kategoria: CD32
[#1] Amiga 32 czy to koniec lasera ?
Witam nabyłem amigę 32. Wcześniej nie miałem z nią styczności. Sprawa wygląda tak mam dwie gry oryg. Jedna się włącza. Druga włączyła mi się raz. Próbowałem nagrać gry z iso w poweriso. Prędkośći na niwym kompie x16 minimalna, a na starym udało mi się nagrać x4, ale bez skutku gra nie działa. Kręci i włącza się spowrotem menu. Teraz czy ja coś źle nagrywam ? mam plik cue i iso. Wystarczy jak w poweriso zaznaczam cue i odpalam ? czy muszę jakoś zaznaczać dysk butowalny ?. Wkładając płytę CD oryg. normalnie odtwarza muzykę. Wkładając płytę CD nie oryg nagrywaną x16 widzi, ale nie potrafi odtworzyć. Teraz czy laser jest na wykończeniu czy poprosu muzyki cd r x16 nie odtworzy nawet nowy laser ?. Moglibyście dać namiar na lasery do amigi 32. Chyba wolałbym oryginalny. Pozdrawiam
[#2] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #1

Witam.
Na chwilę oderwałem się od ryby...
Jeżeli chodzi o Amigę cd-32 to laser Sony KSS-210A jest w firmie Impel.
Proponuje kupić izopropyl=czysty spirytus i wyczyścić wacikiem soczewkę.Nie zaszkodzi a często pomaga od razu.
Oryginalna, tłoczona i nie porysowana płyta cd Audio powinna zawsze dawać się odtworzyć.
Wracam do karpia i grochowej pierdziawy
Jak zadziała to koniecznie proponuje slamtilta !
Pozdr
[#3] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@Mikrobi, post #2

Wesołych świąt na wstępie. Na początek czyszczenie. Jak to nie pomoże daję filmik z dokładnym opisem diagnostyki i naprawy.
CD-32 regulacja lasera
[#4] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@snifferman, post #3

Rozkręciłem i widzę, że taśma do płyty jest klejona na zdjęciu. Wyciągnąłem i wpiąłem raz jeszcze a tutaj teraz mam zgrzyt. Laser ucieka mi do końca i jakby nie chciał się zatrzymać i uderza o metal. Chyba taśma do wymiany da się kupić ? pzdr i wesołych
[#5] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #4

Przeslij jakies zdjęcie bo sam jestem ciekawy jak to 'majster' spierpsul.pozdr
[#6] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@Mikrobi, post #2

Ale Slamtilt nie istnieje w wersji na A-CD32. Jedynie Pinball Fantasies.
[#7] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@Mikrobi, post #5

http://www.gg.pl/dysk/6MImXHQCO5J56cImXHQCP_M/IMG_3434.JPG

jeden bok jest przerwany, ktoś próbował to reanimować. Wiem, że jedna gra oryg. nie działała (tylko raz sie odpaliła) a druga wczytywała się. Naromiast cd-r nie. Laser wygląda łądnie czysty niezamglony. Teraz po podłączeniu taśmy wariuje leci w jedną strone i silnik pracuje. Nie wraca na swoją pozycje. Albo to trzeba od nowa połączyć co jeśli się uda będzię tylko na chwilę. ALbo kupić nową, ale gdzie ? :)

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 00:24:08 przez davero
[#8] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #7

Zdjęcje - Szok
[#9] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #7

Reanimowałem kiedyś taśmę, ale od klawiatury A1200. U mnie taśma była uszkodzona zaraz przy stykach. Odciąłem uszkodzoną część(kilka mm) i zdjąłem na nowo izolację bardzo drobnym papierem ściernym(od linijki). Ta metoda sprawdza się tylko przy uszkodzeniach przy końcach i gdy masz zapas taśmy, aby po ucięciu starczyło na połączenie.
[#10] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@snifferman, post #9

Ale RZEŹNIK !!!!
kabel tak jak mówił snifferman można odkleić/odskrobać folię znad styków i tak próbować po odcięciu od linijki. Zerwania metalu mozna odworzyć klejem elektroprzewodzącym,tylko ze jest on drogi np. jak tu :https://www.youtube.com/watch?v=FzqIoq8LEEc
Jak jesteś z Wawy to sie odezwij i ci ją sprawdzę.
Idę żreć znowu :D
Pozdr
[#11] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #1

Tak z ciekawości kupiłeś na Allegro i za ile? Takiego co świadomie sprzedaje takie miny powinno się wsadzić w paczkę i do ABUDABI.
[#12] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@KM, post #11

Kupiłem od jednego użytkownika forum ;/ niestety. Kondensatory miały być wymienione. Płyta w stanie bardzo ładnym. Buda w dobry plus. Brak z tyłu klapki , pewnie ktoś mial promodule. Została przywieziona mi do domu. Cena 400pln z zasilaczem , więc jak na dzień dzisiejszy z dowozem (wymieionymi kondensatorami) to cena raczej normalna. Z tym, że no ta taśma mnie trochę załamała. Jestem z krk, więc jedynie do KRK mogę gdzieś podjechać i sprawdzić może macie kogoś ?, albo ma ktoś taśmę do sprzedania lub czy da się ją gdzieś kupić nową ?.
[#13] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #12

Taką taśmę kupisz na allegro. Szukaj pod nazwa taśma ZIF

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 11:50:13 przez KrisbA
[#14] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@KrisbA, post #13

Napisz jeszcze proszę czy do taśmy jest gniazdo na płycie. Powinno być i na płycie i w laserze.Ogólnie to zareklamuj bubla i napisz kto to był
.Pozdr
[#15] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@Mikrobi, post #14

Zmierz jeszcze szerokość tej taśmy. Znalazłem zamiennik który prawdopodobnie będzie pasował 275mmx26mm 25 pin i kosztuje 12zł. Jest Dłuższy ale można zagiąć.linki
[#16] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@Mikrobi, post #14

Jest gniazdo na "docisk" tak wyjąłem ją. Być może dlatego nie działała ta druga płyta oryginalna z powodu taśmy. CD R nie działają nagrywanie x4 na starym kompie i x16 na nowym (to może nie działać chociaż czytałem, że ludzią się odpalają). Czy to będzie taka taśma :

http://allegro.pl/tasma-zif-40pin-dyski-1-8-toshiba-i5876674218.html

Co do gościa był u mnie w kwietniu i podmienił płyte od 600 (rozlały kondensatory). Naprawił mi 500, więc się zna. Tu być może też problemu nie będzie poza taśmą i ewentualnie laserem.

Zdjęcia mogę zrobić później płyty i uchwytów. Teraz jak podłączam tąśme no to laser uciek w bok i uderza cały czas o obudowe silnik pracuje no ale są przerwane połcxzenie z boku więć możliwe.
[#17] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #16

Taśma musi mieć tyle samo pinów i tą samą szerokość.
tutaj masz orginał
orginalna

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 14:07:57 przez snifferman
[#18] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@snifferman, post #17

Cena rozsądna, niech kolega sobie kupi i bez kombinacji będzie miał.
[#19] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@KM, post #18

Od tego sprzedającego kupowali już użytkownicy PPA więc raczej godny zaufania. Na jego miejscu spróbowałbym najpierw uciąć popsuty kawałek, zeszlifować izolację i sprawdzić. Jeżeli uszkodzony jest koniec taśmy(sugeruję się zdjęciem), to powinno zadziałać. Niech założyciel wątku powie czy taśmy starczy po ucięciu 3-5mm. Jeśli kupi taśmę z taką samą ilością pinów i tą samą szerokością, również będzie działać. Dłuższa wg mnie lepsza, bo daje więcej możliwości napraw, ale amigowanie nie zawsze musi być proste.
[#20] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@snifferman, post #17

A któraś z tych tasiemek może być dobra? impel
[#21] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@Koyot1222, post #20

Rozmawiałem ze sprzedającym amige i ma mi taśmę wymienić. Tak, że może bęzie OK, ale i tak sobie zamówie coś mi się wydaję rezerwową, Powiedzcie mi jak nagrywać płyty ? Rzecz jasna oryg jak na lekarstwo , te co bym chciał to już mało osiągalne. Laser mam czysty i nie zamglony jak kto ktoś pisał winnym wątku. C do taśmy jak utne to mi braknie, więc nie kombinuje, żeby nie uszkodzić płyty. Poczekam na dobrą taśmę,
[#22] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #21

BYŁO No dobra poszukałem za Ciebie. Wklep na google było kilka razy na PPA.

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 22:48:04 przez KM
[#23] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #21

Każda CD-R i nagrana na każdej nagrywarce może działać lub nie.Kup najtańsze i ponagrywaj sobie skladanki Earok 160 itp.Musisz to ustalić metoda prob i błędów co działa u ciebie. Ja nagrywalem na no-name z prędkością 52 i działało a potem na Verbatimach i Philipsach z prędkością 16 i juz nie, wiec idealnej metody NIE MA!
Na razie to napraw sprzęt i przetestuj na cd-audio.
Koniecznie wypal Slamtilta na Cd-32.
pozdr
P.S. dobre bootowalne z workbenchem to scena pl i cdpd iv.wszystkie składanki SĄ bootowalne

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2015 23:02:05 przez Mikrobi
[#24] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@Mikrobi, post #23

Ano właśnie bo może się okazać , że te co ściągnąłem z emuparadise nie są butowalne albo coś nie tak z ripem. Pościagam te składanki i spróbuje jak będę miał taśmę. Pewnie około 11 stycznia dopiero.
[#25] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@gilban, post #6

Jest wersja" user'ska" SlamalTilta na CD32.
Do nagrywania dla Cd32 z najniższą prędkością polecam płyty CD Sony
[#26] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@BULI, post #25

kwa kwa
[#27] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@BULI, post #25

W planach CD32 nie było odczytu nagrywanych płyt. Kopie dają słabszy sygnał na wyjściu lasera. Można pokusić się o zwiększenie napięcia diody lasera (rozsądnie) potencjometrem. Cała regulacja czytnika cd jest dokładnie opisana w filmie, którego link umieściłem wyżej. Oczywiście przyda się oscyloskop.
[#28] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@snifferman, post #27

Polecam płytki MAM-A 650MB.
[#29] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@davero, post #1

A może wymiana lasera ?

Niedawno wymieniałem laser w odtwarzaczu TEAC CD-P400, siedział tam KSS-150A. Wymiana prosta, około 30min. Kompakt czyta wszystko bez problemów.
[#30] Re: Amiga 32 czy to koniec lasera ?

@snifferman, post #27

W tamtych czasach gdy CD-32 została wyprodukowana, to pierwsze nagrywarki CD kosztowały fortunę a i płyty CD do nagrywania również. Generalnie CD-32 jak ma sprawny laser czyta płyty nagrywane bez problemu. I też polecam z własnego doświadczenia płyty CD SONY.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem