kategoria: Sprzęt
[#3421] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3416

LOL @piractwo. Serio? Przecież to kopie gier, których od dekad nie ma w sprzedaży. Zabawne, że na całym świecie sprzedaje się repro cartridge z grami na konsole i nikt z tym problemu nie ma (Sega, Ninny, etc) a tu amigowcy, dawniej najwięksi "złodzieje" i dystrybutorzy piratów, burza się że względu na aukcje, która NIKOMU nie przeszkadza ;)
[#3422] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@michalmarek77, post #3421

Byłby tutaj Kisiel już miałbyś nowe imię - Olo 123456 ;)
To, że ich nie ma w sprzedaży nie znaczy że nie mają praw autorskich.
Nielegalne kopie są piractwem jakkolwiek na to nie patrzeć.

Czyli idąc Twoim torem, jeżeli nie było coś wydane długo to można kopiować do woli?
Powiedzmy, że znam tytuł płyty audio, która nie miała reedycji i była tylko wydana raz bardzo dawno temu to mogę ją kopiować do woli, mało tego oferować do sprzedania?
To piractwo.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 19:15:36 przez Canga
[#3423] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@michalmarek77, post #3421

Zdrowy rozsądek ≠ prawo.

Formalnie nadal jest to nielegalne, jedynie podmioty względem których naruszane jest prawo autorskie, nie podejmują przeciwko temu czynnych działań lub zwyczajnie już nie istnieją (stąd określenie abandonware). Sytuacja jest patowa tym bardziej, że większość tytułów jest prawie lub zupełnie nieosiągalna, a wznowień (wydawanych współcześnie) powstaje jak na lekarstwo. A szkoda.
[#3424] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Canga, post #3422

Temat rzeka i nie wiem, czy nie jest to offtopic już z założenia.

W przemyśle muzycznym (nie tylko, ale zwłaszcza) znaczna część sprzedaży napędzana jest przez... piractwo właśnie. Crackgrupy miały kiedyś hasełko: "try before you buy" i doskonale obrazuje to w/w mechanizm - gdyby nie piractwo, większość nie dotarłaby do tytułów, którymi obecnie się zachwycają (zwłaszcza niepopularnych). Ale prawo to prawo - szlus. Żeby jednak nie było prosto dołóżmy etykę z twierdzeniem, iż środki przenaczane na zakup gry stanowią wynagrodzenie dla twórców, a taka forma pokrycia jest moralną powinnością odbiorcy. W przypadku abandonware - kupowanie oryginałów nie zasili nigdy kont Gremlin Graphics, czy Acclaim Entertainment, bo wydawcy ci dawno już nie istnieją, jedynie uczynią handlarza bogatszym. Bo prawo. Koło się nie zamyka, dochodzą tylko kolejne warstwy.
[#3425] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #1

Przepraszam za multi-post. Nie było mnie kilka dni, nadrabiam zaległości. szeroki uśmiech

Nie Amiga, ale opis... bezcenny (TM):
http://allegro.pl/bomber-jack-super-gra-na-zx-spectrum-timex-i6582735953.html

Mam do sprzedania gre zx spectrum Bomb Jack
gra jest z archiwizowana w pliku mp3
wczytuje sie zodtwarzacza mp3
miłej zabawy
[#3426] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@F7sus4, post #3425

Szczególnie bezczelny typek. Jak tam można oszukiwać ludzi, którzy dopiero co rozpoczynają zabawę z retro .
[#3427] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@hsimpson, post #3426

Typowy złodziej. Handlarzyna w czystej postaci. Zgłaszajcie takie aukcje w allegro.

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 20:11:36 przez Vato
[#3428] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@hsimpson, post #3426

Czemu zaraz oszukiwać. Przecież gry na kasetach to był po prostu dźwięk. A skoro dźwięk to i empetrójkę można zrobić.
[#3429] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@michalmarek77, post #3421

komu ukrasc Amige przeciez nie ma w sprzedazyok, racja
[#3430] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Krashan, post #3428

Temu:
Mam do sprzedania gre zx spectrum Bomb Jack
gra jest z archiwizowana w pliku mp3


A to oznacza że nie ma gry tylko plik mp3
Tytuł aukcji jest bardzo mylący, dział gdzie jest aukcja także oraz opis.
Na serio chcesz mieć takie oszukańcze aukcje w dziale "stare komputery"?

Przy takim podejściu za parę lat mogą być głównie takie.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2016 00:06:37 przez Vato
[#3431] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@michalmarek77, post #3421

Zapominasz,ze tu jest alternatywna rzeczywistosc.W teatrze nie krzyczysz " uwazaj !! z tył !" Na PPA tez lepiej tego nie robic.Trzeba sie odpowiednio wczuc w tutejsza abstrakcje co przyznam nie zawsze i mnie sie udaje.Za co przepraszam
[#3432] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Krashan, post #3428

mp3 jest stratnym formatem. Taka gra nie wczyta się do Spectruma, więc jest to oszustwo .

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2016 09:37:45 przez hsimpson
[#3433] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@hsimpson, post #3432

Haha, jak to "się nie wczyta"? Oczywiście, się uruchomi. Stratność nie jest tu żadną przeszkodą.
Kasety magnetofonowe były formatem nieporównywalnie bardziej stratnym a jednak się dawało z nich uruchamiac gry :P
[#3434] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@michalmarek77, post #3433

Lepiej sprawdziłbym na prawdziwym Spectrumie. MP3 likwiduje dźwięki niesłyszalne dla człowieka. Skąd mieć pewność, że nie są to dane ważne dla maszyny?
[#3435] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Hexmage960, post #3434

No ba. Słyszałem, że ZX bez wyższych harmonicznych w ogóle się nie uruchamia. Dlatego kasety są zawodne, najlepiej wczytywać soft z płyt winylowych, tylko nieporysowanych i niepogiętych, koniecznie diamentową igłą, a dźwięki przesyłać do maszyny podwójnie ekranowanym kablem ze złoconymi wtyczkami.
[#3436] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@hsimpson, post #3432

Próbowałeś? Ja nie próbowałem wczytywać mp3, ale plik typu tap za pośrednictwem winampa z odpowiednią wtyczką nie stanowił dla prawdziwego spectruma żadnego problemu. W sieci są pliki do konwersji tap na mp3. Jakby to miało nie działać to jaki byłby ich sens? Pliki w tap są wielokrotnie mniejsze niż mp3, więc nie mam potrzeby nawet ich testować. Przykładowo link ładowanie z urządzenia typu mp3. W opisie koleś wskazuje na możliwość przekonwertowania plików choćby do mp3 i ładowanie.
[#3437] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@michalmarek77, post #3433

Wszystko sie pieknie wczytuje z mp3.Sam to robilem jakis czas temu z iphone-zx spectrum.O ile dobrze pamietam,bo bylo to ze 4 lata temu, mozna nawet zrobic turbo mp3 odpowiednim softem.
[#3438] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Hexmage960, post #3434

Jeśli działały programy nagrane na taśmę z radia FM (choć propagacja, warunki atmosferyczne itd. miały tu nie małe znaczenie ) to mp3 też da radę
[#3439] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Kilos, post #3438

A600 z akumulatorem

link

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2016 11:38:38 przez hackssh
[#3440] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@recedent, post #3435

Po cóż ten sarkazm? Jak MP3 się wczytują to dobrze! Ale porównywanie analogowego formatu i cyfrowego formatu skompresowanego wydaje mi się nie na miejscu. To dwie różne rzeczy.

Ja mam kaseciaka do mojego C64 (oraz stację dyskietek). Używanie MP3 uważam za hmm.. metodę dość egzotyczną. Nie lepiej używać po prostu danych cyfrowych, jakich używa Commodore czy Atari?
[#3441] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Hexmage960, post #3440

:)
Najlepiej używać tych cyfrowych danych wgrywając je z analogowego, z pewnością bezstratnego, kaseciaka.
Dżizas Miniat, masz w ogóle pojęcie o tym co piszesz?
[#3442] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@michalmarek77, post #3441

Nie o to mi chodzi. Porównałeś dane komputerowe zapisane na kasecie z dźwiękiem w formacie MP3, bo kaseta służy też do nagrywania dźwięku. Dane wczytane z kasety muszą być odczytane precyzyjnie i jest ryzyko błędów w odczycie. MP3 traktuje dane w zupełnie inny sposób - jako falę dźwiękową.

Tu nie chodzi o to czy kaseciak lepszy. Po prostu to metoda dla mnie bardziej "normalna" niż MP3, pomijając że MP3 zajmuje dużo więcej miejsca niż dane cyfrowe wczytane przez komputer.

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2016 11:55:58 przez Hexmage960
[#3443] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@michalmarek77, post #3441

Po prostu zrozum że dla Minniata wgrywanie gier z mp3 to takie samo udziwnienie jak systemy NG. Liczy się tylko prawdziwy kaseciak i chipsety Amigi :)
[#3444] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@hackssh, post #3439

Wygląda na prawdziwą ofertę (nie handlarzyny), cena może pójść wysoko.
[#3445] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@adam_mierzwa, post #3444

Retro mouse

W tytule aukcji jest ATARI i AMIGA, tymczasem myszka ani nie wygląda jak z tych dwóch firm, ani nawet do takich komputerów nie pasuje bo to myszka USB
[#3446] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@agrajek, post #3445

no tak wyglądały stare myszki pc
[#3447] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@Dorian3d, post #3446

link
Podpowiedzcie koledzy jaka wartość tego zestawu? czaje się na zakup a1200 szukam już jakiś czas okazji ale nici z tego, jak myślicie warto podkupic ten sprzęt dla siebie? jeśli tak to jaką cenę można zaoferować. plomby zerwane, ale nic nie wymieniane. proszę o pomoc w znalezieniznalezieniu Amigi dla siebie na kolejne 40 lat życia.
[#3448] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@magnatt, post #3447

Ej no popatrz. Kolejna aukcja z pirackim softem!
Dzwonię na Polcję!



A co do pytania...
To jest tyle warte ile chcesz za to zapłacić.
[#3449] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@michalmarek77, post #3448

wiesz, każdy chce zapłacić jak najmniej sprzedałem 15 lat temu swoją amige która była niemal nowa za 300zl co teraz mega żałuję, chce wrócić do tamtych czasów ale za rozsądną kasę. podpowiedź proszę czy jest sens pchania się w ten egzemplarz
[#3450] Re: Ciekawostki aukcyjne 2016

@magnatt, post #3449

Sens pchania jest i zobaczysz za 4 dni czy dla kogoś innego sens był większy niż dla Ciebie szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem