[#31] Re: A1000 Savyna68k

@APair, post #30

No więc mały update. Wpadła w moje łapki karta M-Tec 68020i, na szybko wygląda, że działa z Savyną. Warunkiem jest podłączenie M-Tec-a do Savyny, nie odwrotnie, oraz wyłączenie 8MB Fast-u na Savynie (pamięć slow możemy zostawić włączoną i jest poprawnie widziana przez system - nie ma konfliktów).
Kontroler IDE działa wtedy ok. Widoczne jest 4MB fastu z M-Tec-a.
SysInfo pokazuje 68EC020@14MHz a w speed test 2.21MFlops, prędkość HDD wzrosła z 700 do 900 kb/s.

Kombinowałem również z wyłączeniem autoconfig-u na M-Tec-u i zostawieniem 8MB Fast-u na Savynie. W tej konfiguracji pamięć jest widoczna poprawnie, ale wydajność spada do poziomu 68000.

Na dniach zrobię analogiczny test z Proteinką.

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 12:24:10 przez Hal

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 12:28:36 przez Hal
[#32] Re: A1000 Savyna68k

@Hal, post #31

Gratulacje nabytku - i super, dobra wiadomość, że IDE działa . Więc mój IDE (sam, bez pamięci), jak już do mnie przyjdzie, też będzie działał, jest szansa .

Szkoda tylko, że Fast na Savynie nie działa... Choć i 1.5MB slow jest dobre. Ciekaw jestem, czy z moją kartą by działała cała pamięć - moja karta ma tę dodatkową zworkę do przemapowania Fastu z MTECa do innego obszaru adresowania... ale nie mam Savyny aby sprawdzić .

Ciekaw też jestem proteiny .
[#33] Re: A1000 Savyna68k

@APair, post #32

Niestety trochę się pośpieszyłem. Dzisiaj potestowałem trochę dokładniej i niestety dysk się wiesza Pod WB działa idealnie, ale jak tylko próbuję odpalić coś pod WHDLoad - zwiecha.
Sam M-Tec, bez Savyny, działa bez zająknięcia, również sama Savyna działa rock stable. Ale w połączeniu obu (68020 + Fast z M-Teca, IDE z Savyny) występują zwiechy.

Na dniach polutuję Proteinkę i dam jeszcze znać jak zachowuje się ta karta z Proteiną jako kontrolerem IDE
[#34] Re: A1000 Savyna68k

@Hal, post #33

Hmmm... może to jednak konflikt pamięci? Objawia się przy WHDLoad, gdyż dopiero on dopełnia pamięć M-Teca dochodząc do miejsca konfliktu z IDE68K?

Może spróbuj przetestować zapełniając RAM w inny sposób - np. poprzez skopiowanie czegoś do RAM: do "pełna"? Najlepiej kopiując coś właśnie z HD, tak aby był w użyciu.

Oraz powtórzyć podobny test z włączoną pamięcią z Savyny, a wyłączoną w M-Tecu?
[#35] Re: A1000 Savyna68k

@APair, post #34

Nie wygląda mi to na konflikt pamięci. Zapełniłem Ram Disk kopiując pliki z HDD i zero zwiechy. Zainstalowane gry, które nie używają WHDLoad również śmigają bez zająknięcia. Wygląda mi to na ewidentnie na jakiś konflikt właśnie z WHDLoad. Jakby przechodził w jakiś tryb, gdzie jest konflikt z tą kartą.
[#36] Re: A1000 Savyna68k

@Hal, post #35

Hm, ciekawe, ciekawe.. i nie dobrze, ciężko może być to rozgryźć..
[#37] Re: A1000 Savyna68k

@APair, post #36

Z ciekawostek jak podmieniłem scsi.device na tym M-Tec-u na wersje 43.46 dla A1200, to transfer dysku z 900kb/s skoczył do 1.4MB/s:)

Teraz jeszcze nadzieja w Proteince, jednak ta karta ma inną konstrukcję niż Savynka. Na dniach powinienem mieć wszystkie części i jak tylko polutuje dam znaćszeroki uśmiech
[#38] Re: A1000 Savyna68k

@Hal, post #37

Dobre wieściszeroki uśmiech Otóż przyczyną zawieszania się WHDLoad była stara wersja programupomysł (używałem 16.4). Po podmianie pliku WHDLoad na najnowszą wersję 18.2, wszystko śmiga idealnie.

Dodatkowo udało mi się polutować Proteinkę, ale niestety M-Tec 68020 z nią nie działa. Kontroler jest kompletnie ignorowany.

Zatem Savyna z wyłączonym fastem + M-Tec 68020 + WHDLoad 18.2 - ta kombinacja śmigaOK
[#39] Re: A1000 Savyna68k

@Hal, post #38

Nie ma sensu kupowania sav dla samego kontrolera, spidi ostatnio zmajstrował samodzielny kontroler dysku, to byłoby bardziej ekonomiczne rozwiązanie.

Co do prędkości działania fastu, to jest to normalne, każdy akcelerator musi emulować cykle procesora zamiast którego jest wpinany, więc przepustowość z twojej karty do Amigi jest taka sama jak 68000 7MHz.
[#40] Re: A1000 Savyna68k

@Hal, post #38

Super, fajnie, że się udało z WHDLoad . Mam nadzieję, że mi też uda się to wszystko poskładać i zadziała .

Wracając do Savyny i Fastu... a możesz sprawdzić (a może już to zrobiłeś?) skąd ten problem? W jakich zakresach adresaowania np. w SysInfo umieszczona jest pamięć od Savyny? A w jakich pamięć od M-Tec?

Zastanawiam się, czy z moją kartą turbo działała by cała pamięć Sav .
[#41] Re: A1000 Savyna68k

@APair, post #40

Podłączał ktoś może A570 do A500 + Savyna?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem