kategorie: A1200, Karty CF
[#31] Re: [nowy] potrzebna pomoc w budowaniu rozszerzonej amigi klasycznej

@codi, post #30

będę musiał spróbować z adapterem CF/SD/MicroSD

Zabieram swój na AmiParty to możesz potestować.

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2016 22:26:33 przez Krashan
[#32] Re: [nowy] potrzebna pomoc w budowaniu rozszerzonej amigi klasycznej

@rizn, post #1

W dziale Giełda na pierwszej stronie Amiga klasyczna - sprzedam masz dwie karty do A1200
Jedna gruba druga chuda (widać po cenach 300 zł i ponad 2koła)
Pytanie za 100 punktów ile chcesz wydać na te wszystkie marzenia?

Tania karta z rozszerzeniem ram wystarczy do grania i do używania WHDload
Droga karta z procem 60tką uruchomi wszelkie wypasione dema scenowe oraz różne porty gier 3D (Doom, Quake)
[#33] Re: [nowy] potrzebna pomoc w budowaniu rozszerzonej amigi klasycznej

@Vato, post #32

Kupowanie 4 MB fastu za 300 zł, w chwili gdy (jeszcze) za 330 zł można kupić ACA 1221 jest chyba mało logiczne. A 68060 @ 66 MHz za 2600 złotych? Cóż, ja bym nie kupił, ale kto bogatemu zabroni?
[#34] Re: [nowy] potrzebna pomoc w budowaniu rozszerzonej amigi klasycznej

@Krashan, post #33

Tej karty Elbox już nie ma. Wczoraj została sprzedana.
[#35] Re: [nowy] potrzebna pomoc w budowaniu rozszerzonej amigi klasycznej

@Vato, post #32

No własnie :). Póki co nie mam potrzeby oglądać nowszych wypasionych demek co mają wymagania nie wiadomo jakie (a jak będzie zawsze można odpalić sobie UAE). Także nie znam się na tyle, aby złożyć i skonfigurować taki sprzęcior. Jak znam życie to same WHLoad i dodanie ACA1221 da mi w kość :)
[#36] Re: [nowy] potrzebna pomoc w budowaniu rozszerzonej amigi klasycznej

@rizn, post #35

Jak znam życie to same WHLoad i dodanie ACA1221 da mi w kość :)

W razie problemow z pomocą forum dasz radę. OK
[#37] Re: [nowy] potrzebna pomoc w budowaniu rozszerzonej amigi klasycznej

@Krashan, post #36

Za WHDload przynajmniej nie musisz już płacić OK bo się zdarmowiło szeroki uśmiech
[#38] Re: [nowy] potrzebna pomoc w budowaniu rozszerzonej amigi klasycznej

@Vato, post #37

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Jestem (bardziej) gotowy do zakupu amigi i komponentów.

Zapewne niedługo zaczną się pytania o pomoc. Mam nadzieję, że to będzie coś w stylu "czemu mi nie wykrywa ACA" raczej niż "czemu taki dziwny dymek wychodzi z amigi" :)
[#39] Re: [nowy] potrzebna pomoc w budowaniu rozszerzonej amigi klasycznej

@rizn, post #38

Witam ponownie,

Udało mi się zakupić pare rzeczy i obecnie mam:

- amige 1200
- GVP A1230 Turbo+ 68EC030 40MHz z 1mb
- Scandoubler - Indivision 1200 AGA MK2cr
- 8gb cf z załadowanym już whload i workbenchem

Mam parę dalszych pytań:

1. Podczas mojego dziewiczego otwierania amigi (1szy raz), musze powiedzieć, że pot i krew się polała, szczególnie przy zdejmowaniu tej parszywej metalowej blachy. Pytanie czy tą blachę zakładać spowrotem czy po prostu ją wyrzucić? Na razie jej spowrotem nie przykręciłem.

2. Czy do podłączenia amigi do nowoczesnych głośników (mających standardowe wejście aux - jak w pc'tach i wszystkich nowoczesnych urządzeniach) potrzebny jest zwykły kabel L/R audio -> aux czy trzeba zakupić jakiś adapter?

3. Mam karte GVP A1230 Turbo+ 68EC030 40MHz z 1 mega. Oczywiście troche lipa. Udało mi się dorwać 2x2mb GVP=64piny, tylko chyba nie działają, bo po włożeniu mi ich nie wykrywa. Czy jeśli te pamięci bylyby sprawne to czy powinno mi wykryć z automatu?

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki za pomoc
Rizn
[#40] Re: [nowy] potrzebna pomoc w budowaniu rozszerzonej amigi klasycznej

@rizn, post #39

Ekran jest niby zalecany, ale w praktyce i tak wiele dodatków z nim koliduje i się go usuwa (górną połówkę). Jeżeli chodzi o audio – typowe głośniki komputerowe mają kabel z wtykiem mini jack stereo. Do takich trzeba kupić zwykłą, standardową przelotkę z 2 x RCA na gniazdo mini jack stereo. Przykłady:

http://allegro.pl/kabel-audio-amiga-do-glosnikow-pc-rca-cinch-jack-i5964319111.html
http://allegro.pl/adapter-audio-amiga-rca-jack-3-5-stereo-i6022773151.html

Co prawda niektórzy w opisach aukcji twierdzą, że można tam wpiąć również słuchawki, ale Amiga ma szeregowe rezystory 1 kΩ na wyjściach audio i słuchawki zagrają, ale bardzo cicho.
[#41] Re: [nowy] potrzebna pomoc w budowaniu rozszerzonej amigi klasycznej

@Krashan, post #40

Dzięks Krashan. Przejściówke zamówię, ale raczej nie będę używał słuchawek tylko głośniki, więc powinno być spoko.

Co do ekranu to w instrukcji scandoublera zalecali wycięcie kawałka blachy i zamontowanie spowortem, ale sobie to podaruje.
[#42] Re: [nowy] potrzebna pomoc w budowaniu rozszerzonej amigi klasycznej

@Krashan, post #29

wolę tak, niż sieć i FTP

Próbowałeś może samby? Może być wygodniej niż FTP. Ja spróbuję, ale na razie remontuję sprzęt w którym jest sieciówka .
[#43] Re: [nowy] potrzebna pomoc w budowaniu rozszerzonej amigi klasycznej

@Krashan, post #16

Jako że jestem dłubaczem, pewnie kupię jakiś uszkodzony staroć i przerobię na przemysłowe mikroprzełączniki.

Przypominam ten temat, i mam pytanie, Krashanie - zrealizowałeś pomysł przerobienia na mikroprzełączniki? Ciekaw jestem jak się udało.

20 lat temu mój tata przerobił 2x QuickJoy II na mikroprzełączniki; oryginalnie miały one taką blaszkę stykową w kształcie krzyżyka, przy wychyle drążka się uginała odpowiednia blaszka i stykała z padami na płytce drukowanej. Odkopałem je i chcę odnowić, właśnie zakupiłem nowe switche, stare zdechły.

Muszę jeszcze znaleźć TopStara, i przypomnieć sobie co było w nim popsute . Już kiedyś go próbowałem zreperować pod koniec lat 90 i leży gdzieś rozkręcony w pudełku, wtedy był problem znaleźć pasujące części zamienne, może dziś się uda.
[#44] Re: [nowy] potrzebna pomoc w budowaniu rozszerzonej amigi klasycznej

@APair, post #43

Krashanie - zrealizowałeś pomysł przerobienia na mikroprzełączniki?
Nie. Zostałem obdarowany dwoma sprawnymi joystickami niezłej klasy i na razie radośnie używam
[#45] Re: [nowy] potrzebna pomoc w budowaniu rozszerzonej amigi klasycznej

@Krashan, post #44

No trudno, to zostanę sam na tym placu boju
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem