[#31] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@softiron, post #30

W A500 mam Goteka, nie bardzo dało się umieścić go tak, żeby był wygodny dostęp do przycisków. Podlutowałem do PCB mikrokontroler z najprostszym modułem bluetooth, wszystko zmieściło się w środku obudowy goteka, naskrobałem jakąś minimalistyczną appkę na Androida i działa. Jeszcze tylko jakoś przesłać informację zwrotną o wybranym slocie (plik lub numer slotu) i by była pełnia szczęścia.
[#32] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@BarneyOG, post #29

A może spróbuj bez XCopy?

Ja używam też programiku Yadi do zapisywania obrazów (i do robienia obrazów dyskietek).
Programik masz tutaj: link
Pójdzie na każdej Amidze, nawet na gołej A500.

1. Pakujesz obraz adf do pliku gzip (np. Total Commander to umożliwia) i dajesz tak spakowanemu obrazowi rozszerzenie ".adz".
2. Programem ADFopus link tworzysz pustą dyskietkę i umieszczasz plik ".adz" jako plik na tej dyskietce (nie nagrywasz obrazu na dyskietkę bezpośrednio - plik .adz musi być widziany przez AmigaDOS jako plik na tej dyskietce). Dogrywasz na tę dyskietkę program Yadi obok obrazu, albo na inną (jeśli się nie zmieści).
3. Uruchamiasz Workbencha, kopiujesz program Yadi do ram dysku i uruchamiasz okno CLI.
4. Do DF0: wkładasz pustą dyskietkę, w CLI wpisujesz "ram:yadi w df1:nazwaobrazu.adz df0:"

Obraz nagrywany jest z weryfikacją, więc od razu będziesz wiedział, czy zapisuje się poprawnie. Ja tak nagrałem kilka gier niedosowych i działają poprawnie.
[#33] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@poweredjj, post #32

Dzięki serdeczne za szczegółowy opis. Na pewno wypróbuje. Problemem u mnie jedynie jest brak wolnego czasu, więc pewnie chwilkę znajdę dopiero w weekend, ale z pewnością nie omieszkam napisać o wrażeniach tudzież jeśli się gdzieś zatnę dopytać o poradę. Jeszcze raz dzięki szeroki uśmiech
[#34] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@BarneyOG, post #33

Na Thingiverse pojawiły się wersje podstawek dla A500 i A1200
[#35] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@Red, post #34

Gdyby ktoś wydrukował wersję do A500 to ja chętnie zapłacę.
[#36] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@g0trek, post #35

Ja też z chęcią bym taką wersję przytulił. Jakby ktoś drukował... :) Wiadomo nie za darmo.
[#37] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@MariuszK, post #36

Jak by coś-ktoś to tez zakupie.
[#38] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@MariuszK, post #36

Witam mogę zaproponować wydruk 3d podstawy goteka pod A500, A600, A1200 kolor kość słoniowa. Koszt wydruku na który się składa (PLA, zużyciie prądu i czas) to koszt 35 zł. plus wysyłka. Zarobek to 10 zł na czteropak piwa Jeżeli jesteście zainteresowani to proszę o informacje na priv. Najszybciej kiedy będę mógł mieć gotowe wydruki to 25 luty.
Pozdrawiam.OK
[#39] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@Steishen, post #38

Super. Ta podstawka do goteka też mi się bardzo podoba dla A1200.
[#40] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@gilban, post #39

Właśnie LCD podpiąłem pod GOTEka HxC, zastanawiam się jak by ten wyświetlacz umieścić aby obudowy nie ciąć.
[#41] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@Red, post #34

dzięki za info, po A600 szukałem czegoś takiego do A1200!
[#42] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@Steishen, post #38

Zdjęcia które wrzuciłem wcześniej link to podstawka właśnie od kolegi Steishen.
Ze swojej strony polecam wykonana z bardzo twardego, a jednocześnie dość elastycznego bo nie pęka plastiku ABS.
[#43] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@g0trek, post #35

Również zamontowałem podstawkę wydrukowaną przez kolegę Steishen. Wymagała minimalnego zeszlifowania tej atrapy przycisku od stacji, ale efekt końcowy jest bardzo zadowalający. Obudowy Amigi nie trzeba było ciąć, dostęp do przycisków, gniazda USB i wyświetlacza jest bezproblemowy. Polecam. Tak to wygląda:





[#44] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@g0trek, post #43

Witaj g0trek to super że ci się podoba. Jeszcze pracuję nad lepszej jakości wydrukiem ale na tą chwilę jest zadowalający. Pozdrawiam.OK

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 07:53:46 przez Steishen
[#45] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@Steishen, post #44

.

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 17:52:30 przez zorkadar
[#46] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@Steishen, post #22

Witam Kolegów drukarka 3D działa wróciła z serwisu. Więc Panowie jeżeli jest ktoś chętny na podstawkę do Goteka kolor (biały) to zapraszam . Wysyłajcie informacje na email ( jaki model komputera, ile sztuk). Koszt wydruku bez zmian 35 zł. plus wysyłka, list polecony priorytet 12 zł ponieważ już wchodzi w gabaryt B.OK
[#47] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@Steishen, post #46

Do amigi 1200 też masz można foto ?
[#48] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@mediatech, post #47

Spójrz na post #21, robertos231 zdjęcie wydruku ode mnie podstawka jest identyczna dla A600 i A1200, różnica występuje w podstawce do A500.
OK
[#49] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@Steishen, post #48

Czy istnieje możliwość zamówienia takich sanek do A500 ?
[#50] Re: Gotek bez rżnięcia... obudowy

@softiron, post #1

Może to nieco offtop, ale czy ktoś miałby polecić wykonawcę (najlepiej przy okazji - Amigowca), który zobowiązałby się wydrukować w 3D, którąś z obudów do MiSTera?

Jedna sztuka tylko, na mój własny użytek.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem