kategoria: Sprzęt
[#3181] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@sebar27, post #3180

Dołączam link o którym mowa link
[#3182] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3181

Link już był podany wcześniej [#3158] ;)
[#3183] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3182

Ale w [#3180] nie był.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 11:40:13 przez Vato
[#3184] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Vato, post #3183

Ech Vato.
[#3180] zaczyna się tak: W odpowiedzi na #3158

Temat się ciągnie.
[#3185] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3184

Witam Wszystkich Forumowiczów!
W związku z tym, że próbuję od ponad roku nabyć Amigę 1200 i przeglądam oferty w sieci pozwolę sobie zacząć moją obecność tutaj od podania linka do takiej oferty: link
Tendencja zwyżkowa co jest normalne ale przy takim tempie zapewne nigdy nie uda mi się jej kupić.
[#3186] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Schizo_, post #3185

Ten link już był. Taniej można kupić egzemplarz w boxie i dodatkowo z rozszerzeniem pamięci fast albo kartą turbo. Nie wiem po ile teraz chodzą gołe A1200 ale wydaje mi się, że około 600 zł. Tutaj niby jest box i parę dodatków, ale nie wiadomo w jakim stanie.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 12:03:20 przez misiek2
[#3187] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Schizo_, post #3185

I tak mu w takiej cenie tego nikt nie kupi co najmniej przez 10 lat, o ile w tedy będzie to jeszcze działać.

Miej oczy szeroko otwarte a może uda Ci się kupić, na forum jest dział giełda ogłoś się tam :)
[#3188] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@misiek2, post #3186

@misiek2 Za taką cenę kupiłbym od ręki Amigę 1200 (zasilacz, mysz) sprawną rzecz jasna gdyż potrzebuję do komfortowego tworzenia grafik 8bit w DPIV. Próbowałem emulator WinUae na PC i odpuściłem sobie.
@mikser Niestety nie widzę u siebie opcji "dodaj ogłoszenie" w dziale Giełda.

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 12:14:01 przez Schizo_
[#3189] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Schizo_, post #3185

A ja myślałem że na Alle jest drogo a tutaj widzę że niektórzy naprawdę mają fantazję.
[#3190] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Schizo_, post #3188

powinienes szukac rowniez poza granicami naszego kraju i nie mam tu na mysli ebay, lecz AmiBay, gdzie przy pewnej dozie szczescia i cierpliwosci mozesz znalezc A1200 w cenie okolo 100 euro, sam transport w dobie miedzynarodowych kurierow door-to-door to kilkadziesiat zlotych.

Opcja nr 2- kupic sprawna plyte od A1200 (sa tutaj i na allegro) i osobno obudowe z klawiatura plus zasilacz. Tu jest kilka wariantow cenowych.
[#3191] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@charliefrown, post #3190

@charliefrown rozumiem ale obawiam się, że to może zająć trochę czasu a z moim angielskim tez średnio i nie chciałbym się znowu naciąć (dwa razy zdarzyło mi się na alegro). Na szczęście udało mi się zwrócić komputer gdyż wykazałem się większą wiedzą na temat Amigi niż sprzedający i być może to go zniechęciło do sporów. Oczywiście nie jestem takim znawcą amigowego sprzętu jak większość Was ale to co o Amidze wiem wystarczyło do polubownego załatwienia sprawy. Zresztą nie trudno zauważyć pewnych rzeczy. Chodziło o to, że Amiga ogólnie była zaniedbana, po pierwsze nie działała (sprawny zasilacz kupiony gdzie indziej też musiałem zrócić) po drugie była składakiem. Miała pozostałości przeróbek a deklarowano, że nie było większych ingerencji w jej wnętrzu poza wymianą stacji. To wszystko tylko naraziło mnie na koszty i zniechęciło do zakupów na portalach aukcyjnych. Ja po prostu potrzebuję Amigi do grafiki, która będzie działać bez problemów zależy mi na czasie bo chciałem przygotować parę prac. m.in. na scenowe konkursy.
Ok, będę przeglądał Wasze oferty.
[#3192] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Schizo_, post #3185

Kilka postów powyżej jest podany link przez Vato, który prowadzi do A1200 w tower za 900zł (od osoby, potrzebującej pieniądze na leki).
Uważam tą cenę za dobra. Tower, rozszerzenie 4mb, sprawdzone z HD i gotowa do pracy.
Może powinieneś zadzwonić do tej osoby i porozmawiać, chyba że faktycznie szukasz "gołą" za 600zł.
Obecnie kupić A1200 za 600zł w komplecie to nie lada wyczyn.

Dodatkowo do Jasła masz chyba blisko i mógłbyś podjechać.


Ostatnia aktualizacja: 03.10.2016 12:57:13 przez Canga
[#3193] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3192

@Canga wiem, że 600zł to dolny nieosiąglany wręcz pułap cenowy ale 1200zł to znowu dla mnie zdecydowanie za dużo. Wiem, że takie są realiza ale liczę że w końcu trafię na gołą sprawną Amigę w granicach 7-8 stów.
[#3194] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Schizo_, post #3193

A ta, którą podałem by Ci nie odpowiadała? W tower z rozszerzeniem 4mb Mtec?
Pozostało by zakupić myszkę i klawiaturkę - to już niewielki koszt.
[#3195] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3194

zawsze mozesz sprzedac z niej rozszerzenie fast i wyjdzie Ci 700zl ;)
[#3196] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Schizo_, post #3193

Dziwne, że jej nikt nie kupił jeszcze. link
[#3197] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3194

Wiem @Canga ale wolałbym "zwykłą" Amigę, że tak powiem. Nie podejrzewaj mnie Broń Boże o snobizm raczej sentyment i zapewne wymóg scenowy. Po prostu zdecydowałem, że chciałbym, żeby to wszystko ze sobą współgrało tzn. Amiga w klasycznym "uniformie", ojciec (wg mnie) rastrowej grafiki czyli DP + grafiki "pixel art" 256kolorów lub 16 mono + dyskietka 880kb. Np. Gotek nie, flash nie jedyne co pozwoliłbym sobie zamontować to dysk twardy 2,5". Dla mnie to ważne w późniejszym prezentowaniu wypocin i dokumentacji. Rozumiesz, Wszystko "jeden do jednego".
[#3198] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Schizo_, post #3197

Obudowę tower zawsze możesz sprzedać, na pewno ktoś kupi bo też jest z lat 90 i kupić normalną. Jak zależy Ci na czasie to raczej nie masz co liczyć na jakieś większe okazje...
[#3199] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Schizo_, post #3185

Cześć.

Niedawno przerabialem temat i z Cena zadecydowała za a500. Ceny w tym ogłoszeniu są abstrakcyjne. Ja kupiłem swoją na alledrogo ( udało się z dostawą do domu). Cena za zestaw poniżej 500zł. Szukając gvp, dotarłem na angielski eBay. Jest tam dużo ofert a1200. Ceny niższe lub porównywalne, ale kompletność i stan zachowania lepszy, opis dokładny i można mieć do niego zaufanie.

A co z mega tania a1200 kolegi w potrzebie? Poszła juz? Bo oferta idealna, przez chwilę żałowałem, że już kupiłem 500tke.

Pozdrawiam
[#3200] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Schizo_, post #3197

Temat: Ciekawostki aukcyjne 2016. Możecie pisać na temat?
[#3201] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3192

No nie bardzo za 900 zł, proponowałem 900 jak jeszcze wisiała za 400 na olx, ale sprzedający nie zgodził się na tą cenę
[#3202] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@czasludzicienia1, post #3201

Witam,

Nie, nie zrozumieliśmy się, nie powiedziałem, że nie zgadzam się na taką cenę bo oferta jak najbardziej dla mnie bardzo dobra i nie spodziewałem się takiej, gdyż nie siedzę w temacie amig. Odpowiedziałem, że na razie zawieszam temat ze względu na prośbę kolegi z forum PPA aby wstrzymać się ze sprzedażą do około 3 dni, bo być może zorganizują aukcję i lepszą cenę od podanej na początku. Także bardzo przepraszam wszystkich za zamieszanie.
Jak najbardziej ogłoszenie jest aktualne i czeka na zainteresowanych.

Pozdrawiam

Marek
[#3203] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@markoopolo, post #3202

Dokładnie tak. Prosiłem by się wstrzymał 2-3 dni, gdyż uważałem że kwota za która wystawił kolega Amigę1200 w tower z rozszerzeniem (399zł) była niska.

Poprosiłem by się wstrzymał, że może coś uda się zorganizować na ppa (spodziewałem się czegoś więcej niż dyskusji na temat sprzętu), poinformowałem że sprzęt jest o wiele więcej wart.

Miałem szczerą nadzieje, że admini zorganizują jakąś ciekawą aukcję, by ktoś kto bardzo może potrzebować gotówki uzyskał jak najwięcej za swój sprzęt.

Niestety przeliczyłem się... człowiek się uczy wszystkiego jak widać.

Marku, napisz do forumowicza czasludzicienia1 skoro proponuje 900zł - to dobra oferta - uczciwa (choć liczyłem na coś więcej).

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.
[#3204] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3203

Kolego Canga, musisz wybaczyć "adminom, że nie zrobili". Wiem, że byłoby o wiele prościej gdyby to użytkownicy sami mogli zakładać temat na forum... oh, wait...

Kokos nie zwalał winy na "adminów" kiedy zakładał ten wątek. Nie jęczał, że to na pomagam.pl a nie na koncie portalu amigowego zbierane są środki. Po prostu zadziałał.
[#3205] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@recedent, post #3204

Wybacz, ale nie skomentuję tego. Napiszę tylko, że widzę już jakbym napisał post o aukcji sprzętu na ppa dla kogoś i co by się działo. Zaczątki widać już było tutaj.
Zamykam OT i mam nadzieję, ze koledzy odnośnie zakupu/sprzedaży Amigi za 900zł.
[#3206] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3205

Pamięci ZIP tak podnoszą cenę???
Same płyty chyba nie są tyle warte
[#3207] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@KRISS, post #3206

Są tyle warte, bo ktoś kupi, przemieli, zaleje wodą królewską, odseparuje osad, przepali i sprzeda złoto, platynę i inne metale za tysiaka do dwóch, albo i lepiej.
Dlatego sam nie sprzedaję retro PC stuffu, bo na razie jest za grosze, a za 5 lat będzie podobnie jak z Amigami, ludzie o artefakty będą walczyć, a jak nie to sprzedam jako złom na przetop

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2016 11:45:28 przez flops
[#3208] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@flops, post #3207

http://www.ebay.co.uk/itm/Amiga-500-accelerator-Vampire-500-V2-/262645234189?hash=item3d26e03a0d:g:j8MAAOSwOyJX36jN

olaboga, jak to tyle ma kosztować to chyba nigdy Vampirka nie kupię :/
[#3209] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3205

Jak już obiecałem to wezmę amigę, chętnie pomogę a i na sprzęcie nie stracę, przypuszczam że za rok dwa cena się wyrówna. Tylko się nie chcę wcinać między wódkę a zakąskę, więc robimy licytacją ? czy brać jak stoi ?
[#3210] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@czasludzicienia1, post #3209

Bierz! Facet czeka na kasę, a wątek troszkę przysycha....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem