@deejayremix, post #457

Pierwsze koty za płoty, jak to mówią szeroki uśmiech Powodzenia życzę!

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2023 18:49:45 przez TuReX
[#459] Re: Ciekawe kanały youtube

@TuReX, post #458

Dzięki!OK
[#460] Re: Ciekawe kanały youtube

@deejayremix, post #459

Odcinek ze sporym akcentem amigowym. Nie ma tutaj żadnych cudów czy nowości ale warto rzucić okiem.
4
[#461] Re: Ciekawe kanały youtube

@redstonecraftpl, post #1

Mały amigowy akcent (mniej wiecej w 3:30):
2
[#462] Re: Ciekawe kanały youtube

@jarokuczi, post #461



Cześć! Dostaliśmy zajebisty prezent od Shredi'ego80, który ogląda nasz kanał - kartę turbo PiStorm do Amigi 1200. Wielkie dzięki Shredi! Teraz czas na testy. Na pierwszy ogień pójdzie system - gotowiec Caffeine OS. Wraz z Bartoszem przyjrzymy się możliwościom tej karty, która w oparciu o Raspberry Pi 3A+ emuluje procesor 68040, FPU, 340 ram pamięci Fast Rom i zewnętrzną kartę graficzną. Uruchomimy benchmarki, poprzęglądamy internet, dema i gry. Za tydzień zajmiemy się samodzielną konfiguracją PiStorma krok po kroku. Ale najpierw gotowiec Caffeine OS.
1
[#463] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #462


In week's show, dive deep into the 1990s Italian Amiga scene with Paolo D'Urso. From his days as a demo coder and cloning Super Mario 64 with the late Amiga classic 'Tales of Heaven', to the publication of 'Passione Amiga' magazine. Now, Paolo's reigniting his Amiga passion, collaborating with his childhood hero and music maestro, Allister Brimble, on a new game and reviving those iconic Amiga parties.


00:00 - The Week's Retro News Stories
37:05 - Paolo D'Urso Interview
[#464] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #463



In this week’s episode, we dive into the remarkable world of AmigaKit, a beacon of nostalgia in the modern age, with its Managing Director, Matthew Leaman. Discover how this unique company thrives as a full-time Amiga retailer, providing an extensive range of hardware and software that breathes new life into the classic Amiga computers. Plus, we find out about their upcoming new machine, the A600GS.


00:00 - The Week's Retro News Stories
51:12 - AmigaKit Interview
[#465] Re: Ciekawe kanały youtube

@philipo, post #464

1:19:53 - A600GS
[#466] Re: Ciekawe kanały youtube

@koczis, post #465

a co to jest w ogóle te A600GS? nowa karta turbo?
[#467] Re: Ciekawe kanały youtube

@RokiS, post #466

tutaj:

link
[#468] Re: Ciekawe kanały youtube

@RokiS, post #466

Nowy klon Amigi klasycznej w przystępnej cenie.
[#469] Re: Ciekawe kanały youtube

@koczis, post #468

klon? nie przypomina mi żadnej z amig, toż to jakiś emulator w brzydkiej obudowie
6
[#470] Re: Ciekawe kanały youtube

@djpiotrs, post #467

Czyli kolejny syf..
ale znajdą się osobistości co łykną to jak młode pelikany... hehe
1
[#471] Re: Ciekawe kanały youtube

@RokiS, post #470

Ja tak tego nie odbieram. Ludzie czegoś nie rozumieją. Amigi od Commodore już nie będzie do końca tego świata. Nikt nie będzie produkował procesorów 68k ani zajmował się ich rozwojem. Bo niby po co? Nikt nie będzie wymyślał kości AGA na nowo i itp... . W czym problem ? Pozostaje tylko emulacja Amigi , bo to jest najprostszy i najtańszy sposób do nostalgii.
Ja uważam że A600 GS jest godna uwagi.
[#472] Re: Ciekawe kanały youtube

@djpiotrs, post #471

... Ludzie czegoś nie rozumieją...Pozostaje tylko emulacja Amigi , bo to jest najprostszy i najtańszy sposób do nostalgii.
- tak... istnieje już np. winua... jak chcesz możesz wpłacić kasę jego tworcom...


ale znajdą się osobistości co łykną to jak młode pelikany.
1
[#473] Re: Ciekawe kanały youtube

@djpiotrs, post #471

Nikt nie będzie produkował procesorów 68k ani zajmował się ich rozwojem. Bo niby po co?


Ale czy ktos na tym forum tego oczekuje?

Pozostaje tylko emulacja Amigi , bo to jest najprostszy i najtańszy sposób do nostalgii.


Dlaczego TYLKO emulacja? Jak pewnie wiesz istnieje cała gama możliwości rozbudowy klasycznej Amigi, kazdego modelu, owszem emulacja na pewno jest bardziej ekonomiczna jednak w życiu nie da takiej frajdy jak grzebanie w sprzecie z epoki. Gdyby tak było wiekszość postów dotyczyło by A500 mini czy innych "skrzyneczek"
[#474] Re: Ciekawe kanały youtube

@Atryda, post #473

emulacja na pewno jest bardziej ekonomiczna

Emulacja mi nie daje takich samych odczuć jak sprzęt. Input lag, lag
emulatora, windowsa, usb itp. ma na to wpływ.
Poza tym, w wielu emulatorach nie input lag jest nawet
problemem, ale to, że jest on zmienny. Raz może wynosić 1 klatkę,
za chwilę 2 itp.
W sumie do systemu lub gier/programów "na myszkę" lag nie ma
takiego znaczenia, więc różnicy nie ma.

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2024 20:45:21 przez Marcin27411
[#475] Re: Ciekawe kanały youtube

@Marcin27411, post #474

Nie wiem co wy tam odczuwacie ale ja tak nie mam.
[#476] Re: Ciekawe kanały youtube

@djpiotrs, post #475

Zawsze jak w coś zagrałem, to lepiej mi szło na sprzęcie niż emulatorze.
[#477] Re: Ciekawe kanały youtube

@djpiotrs, post #475

no to już Twoja strata
mnie tam z Twojego powodu nie jest przykro hehe
[#478] Re: Ciekawe kanały youtube

@Marcin27411, post #474

W moim przypadku to emulacja daje właśnie znacznie lepsze wrażenia - jest dostępna natychmiast, wygodnie, bez plątaniny kabli, podłączania gratów, zajmowania miejsca itp.
Mogę też sobie odpalić dowolnie wypasioną Amigę całkiem za darmo.
Zero problemów z dyskietkami, joystickami itp.
1
[#479] Re: Ciekawe kanały youtube

@Motyl, post #478

Dla mnie to nie problemy tylko hobby :D każdego kręci co innego
1
[#480] Re: Ciekawe kanały youtube

@MaroB, post #479

Twoje hobby to sprzęt a moje to oprogramowanie. Dlatego A600 GS jest skierowana do takich ludzi jak ja. Każdy ma swoje ulubione retro hobby.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem