kategoria: Sprzęt
[#1] Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA
Witam, nie wiecie gdzie można dostać przejściówkę Lan do karty PCMCIA 3Com ?

I czy taka karta pójdzie z A600 ?
[#2] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@ryshard, post #1

Karta 3COM z serii 589 jest obsługiwana przez A600/A1200. Główny problem jest w znalezieniu kabelka. Można go ew. zastąpić dolutowując gniazdo RJ45 do punktów na płytce. Na sieci jest poradnik a jeden z użytkowników forum oferował też dorobienie tego gniazda.
[#3] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@ryshard, post #1

Mam kilka takich kabli (inaczej wyglądają ale pasują do tej karty ), mogę odsprzedać za symboliczne 0.5 :)
Dwa z nich posiadają złącza RJ45 i BNC a dwa tylko RJ45 jak ten na foto. Daj znać jeśli jeszcze potrzebujesz.



Ostatnia aktualizacja: 27.05.2016 22:14:44 przez BananB
[#4] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@ryshard, post #1

Ten kabelek nie zadziała z tą kartą. Potrzebujesz inny. Ten może da się przerobić ale to muszą się wypowiedzieć Ci co to zrobili albo wiedzą jak zrobić.
[#5] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@ryshard, post #1

[#6] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@QkiZ, post #5

Nie pójdzie. Sprawdzone organoleptycznie. Ten kabelek co masz jest całkiem inny. Ten co kolega wcześniej pokazywał jest 10 i 100 Mbitowy. Twój jest tylko 10Mbitowy i ten działa z 3 Com'em pod Amigą. Ten kolegi 10/100 nie zadziała.


Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 23:58:30 przez Tomski
[#7] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@Tomski, post #6

Ale obsługuje 10 Mbitów dlaczego miałby nie pójść? To tak jakby powiedzieć że kabel Ethernet kategorii VI miałby nie działać z kartą sieciową 10Mbitów.
[#8] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@QkiZ, post #7

Nie wiem dlaczego nie idzie ale mam taki kabel 10/100Mbitów i mam podobny do Twojego. Na tym 10/100Mbitów NIE DZIAŁA internet na Amidze a na tym 10Mbitowym działa. Sprawdzałem to parę lat temu ale skoro chcesz dowodu to dzisiaj wieczorem jeszcze raz sprawdzę.

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 09:09:58 przez Tomski
[#9] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@Tomski, post #8

Może w ogóle jest niesprawny.
[#10] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@QkiZ, post #9

Czyli jak kupiłem kartę 3COM model: 3CCFE574BT 10/100 mbit, która nie działa w Amidze, ale chodziło mi tylko o kabel (taki jak pierwszy od lewej na zdjęciu), który chcę użyć w 3COM 10 mbps (takiej jak na pierwszym zdjęciu) to nie pójdzie? Czemu są razem na zdjęciu skoro ze sobą nie działają ?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 10:18:50 przez ryshard

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 10:19:58 przez ryshard
[#11] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@ryshard, post #10

Karta 3CCFE574BT 10/100Mbit nie działa z Amigą, jak już sam wiesz. Karty, które działają ze sterownikiem 3c589.lha masz opisane w pliku readme lub podobnym znajdującym się w archiwum. Dlaczego ktoś zrobił zdjęcie w ten sposób nie wiem. Ja wiem z doświadczenia, że u mnie nie chciało działać. Gdyż podobnie jak Ty myślałem, że to obojętnie jaki kabelek się podłączy ale niestety nie zadziałało u mnie(też kupiłem taki kabelek jak Ty kilka lat temu i mam go do dzisiaj). Dzisiaj jeszcze raz wieczorem sprawdzę, tak jak pisałem wcześniej i napisze na forum czy poszło czy nie.
[#12] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@Tomski, post #11

- kabelek 10/100 Mbit to 07-0337-002 - internet nie działa na Amidze i na karcie 3Com'a(przed chwilą sprawdzałem na Ami, niestety na laptopie nie sprawdzałem czy zadziała a nie pamiętam już czy to działało kiedyś jak to sprawdzałem)
+ kabelek 10Mbit 07-0405-000 - ten działa(ciężko jest go dostać a jak już to bardzo drogi), przed chwilą sprawdzałem na Ami
+ kabelek 3C-PC-TP-CBL - jest to odpowiednik kabelka 07-0405-000 i działa również wyśmienicie, teraz go nie mam ale kiedyś na nim też miałem neta z kartami 3Com i Amigą
+/- kabelek CPN-3C10T - podobno też jest odpowiednikiem kabla 07-0405-000 ale tego jeszcze nie udało mi się sprawdzić z racji braku takiego kabelka.
Teraz już wszystko powinno być jasne:).
<reklama on>
Jakby co to mam karty 3Com, ale bez tych kabelków. Karty na pewno działają z Amigą. Sprawdzone są.
<reklama off>
[#13] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@Tomski, post #12

Ja mam Foxconn 07-0408-000, a ten ktoś sprawdzał ?
[#14] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@ryshard, post #13

No i wczoraj podłączyłem kartę 3com do amigi i prepcard jej nie widzi. Tak więc zakup innej dla kabla zupełnie nie wypalił. Nie mam na czym sprawdzić 07-0408-000. A przewodu 07-0405-000 są na jebaju, 7.50$ sztuka, tylko przesyłka 19.90$.

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 09:48:21 przez ryshard
[#15] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@ryshard, post #14

Prepcard raczej nie ma nic do kabelka. Moim zdaniem karta powinna być wykryta i bez kabelka pod warunkiem, że jest ta z listy obsługiwanych. A ta z pierwszego Twojego posta jest obsługiwana. Teraz albo za słabo docisnąłeś kartę w złączu(co obstawiam) albo karta walnięta(w co wątpię, gdyż ich sporo przeszło przez moje ręce i żadna nie była uwalona). Co ciekawe to u mnie z tym kabelkiem 07-0337-02 uruchamiał się stos Genesis ale połączenia już pod Ibrowsem nie było, łączył się łączył i bez skutku. Mogę wieczorem sprawdzić jeszcze czy bez/z dobrym kabelkiem/ze złym kabelkiem Prepcard wykrywa kartę.

Co do kabelka to pozostaje zebrać się w więcej osób i może wyjdzie taniej. Dlatego pisałem, że kabelek ciężko zdobyć w dobrej cenie.

Aaaa jeszcze działa kabelek Combo(nie znam numeru produktu) ale to nie jestem pewien czy z każdą kartą czy tylko z tą, w której zestawie się znajdował.


Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 11:42:53 przez Tomski
[#16] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@Tomski, post #15

Mi nie chodziło, czy karta działa z kablem czy bez, po prostu jest walnięta bo prepcard nie wykrywa, a tą co kupiłem razem z kablem wykrywa normalnie.
[#17] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@Tomski, post #15

Dokładnie tak. Ja mam taki zestaw:

do swojej Amigi i działa bardzo dobrze. Już oryginalnie taki kupiłem. Jak będę w domu to spiszę numer kabelka jak będzie.

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 11:50:48 przez gilban
[#18] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@ryshard, post #16

Karty sieciowe testuje się innym programem jest w archiwum cnetdevice.

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 15:24:17 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#19] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

A jednak nie padła. Mam tani czytnik CF na PCMCIA. Okazało się że jeden pin był ciasny. Posadził mi sloty PCMCIA w dwóch laptopach i co gorsza w A600. Tyle że w A600 najłatwiej było naprawić. Jak będę miał działającą klawiaturę, to ruszę z tematem dalej, bo bez tego ciężko.
[#20] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #18

Prepcard też wyświetla informacje o karcie m.in nazwę. Wczoraj sprawdzałem. Informacje o karcie wyświetlał z dobrym kabelkiem/bez kabelka/ze złym kabelkiem.
[#21] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@Tomski, post #20

Wyświetla, nawet nazwy kart CF podpiętych pod PCMCIA. Pytanie z innej beczki, może nie odpowiedni temat. Czy jak używam HDD na kickstart'cie 37.299, boot'ójąc WB GAAE 2.1 z dyskietki, to czy karta CF w PCMCIA może działać? Mam info, że CF0 is already mounted, ale przy otwieraniu mam, że please insert volume cf0, czy jakoś tak.
[#22] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@ryshard, post #21

REKLAMA MODE ON
Mam sporo rożnych kart sieciowych na zbyciu. Zarówno WIFI jak i ETHERNET.
Tutaj więcej info - ETHERNET PCMCIA

WIFI PCMCIA

Napisz do mnie na PM jeśli jesteś zainteresowany.

REKLAMA MODE OFF
[#23] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@Tomski, post #4

Da się przerobić. Dzisiaj przerobiłem

Jakimś niesamowitym fuksem wyhaczyłem w zeszłym tygodniu jakieś ostatki magazynowe w Proline. Zamówiłem pcmcie 3c562d/3c563d i bliżej nieopisany 3c589.

W paczce przyszła jedna karta "luzem" (combo 3c562d/3c563d) bez okablowania (jak można się domyślić to akurat ta, którą obsługiwał 3c589.device) i full box nówka nieśmigany 3com Megahertz (także combo) - ale z tą Amiga nie chce "gadać".

W sieci znalazłem rozpiskę wyprowadzeń karty 3c562 i postanowiłem przerobić kabelek dedykowany Megahertzowi (taki sam jak na zdjęciu w poście #1).

Wtyczka przelotki, od strony strony złącza karty, jest w pełni rozbieralna. Rozlutowałem przewody, diody i za pomocą multimetru sprawdziłem, które kable odpowiadają za którą parę w gnieździe rj45.

Przewody trzeba wlutować następująco (schemat znalazłem w sieci):


Po wpięciu w kartę dioda pokazuje aktywny link, pingi śmigają (na razie sprawdzałem na lapach w pracy, testy z Ami wieczorem :) ).

Tak przy okazji to mam jeszcze kartę Ovislink'a, którą cnet.device wykrywa. Ma ktoś może do niej sprawdzonego dongle'a? Dostałem w komplecie, ale wydaje się, że jest uszkodzony (cały czas świeci się dioda ACT) - statystyki pod Windą pokazują pakiety nadawane, ale 0 odebranych.
[#24] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@tbone, post #23

Działa szeroki uśmiech
[#25] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@tbone, post #24

Tak na marginesie - udało mi się w ten sposób przerobić przejściówkę (dongle) od Xircom'a - z rozbieraniem było dużo gorzej (przewody i płytka do wtyczki zą zatopione w plastiku) - ale po rozlutowaniu przewodów dało radę. Link jest, karta (3Com Etherlink III PC Card 3c859D) działa bez problemu (na razie sprawdzałem na laptopie).

Jeszcze jedno - rozpiska pinów z tej karty jest tutaj.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 00:05:09 przez drsky
[#26] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@drsky, post #25

@up
Sorry za odgrzewanie, ale czy możesz potwierdzić, że w opisie
"Rightmost pin to (rj-45) pin 6,next pin to rj-pin-3, next pin to rj-pin-2, next pin to rj-pin-1."
Czy jest tak jak na obrazku powyżej, bo tak to rozumiem? Skrajny prawy do pinu 6 (zielony z paskiem) i potem po kolei w lewo. Na złączu mam numery pinów, od 1 do 15 tylko w drugą stronę i po prawej mam nr 15, który jest połączony razem pinpadem z pinem 14.
[#27] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@ryshard, post #26

Mam kartę sieciową na PCMCIA od znajomego z PPA, ale też sama karta bez gniazda RJ45, powiedział mi, że wystarczy odpowiednio gniazdo RJ45 dolutować i będzie śmigać, też muszę się za to zabrać.
[#28] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@Adinfo, post #27

Dobra, poradziłem sobie. CO do obrazka wyżej to ma zamienioną numerację pinów. Piny liczy się od lewej strony, numery 1 i 15 są nabite na końcówkę. Po kolei od prawej złącza karty,
15 pin - 6 pin RJ45 - Kolor zielony (zielony w przejściówce) - Rx-
14 pin - 3 pin RJ45 - kolor zielony z białym paskiem (zielony z białym paskiem w przejściówce - Rx+
13 pin - 2 pin RJ45 - kolor pomarańczowy (niebieski w przejściówce) - Tx-
12 pin - 1 pin RJ45 - kolor pomarańczowy z białym paskiem (niebieski z białym paskiem w przejściówce- Tx+
Diody led jeszcze nie podłączałem.



Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 10:23:29 przez ryshard

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 10:25:26 przez ryshard

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2017 10:26:37 przez ryshard
[#29] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@ryshard, post #28

Hej! Podbijam temat. Czy da się w ten sposób przerobić kabel "07-0337-002" aby działał z 3Com 3CCE589ET ?
[#30] Re: Przejściówka RJ45 do karty 3Com PCMCIA

@MarX, post #29

Marku, a ja znalazłem jeszcze takie podejście do przerobienia karty 3com. Zerknij, może to coś pomoże.

A tutaj jak zbudować własny dongle. Może też Ci się przyda.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem