kategoria: Programy
[#31] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #26

A czy remus nie rozdziela input.device na: input.device i gameport_keyboard.device , aby była możliwość zastąpienia tego input.device tym z posejdona czyli input.device v50

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2017 16:53:56 przez HanSolo
[#32] Re: Zawartość Kickstarta

@Kilos, post #30

Dzięki. ROM zgrany do pliku raczył był zadziałać na UAE, co dobrze wróży. Co prawda zamiast z DF0: wirtualka odpalała z DF1: ale może to po prostu wina emulatora (e-uae pod Linuksem). Teraz pozostaje pytanie, czy da się go wgrać w EEPROM tak, żeby fizyczny komputer się z niego podniósł.
[#33] Re: Zawartość Kickstarta

@perinoid, post #32

Jeśli tylko przed zaprogramowaniem zmienisz starszeństwo bitów (byte swap) to nie ma powodu dla którego miał by nie działać z real komputerem.
[#34] Re: Zawartość Kickstarta

@perinoid, post #32

Którym Remusem zgrywasz? Beta 36? Jaką kolejność modułów przyjmujesz? Jest to ROM 512k czy 1MB?
[#35] Re: Zawartość Kickstarta

@Kilos, post #33

ROM zgrany na Amidze powinien mieć właściwy "endianness", po co robić byte swap?
[#36] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #34

Zgrałem za pomocą SaveROM z linku z jednego z poprzednich postów. ROM ma 512K.
[#37] Re: Zawartość Kickstarta

@perinoid, post #35

Gdybyś robił dump układu/układów programatorem to owszem, ale robisz SaveROMem z pamięci.
Sam fakt, że działa Ci ten ROM pod UAE bez zmiany starszeństwa o tym świadczy.
[#38] Re: Zawartość Kickstarta

@Kilos, post #37

Zagadek ciąg dalszy: ROM został wgrany na EEPROM, włożony w A500 i Amiga na nim startuje, po czym prosi o dyskietkę. Ale nie startuje z kontrolera IDE, a powinna. Skoro wystartowała do ekranu startowego to może nie jest tak źle. Ale jeśli kontroler nie chce załapać, to może nie do końca jest OK? Może spróbuję użyć tego Remusa. Kontrole jest widziany jeśli odpali się Amigę z odpowiednio przygotowanej dyskietki. W mojej A500 na takim samym kontrolerze i rzeczonym BIOS-ie problemu z bootowaniem z IDE nie ma.
[#39] Re: Zawartość Kickstarta

@perinoid, post #38

Co to jest za ROM? Co to za kontroler? Może INT2 nie podpiąłeś.
Sprawdź sumę kontrolną i porównaj sobie na stronie Cloanto jeśli jest to niemodyfikowany ROM.
[#40] Re: Zawartość Kickstarta

@Kilos, post #39

Rom jest modyfikowany, do takiego prostego kontrolera pod procesor do A500, który nie wymaga INT2. A cała operacja jest zdalna - ja tu, kolega ze swoją Amigą kawał stąd.

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2017 14:18:10 przez perinoid
[#41] Re: Zawartość Kickstarta

@perinoid, post #40

Mnie się też tak ROM kompiluje Remusem, że ekran startowy jest ale jakakolwiek próba bootowania kończy się GURU zarówno z dysku jak i flopa.
[#42] Re: Zawartość Kickstarta

@perinoid, post #38

A dysk jest widziany przez kick pod scsi.device.
Może na dysku nie ma RDB ?
[#43] Re: Zawartość Kickstarta

@perinoid, post #40

Ten kontroler wymaga własnego sterownika, który jest właśnie na tej dyskietce.

Jeśli Whichamiga nie pokaże ci, że masz Gayle, to nic nie ruszy.
[#44] Re: Zawartość Kickstarta

@perinoid, post #40

A czy jest możliwe wrzucenie sterownika tego kontrolera do romu ?
[#45] Re: Zawartość Kickstarta

@sanjyuubi, post #43

ROM okazał się właściwie zdumpowany. Problemem były niewłaściwe ustawione zworki na kontrolerze (ROM właśnie ma zaszyty sterownik). Po poprawieniu komputer startuje bezproblemowo. Case solved.
[#46] Re: Zawartość Kickstarta

@perinoid, post #45

A u mnie rozwiązałem problem w ten sposób, że zabroniłem Splitowi z Remusa robienia Fixa. Wtedy taki ROM kompiluje się bezproblemowo. Zrobiłem eksperyment i stworzyłem ROM 1 MB. Wyrzuciłem stare scsi.device, layers.library i icon.library. Dałem trzy nowe biblioteki. W "extended" ROM dałem workbench.library oraz dorzuciłem jeszcze compactflash.device i fat95. Wygląda na to, że to wsjo działa.

Dzięki temu zabiegowi mamy zaletę taką, że jest zarówno nowe scsi.device jak i workbench.library

Ciekawi mnie jeszcze czy jest sposób dodawania plików wykonywalnych tak aby były widziane w konsoli po odpaleniu Amigi z pominięciem sekwencji startowej.

Fajnie by było mieć np. LHA albo AExplorera bezpośrednio w ROMie. A docelowo może w ogóle Workbencha uruchamiającego się z ROMu? Coś jak TOS w Atari :D
[#47] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #46

Czy zawartość KS jest jakoś mapowana na filesystem w WB? Bo chyba to by było potrzebne.
[#48] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #46

Jest romdisk z którym mam ochotę poeksperymentować niedługo.
[#49] Re: Zawartość Kickstarta

@makarsky, post #48

Piękna sprawa. Ja również!
[#50] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #49

Zerknąłem na GitHuba. O ile dobrze rozumuję romtool jest napisany w Pythonie.
Czy da się go odpalić pod Pythonem w wersji windowsowej? Widzę, że wymaga dodatku Cython. Jak ożenić ten dodatek z Pythonem na Windowsa?

Może ktoś kumaty w Pythonie pomoże jak to krok po kroku odpalić?
[#51] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #50

Nie pomogę, bo jeszcze nie miałem na to czasu.
Wydaje mi się że najłatwiej będzie podejść do tematu z wirtualką ubuntu czy innego linuxa.
[#52] Re: Zawartość Kickstarta

@makarsky, post #51

Tak zrobię. Będę się dzielił na forum postępami (mam nadzieję sukcesami).
[#53] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #52

Stoi Ubuntu 17.

Zainstalowałem pakiety

sudo apt-get install python-pip
sudo pip install cython


potem pobrałem rzeczy z GitHuba amitools-master i rozpakowuję.

a potem

sudo python setup.py install


i w BIN śmiga potem

roomtool - wyrzuca "usage: ..."

Reszta - jak będę miał czas.

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 17:46:18 przez pong777
[#54] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #53

Został mi praktycznie ostatni krok. Nie umiem sobie skompilować
romdisk.device

Pomoże ktoś? Oczywiście pod Ubuntu x86 o ile to ma jakieś znaczenie ale kod wynikowy pewno powinien być pod m68k.



Ostatnia aktualizacja: 18.04.2017 12:43:04 przez pong777
[#55] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #54

W sumie użyłem gotowca stąd

link

Zrobiłem ROMa i działa pod WinUAE. Zmieściła się cała dyskietka ADF z Workbenchem 3.1 by Cloanto.

Teraz czas na kilka sztuczek i przygotowanie fizycznych kostek.

Wyobraźcie sobie wygodę użytkowania w nierozbudowanej A600.
[#56] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #55

He he, calusieńki, czysty system w kostce. Genialne. OK
Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Daj znać po pierwszych próbach.
[#57] Re: Zawartość Kickstarta

@R-Tea, post #56

Już śmiga w real Ami A1200. Startuje mega szybko. Na razie jest stock 3.1 + WB 3.1 by Cloanto. Chcę wrzucić Cloanto 3.x + WB 3.1 by Cloanto. Dorzucić compactflash.device, plipbox.device oraz prism2v2.device. Umożliwi to bootowanie z sieci (np. dysku Google Drive) lub CFki z PCMCIA :D

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2017 00:22:38 przez pong777
[#58] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #57

Super, szybki start klasyka, o to właśnie chodzi :)
[#59] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #57

Dodaj do tego flashowalny kickstart z poziomu Amigi i efekt będzie jeszcze lepszy, bo można by sobie taki setup aktualizować i poprawiać w wygodny sposób.
[#60] Re: Zawartość Kickstarta

@teh_KaiN, post #59

Dokładnie!! O tym pomyślałem gdy znalazłem ten romdisk, by dokupić A500flash :)
Dodatkowo ciekawi mnie czy to da radę uciągnąć rom 2MB, wtedy to już naprawdę sporo się zmieści.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem