kategoria: Prometeusz
[#1] Personal Paint 7.1 wygładzanie krawędzi
Biedzę się nad tym już długo... jak wygładzić / rozmyć tzw. ostre krawędzie w PPaint 7.1 ? Typowego narzędzia do tego nie znalazłem ani w narzędziach, ani w skryptach, ale jest może jakich prosty trik, tak żebym się musiał tego dziubać piksel po pikselu.
[#2] Re: Personal Paint 7.1 wygładzanie krawędzi

@R-Tea, post #1

Nie jestem specem- idź do wątku "pixele pixele". Koyot coś ci podpowie.
Ja uzywalem filtra dolnoprzepustowego go bo on zawsze wygladza. Podpinalem pod brusha i ręcznie rozmywalem klikajac na linię. Znany trick to zrobienie obrazka w wyzszej rozdzialce i przeskalowanie na nizsza-program go rozmywa za ciebie.
Pozdr.
[#3] Re: Personal Paint 7.1 wygładzanie krawędzi

@Mikrobi, post #2

Kojot już dawno odpwiedział.
[#4] Re: Personal Paint 7.1 wygładzanie krawędzi

@cholok, post #3

Trzeba zrobić miejscowy blur na krawędziach.
[#5] Re: Personal Paint 7.1 wygładzanie krawędzi

@Andrzej Drozd, post #4

Co, niestety, wyjdzie "lekkawo kupawo" i w ostatecznym rachunku okaże się, że już lepiej było to ręcznie zrobić :)
[#6] Re: Personal Paint 7.1 wygładzanie krawędzi

@recedent, post #5

Tak i trzeba dać jak najmniejszy blur. Można jeszcze dać miejscowy dithering (Floyd Steinberg), czasami 2 lub 3 razy w tym samym miejscu. No, a ogólnie najlepiej zrobić to ręcznie.
[#7] Re: Personal Paint 7.1 wygładzanie krawędzi

@Andrzej Drozd, post #4

A gdzie w Personalu 7.1 jest blur?
[#8] Re: Personal Paint 7.1 wygładzanie krawędzi

@R-Tea, post #7

W 6.4 jest pod Project/Image processing.Skrót klawiszowy "a" Są tam też inne efekty które można zastosować na obrazku lub brushu.
[#9] Re: Personal Paint 7.1 wygładzanie krawędzi

@Stoopi, post #8

Mam. THX.
Czy da się to zrobić miejscowo - pod pędzlem?
[#10] Re: Personal Paint 7.1 wygładzanie krawędzi

@R-Tea, post #9

Tak,tylko trzeba wybrać odpowiednią grubość.
[#11] Re: Personal Paint 7.1 wygładzanie krawędzi

@Stoopi, post #10

mam! THX! OK
[#12] Re: Personal Paint 7.1 wygładzanie krawędzi

@R-Tea, post #11

Prosie bałdzo. niewinny
[#13] Re: Personal Paint 7.1 wygładzanie krawędzi

@Stoopi, post #12

A nie mówiłem?
Pokaz pica jak juz dokonczysz .POZdr
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem