[#31] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@zijacek, post #30

czy wyrazenie opini podpisanej, ze "moim zdaniem" od razu ma prowokowac dyskusje?

nie mam nic do dodania wiecej, skoro istnieje a1200 rownie dobrze dostepna co a500 to nie widze sensu wybierania gorszego modelu. wystarczajaco dlugo za mlodu bylem zaslepiony a500, na szczescie w odpowiednim momencie zanim kupilem gvp a530 wybili mi to z glowy znajomi i przesiadlem sie na a1200, to bylo cos.. i dopiero wtedy zaczelo sie amigowanie z prawdziwego zdarzenia :)

pamietajcie, ze kazdy ma prawo do wlasnego zdania
[#32] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #22

To tak na poważnie czy żarty sobie z nas robisz?
Skoro tak szanujesz swój czas to proszę abyś szanował czas innych.
Nie siedzimy tu 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i nie czekamy tylko na to aby odpowiedzieć enty raz na już wcześniej zadane pytania. Wszystko o co zapytałeś (a nawet znacznie więcej) jest tu na Forum PPA i po to zostało stworzone i rozbudowane aby czerpać z niego wiedzę a nie robić śmietnik.
Wchodzisz w nasze środowisko nie mówiąc nawet Dzień Dobry i zadajesz trywialne pytania na które sam byś znalazł odpowiedź szybciej niż Ci się wydaje.
Nie dziw się zatem, że taką postawę odbieramy za brak szacunku do naszej społeczności.
[#33] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #22

Twoje życie Twój problem.
Ja nikomu nie wytykam ile ma. Ja mam dość.
Biadolisz to Ty.

Nie masz czasu czytać inwestuj w audiobooki, ja tak robię.
Jadąc samochodem można się uczyć

Życzę Ci jak najlepiej. Powodzenia.



Ostatnia aktualizacja: 11.02.2016 20:25:32 przez mstepuch
[#34] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@flops, post #26

Dzięki za propozycje podjazdu jeśli nie ograne tematu do końca miesiąca może coś wyjdzie .. z tym ze ja z Katowice "Bytom"...:( na razie robotą zasypany :( oczywiście jakby ktoś z niedowiarków chciał podjechać na moment i będzie pod telefonem nie widzę problemu ...:)

naprawdę Panowie co niektórzy nie wiem poco ta spina i wyzywanie o Trolli.. ehh

ale jak pisałem wcześnie chwila czasu po przyjeździe .. o ile ktoś nie zamknie tematu mogę jakby ktoś był zainteresowany pisać o obecnej sytuacji i postępach ...


Ktos tam wspominał ze jest 5 a nie 4 fakt mój błąd jest 1 więcej tez nie wiem poco ta spina jest tyle co widać na foto ...


Ale do rzeczy dzięki kilku szybkim radom zaoszczędziłem czas i wyszło na razie tyle co zdążyłem

1. 1 Amiga nic nie reaguje ale tak sie spodziewałem brak stacji dyskietek zero świecącej kontrolki - także raczej total złom :( sie zobaczy

2. 2 kolejne sztuki po włączeniu podobna a reakcja
- zapaliła sie zielona dioda i pulsuje ...
- ale małą różnica na 1 sztuce obraz jest biały " pamiętajcie ze sprawdzam na wyjściu Mono" a na drugiej obraz sie zmienia z białego na szara i tak wkoło

3. 2 kolejne sztuki odpaliły na tyle ze widać owa dyskietkę startowa .. o której ktoś wyżej mi wspominał ale znowu dwie opcje
- pali sie zielona dioda na 1 sztuce na drugiej tylko czerwona

Po włożeniu dyskietki narzazie też niestety nie miałem nic pod rekom 2 sztuki "muszę przetrzeć resztę i doprowadzić do jakiegoś normalnego wyglądu' ... zero reakcji .. możliwe że dyskietki będą do bani stało to ponoć długo w garażu ..:(

To tyle w chwili czasu rusze więcej... jak jakieś sugestie to poproszę na pewno skorzystam. ...
[#35] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #34

Ciężko powiedzieć co padnięte. Na pewno nie zaszkodzi Amig rozkręcić, powyjmować układy z podstawek, i ostrożnie wyczyścic podstawki i piny plynem np. ipa cleanser ze sklepu elektronicznego. Jesli zrobisz to ostrożnie to nic nie zepsujesz, a może ktoras odpali.
[#36] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #34

naprawdę Panowie co niektórzy nie wiem poco ta spina i wyzywanie o Trolli.. ehh

1 - spędzisz parę lat na forum to się zorientujesz.
2 - dostałeś w 10 poście dwa linki (w tym jeden odnośnie podłączenia Amy do TV)
3 - jak poszukasz dalej sam to znajdziesz też info o podobnych problemach i może też doczytasz coś niecoś o kondensatorach, korozjach, uszkodzeniach rozszerzeń pamięci zawierających baterię która wylewa i żre elektronikę itp.


W tej chwili pytasz o pięć różnych awarii, bez konkretów, w temacie o nazwie "A500 i co dalej"
Qrva jak dziecko we mgle!

Kiedy zadasz konkretne pytanie w konkretnym temacie, który już istnieje z podobnym problemem to ktoś kogo on dotyczył może ci pomóc.

Powodzenia!

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 08:08:16 przez Vato
[#37] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@Vato, post #36

No i wlasnie dlatego postulowalem stworzenie dzialu dla poczatkujacych, albo powracajacych amigowcow. Jak ktos nie chce odpowiadac na banalne pytania, moglby go omijać. Nawet moge się zgłosić na moderatora ;)
[#38] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #34

Witam

Posprawdzaj w każdej czy masz rozszerzenia pamięci pod klapką 512kb pod spodem amigi. Zwłaszcza w tych co masz problemy z obrazem. Jak są tam rozszerzenia to je wyciągnij i sprawdź bez nich. Odnośnie punktu 3.2 te dwie sztuki jak ci pokazuje dyskietkę startową to już duży sukces. Wersja 5a płyty świeci czerwoną diodą także tu jest oki. Jak nie masz żadnej reakcji na dyskietkach to albo stacje albo dyskietki uszkodzone. Masz 4 stacje to może któraś działa albo działają wszystkie tylko brak ci sprawnej dyskietki.

Pozdrawiam
[#39] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@Vato, post #36

W tej chwili pytasz o pięć różnych awarii, bez konkretów, w temacie o nazwie "A500 i co dalej"
Qrva jak dziecko we mgle!


sorrrki ale muszę odpowiedzieć a gdzie tam widzisz znak "?" ze twierdzisz że pytam ?

Napisałem ... opisze jak sprawa wygląda... zasugerowałem tylko ze jak ktoś ma jakąś podpowiedz to skorzystam..

i już widzę kilka przydatnych informacji.. o ramach .. czyszczeniu .. kolorku diody..itd ... zapewne zajmie mi to jakiś czas ale wiem co dalej z tym działać ... w opcji podstawowej... i jak widzę można pomóc nie krytykując jak ty...:(

A chce ten temat ciągnąc właśnie w jednym miejscu .. bo właśnie nie chce zaśmiecać istniejących tematów samemu niewiedzac jak precyzyjnie zadać pytanie ....

Prosze tez o nie pytanie mnie w chwili obecnej czy to sprzedam .. pojawiło się kilka informacji na priv.. spokojnie jedna sztukę chciałbym sobie poskładać ... a reszta na pewno będzie przeznaczona na jakąś wymianę/sprzedaż ale muszę na razie to ogarnąć.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 11:21:13 przez xanthe
[#40] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #39

Co do stacji to po pierwsze przedmuchać, najlepiej sprężonym powietrzem, zdjąć obudowę i wyczyścić głowicę i okolice wacikiem z plynem ipa cleanser o ktorym pisałem. Wszystkie stare stacje po takich zabiegach mi ruszały.
[#41] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #39

pamiętajcie ze sprawdzam na wyjściu Mono
na tyle ze widać owa dyskietkę startowa
nie miałem nic pod rekom 2 sztuki
To tyle w chwili czasu rusze więcej...
jak jakieś sugestie to poproszę na pewno skorzystam.


Widzisz, mój błąd.
Założyłem, że skoro piszesz z błędami, często brak jest polskich znaków, nadużywasz wielokropka i dodatkowo każesz nam pamiętać co tam sprawdzasz oraz pod koniec prosisz o sugestie to czasem może także zapomnisz użyć pytajnika.

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 12:12:31 przez Vato
[#42] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@Vato, post #41

Widze jesteś typem człowieka najmądrzejszego i nieomylnego .. a gdy ktoś zauważa twoją omylność znajdujesz kolejny powód żeby po nim pojechać no cóż ... bywa .. mam propozycje zakończmy bezsensowna wymianę zdań ... miedzy sobą .. ja sie skupie na moim temacie i poradach od innych życzliwych ludzi ... a ty będziesz miał problem z głowy :)

Jeśli bardzo chcesz skomentować to wytłumacz mi opcje jedna z osób z tego tematu pomnie tu jedzie a na priv dostaje info ze kupi odemnie wszytko za 100 zł i może być po to jeszcze dziś... :(

Wracając do przebiegu działań:)

Korzystając z kilku porad rozebrałem 1 amige i zacząłem czyścic to i owo ... ale po kolei

1. podłączyłem jeszcze raz 1 sztukę "mono" i zacząłem sprawdzać na pozostałych dyskietkach .. kilka sztuk zaczynało połowicznie działać coś sie wgrywało pojawiała sie jakaś plansza ale przy dalszym wczytywaniu jakieś błędy itd .. finalnie nic w pełni sie nie uruchomiło :( ale jakiś postęp .. :)

2. Postanowiłem to rozebrać i poczyścić co sie da i będę potrafił
Kilka fotek dla zainteresowanych z rozbiórki i mam w związku z tym 2 pytania które wynikł w trakcie rozbiórki totalnie lamerskie kto nie chce proszę nie odpowiadać :)

- na zdjęciu numer 3 widnieje drucik z uziemienia" tak sie domyślam " powinien być on pod coś podpięty czy wisieć tak luźno podczas denotatu nic takiego nie zauważyłem ale jak będę składać chciałbym zrobić to dobrze ?
- na tym zdjęciu 5 zaznaczyłem śrubkę która wyleciała mi z tej Amigi czy jest to śrubka z jakiegoś elementu niedokręcona czy po prostu gratis :) ?

1. http://zapodaj.net/1f14815d2cdd2.jpg.html
2. http://zapodaj.net/a99601a6690db.jpg.html
3. http://zapodaj.net/1c48f52805fcf.jpg.html
4. http://zapodaj.net/abb3218ba8aac.jpg.html
5. http://zapodaj.net/8f5dc10206bc9.jpg.html

3. Idąc rozmachem chciałem zacząć rozbierać 2 Amige ale jakoś brakło czasu .. zrobiłem 2 fotki i tyle bo zaciekawiła mnie pewna rzecz

http://zapodaj.net/67511f7410091.jpg.html
http://zapodaj.net/9e5984a34a6bc.jpg.html

pytanko.. Rozumie ze to inny producent pamięci ale czemu w tej wersji ktoś zamontował kabelek /przełącznik .. i rozumie że miał on wyłączać dodatkowy ram... ?

4. chwilowo 1 Amigi nie poskładałem wszytko ładnie schnie itp... obawiam sie że najwcześniej wrócę jutro z pracy po 20 więc do niedzieli chyba przerwa z przyjemnościami :(

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 16:29:45 przez xanthe
[#43] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #42

Poszukuję jednej 500-ki (sama jednostka/płyta główna bez ingerencji) w rozsądnej cenie. Upłynnisz?
[#44] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@amper, post #43

Jeszcze jestem to od razu ci odpisze .. jak pisałem wyżej nie chce nic w tej chwili sprzedawać wolałbym ogarnąć jedną sztukę dla siebie posprawdzać resztę i ewentualnie wtedy ale :)

Mam tą jedną sztukę która w ogóle mi sie nie włączyła " zero świecącej diody" mogę ci zrobić jakieś fotki tego i wrzucić w tym temacie jeśli byś był tą sztuka zainteresowany to mogę sie jej pozbyć .. bo elektronicznie raczej sie bawić w naprawy nie będę :)

napisz co dokładnie pstryknąć i jak ... powinienem w poniedziałek ci to ogarnąć .. o ile podejdziesz uczciwiej do transakcji .. a nie jak pewien naciągać z prywatnych wiadomości :P
[#45] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@xanthe, post #44

młody człowieku przecież to było wiadome że do ciebie będą zaraz pisać handlarze żeby odkupić te amigi, sam się o to prosiłeś
sprawdzaj se te amigi w ciszy i spokoju, szanuj na tym forum ludzi i pisz konkrety, pytaj konkretnie, nie pisz głupot, pięć razy się zastanów nad tym co zamierzasz napisać
używaj wcześniej opcji wyszukiwarka i ogólnego wujka google
[#46] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@JacK_Swidnik, post #45

No. Niezły ze mnie "handlowiec". Zważywszy, że ceny A500 na allegro sięgnęły kilkuset złotych myślałem, że upoluję samą jednostkę. Nie musi być w pełni sprawna bo mam dawcę na układy, oby płyta i obudowa była w stanie oryginalnym. Może być bez stacji.
[#47] Re: Amiga 500 -- dostałem i nie wiem co dalej :)

@amper, post #46

Sorrki ale nie ogarniam na razie tego na tyle ile bym chciał...

Ale mam na uwadze ciągle sztukę dla ciebie ...

Może ktoś pomóc z takimi 2 problemami..

1 .W jednej Amidze jest zamontowane jakieś uziemienie czego nie mam w pozostałych Amigach i nie wiem w jakim celu ono jest i ewentualnie czy pod coś tego nie podpiąć ?

http://zapodaj.net/428eb13d3bcac.jpg.html

2. w jednej Amidze nie wyświetla sie obraz startowy "tylko białe tło" próbowałem za radą jednego z użytkowników odpiąć pamięć dodatkową ale to nie pomogło ... po rozebraniu okazało się ze owa pamięć jest dla mnie dziwnie zamontowana i za bardzo nie ogarniam czego szukać w necie żeby coś o tym sie dowiedzieć czemu to tak wygląda...

http://zapodaj.net/74e74307e145a.jpg.html

proszę o jakiegoś linka lub wyjaśnienie .. co to i ewentualnie i co z tym można zrobić ?



Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 20:52:38 przez xanthe
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem