kategoria: CDTV
[#31] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@APair, post #30

U mnie dysk był wkomponowany, w takim przeźroczystym, otwieranym opakowaniu (takim w jakie są pakowane dyski w sklepach). Stanowiło izolację i "element mocujący" zarazem :). Musiałem je tyko naciąć, żeby doprowadzić taśmę SCSI i zasilanie MOLEX :). Brzydkie to było i nieestetyczne.

Dysku już nie mam - głównie przez dźwięk jaki z siebie wydawał (tak jak pisałem - odkurzacz ;)), szybkość działania i dostęp - nie mam stacji dyskietek, więc wszystko wrzucałem przez wypalane płytki CD.

Karta SD, to jednak dużo wygodniejsze rozwiązanie. Można ją szybko wyciągnąć i zbakapować/dograć coś itd. Za izolację i mocowanie zarazem - posłużyło mi... plastikowe opakowanie na płytę DVD! :). Linijka, nożyczki, chwila zabawy i adapter jest przykręcony dokładnie w tym miejscu w którym miał być.
[#32] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie?

@DonVitoPuppone, post #29

Dzięki za odpowiedź. CDTV-CR ? Hmmm. Pierwszy raz o takiej słyszę.
Poczytam sobie we wolnej chwili.
[#33] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@DonVitoPuppone, post #1

Genialna opowieść!

Ponieważ mam nadzieję że i mnie czeka taka zabawa w nieodległej przyszłości, a CDTV jest skrajnie eleganckim modelem Amigi, rozważ, czy nie napisać tego postu w formie jakiegoś artykułu do pism amigowych (nawet Amiga Future!).
[#34] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@DonVitoPuppone, post #1

Jeszcze odnośnie temat - miałem kiedyś to rozszerzenie FAST w A500. Jakbym wiedział, że to się tak pięknie mieści w CDTV...

Druga sprawa - orientujes się może, w jaki sposób zamontowany jest stelaż pod płytę w CDTV? Może dałoby radę obniżyć całość o milimetr/dwa i w ten sposób swobodnie zamnotować np. Indivision czy Savynę?
[#35] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@_arti, post #34

Dla mnie najlepsza bo to ta wyśniona i wymarzona, do której miesiącami wzdychałem wieczorami przed szybą sklepu.

_arti ze stelażem raczej nic nie wymyślisz, ale jak widać na zdjęciu po zamontowaniu savyny68k nie ma tragedii.



Co do diody od dysku, to ja mam podłączoną diodę od kontrolera do zupełnie nieużywanej diody CD na przednim panelu (na prawo od zegara).
[#36] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@_arti, post #34

Z tym może być ciężko... Pod płytą jest napęd CD (choć chyba nie na styk), a gniazda z tylu są niestety nie do przeskoczenia - fizycznie nie da się ich obniżyć, chyba ze poprzez jakiś demontaż albo adaptery... ale moim zdaniem na 99,9% jest to nie do zrobienia.

Można kombinować inaczej:

1. Pod procesor można przelutować niskoprofilową podstawkę precyzyjną. Do tego trzeba by "położyć"/przestawić część pobliskich elementów (np. jakiś co większy kondensator). To jest prostsze (choć wylutowanie podstawki bywa upierdliwe). Kilka, może 2 milimetry były by do odzyskania)

2. Jeszcze inny pomysł, jaki mam - to prosty adapter gniazda procesora. Wtyk na 64 pin z dłuższymi przewodami (najlepiej tasiemką) i gniazdem na MC68K na końcu. Dało by się to zrobić nawet w domu i nie było by jakoś szczególnie trudne. Wtedy trzeba sobie tylko wypracować trochę miejsca (może pod płytą - czemu nie?). Nie wiem tylko, czy opór kabelków nie stanowił by jakiejś przeszkody. Ale chyba nie...

Ja jednak jestem zwolennikiem rozwiązań, które są odwracalne - tzn. takie, które nie niszczą żadnego elementu Amigi.
[#37] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@DiskDoctor, post #33

Dzięki. Nie spodziewałem się tak pozytywnych reakcji. Planowałem się... pochwalić, już jakiś czas temu. Wczoraj przy winku w końcu się za to zabrałem. To tak na szybko smarnięte ;)
[#38] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@DonVitoPuppone, post #36

A jak ten Fast pod CPU się sprawuję? Nic nie zawadza?
[#39] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@km-l, post #35

Ha!. Własnie ja mam podobnie, przy czym dioda (a właściwie diody, bo są dwie) od CD jest jak najbardziej aktywna. Po prostu wsadziłem tam trzecią - niebieską. A niebieska genialnie wygląda :)
[#40] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@_arti, post #38

Nie, tam chyba nawet trochę miejsca jeszcze zostało... Bardziej newralgiczny jest DKB MegAchip, bo ten niemal dotyka obudowy. I płytka paczująca Garego - obok jest Kickstart.

A skąd miałeś ten FAST? Składałeś?
[#41] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@DonVitoPuppone, post #39

Ja podłączyłem się do tej diody którą włącza się przyciskiem CD/TV. Taka była sugestia w instrukcji kontrolera Toms i tak zostało do dziś.
[#42] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@DonVitoPuppone, post #40

Kupiłem na AmiBay... i chyba będe go zaraz szukał. Pewnie szybciej znajdę niż się doczekam Savyny

To nie jest autokonfigurowalne, dobrze pamiętam?


Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 16:27:47 przez _arti
[#43] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@_arti, post #42

W tekście jest chyba link do faceta z Norwegii, który ma tego cały zapas. Sprzedaje płytki, kości pamięci i zaprogramowane kostki do oby płyt. Resztę trzeba sobie dokupić. Tak jak pisałem - lutowanie jest lekko ekstremalne. Ale da się ;).

Autokonfigurowanle jest jakieś 1,5MB. Resztę trzeba dodać przez Addmem. Dopisałem sobie do startup-sequence i robi się samo - więc nie jest to jakaś duża uciążliwość. Co ma system zająć, to zajmie z autogonfigurowanej części. A reszta dla Ciebie ;). Jeszcze nie udało mi się jej zapchać ;)
[#44] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@DonVitoPuppone, post #14

Ja mam taką mysz :) czarna na IR, nawet fajnie działa. Nie na sprzedaż :]
...one po tyle chodzą??? nieźle... :]
[#45] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@socha6, post #44

A właśnie - bo nad tym się zastanawiałem... Co to znaczy, że fajnie działa? ;)
Nie przerywa? Trzeba siedzieć centralnie przed CDTV, czy łapie też "z pokoju"?

Pozdr.
[#46] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@DonVitoPuppone, post #45

Dołączam się do pytania.
[#47] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@DonVitoPuppone, post #1

To rozszerzenie dodaje pamięć pod adresem E00000, który jest przeznaczony na drugą połowę kickstartu jeśli ten ma rozmiar 1MB, natomiast pamięć SLOW koliduje z przestrzenią IDE w Gayle, więc gdyby ktoś chciał tego używać np. w A500 i np. ide68k, to nie da rady (ostatnie 256kB z pamięci SLOW jest używane do IDE w A600/A1200 - maksymalna bezpieczna możliwa ilość tej pamięci wynosi więc 1.5MB, nie ma znaczenia w gołej A500/CDTV).

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2016 07:37:14 przez sanjyuubi
[#48] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@sanjyuubi, post #47

Rozszerzenie powstało pod A500/A500+/A2000... no i CDTV. Wszystkie zakresy to:
200000 - BDFFFF
C00000 - DBFFFF
E00000 - E7FFFF
F00000 - F7FFFF
Wszystkie są do wyłączenia zworkami. W wersji co CDTV jest potrzebna drobna modyfikacja, która wyłącza zakres F00000 - F7FFFF - bo ten jest zajęty przez rom CDTV.

Wyłączenie ostatnich 256K podobno też umożliwia działanie ide68k. Ale tu pewności nie mam, bo nie używam.

Generalnie - faktycznie używanie innych rozszerzeń pamięci FAST nie ma sensu, bo tu jest zaadresowane wszystko co się dało :).
[#49] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@DonVitoPuppone, post #45

Fajnie działa czyli tak samo jak zwykła amigowa (kulkowa) myszka tyle że bez kabla :) bezprzewodowe myszy PC też są trochę wygodniejsze od tych przewodowych no bo wiadomo: kabelek czasami przeszkadza.
Zasięg w sumie taki sam jak pad CDTV (musi widzieć panel przedni) z tym że dioda IR nie jest kierunkowa tylko taka rozproszona bardziej, czyli myszka może być trochę pod kątem względem CDTV. A jak już traci zasięg to efekt jest taki jakby kulka przerywała.
[#50] Re: Dlaczego CDTV to najlepsza Amiga na świecie? i DA się ją rozbudować?!

@socha6, post #49

Dzięki!

Trochę mnie kusi... Gdyby nie cena - pewnie już bym kupował. Te 300-400... może 500 zł bym strawił. Ale 750zl? - masakra. Może kiedyś ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem