kategoria: Programy
[#61] Re: Zawartość Kickstarta

@makarsky, post #60

Z tego co wiem to mapa pamięci przewiduje max do 1 MB.
[#62] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #61

Mapa mapą, w nierozbudowanej konfiguracji nie ma to znaczenia, a korzyści mogą być warte drobnej przebudowy.
[#63] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #61

Remus 1.51 z 2013 obsługuje i może tworzyć kickstarty 2 MB więc musi się chyba dać. Niestety doobrey nie umiesił tej wersji na swojej stronie...
[#64] Re: Zawartość Kickstarta

@HanSolo, post #63

Cytat z dokumentacji:

Creating a 2MB ROM with Remus.

Due to the way the Amiga's memory map is carved up, a 2MB Kickstart ROM is made up of 3 separate memory areas.

The following instructions are for A600, A1200 and CD32 only.
A500/A3000/A4000 users won't be able to use of a 2MB ROM :(
[#65] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #53

Kolejne sukcesy.

Mała uwaga. Domyślnie priorytet bootowania ROMDISKu jest ustawiony na +5 co koliduje ze stacja dyskietek DF0.

Lepszym pomysłem jest wrzucenie go np. na -5 i wtedy jeśli nie posiadamy dysku twardego ani dyskietki włożonej do stacji dyskietek dopiero wtedy bootujemy z ROMDISKu.

Robimy to tak jak w manualu tylko dodajemy przełącznik -p:

./mkromdisk -p -5 -i amiga-os-310-workbench.adf -f dflt wb31.rodi


Udało mi się ożenić ROM Cloanto 3.x 45.064 z dyskietką WB 3.1 by Cloanto.
Dzięki temu zabiegowi zabootuje się każda dyskietka bez workbench.library - ROM sam sobie znajduje ten plik w ROMDISKu :D
Tym sposobem zniknęła największa wada romu Cloanto :)

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2017 22:44:14 przez pong777
[#66] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #65

Krok kolejny

Zintegrowałem obsługę compactflash.device / FAT95 - po małej zmianie w S-S da się bootować z PCMCIA z karty w formacie FAT32 :D
[#67] Re: Zawartość Kickstarta

@RomanWorkshop, post #64

Jeszcze ważna uwaga jak robić 2 MB ROMy.

1) Robimy normalny 512k ROM na początku wrzucając exec.library a potem moduł 2mb_rom oraz wypełniamy kickstart zawartością. Projekt zapisujemy i kompilujemy binarkę.
2) Robimy extended 512k ROM wrzucając na początek moduł RomHeader_E0 i wypełniamy zawartością. Projekt zapisujemy i kompilujemy binarkę.
3) Robimy extended 1MB ROM wrzucając na początek moduł RomHeader_A8 i wypełniamy zawartością. Projekt zapisujemy i kompilujemy binarkę.

Na końcu wciskamy ostatni przycisk i wykonujemy skrypt Arexxa - Make_2MB_ROM.rx i odpowiadamy na pytanka wskazując 3 pliki oraz miejsce zapisu wyników. Powinien nam podzielić na 2 kostki LO i HI.

Kostki programujemy i używamy w żywym sprzęcie. Każda z nich będzie musiała mieć przynajmniej 1 MB lub więcej miejsca.
[#68] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #67

Link

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2017 14:44:22 przez polutuje
[#69] Re: Zawartość Kickstarta

@polutuje, post #68

No właśnie nie...

Mam REMUS'a 1.51, który nie ma katalogu TOOLS. W nim musi być plik Make2MegROM jak mniemam...

Poratuje ktoś?
[#70] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #67

Dzięki za tą informację, z pewnością przyda się gdy moja amiga do mnie wróci :)
[#71] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #69

Jest w katalogu arexx
[#72] Re: Zawartość Kickstarta

@Norbert, post #71

Jest skrypt ale on się odwołuje do pliku exe z katalogu tools.
[#73] Re: Zawartość Kickstarta

@pong777, post #72

Looknijcie na poniższe wątki:
http://www.amibay.com/showthread.php?93459-remus-file&p=851617&viewfull=1#post851617

http://eab.abime.net/showthread.php?t=37733&page=2
[#74] Re: Zawartość Kickstarta

@rygar, post #73

Jak zgrać ROM 3.1 (40.063) jeżeli był załadowany przez SKICK do pamięci FAST z dyskietki po dodaniu jeszcze loadmodule scsi.device 46.46. Grabkick jak uruchamiam to niestety zgrywa mi zawartość z kostki EPROM w moim przypadku KS2.05 37.350 a nie 3.1 z pamięci.
[#75] Re: Zawartość Kickstarta

@Adinfo, post #74

Zamierzasz taki kick wgrywać przez Skick ?
Nie masz pliku relokacji dla takiego kick (zobacz a katalog devs:kickstart)
[#76] Re: Zawartość Kickstarta

@Norbert, post #75

Taki miałem zamiar. Czyli dla SKICK taki zmodyfikowany ROM 40.63 nie będzie już dział na pliku relokacji dla standardowego 40.63?
Znalazłem informacje, że do wygenerowania nowego pliku RTB można użyć KICK2RTB.

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 11:38:27 przez Adinfo
[#77] Re: Zawartość Kickstarta

@Adinfo, post #76

Chciałem przygotować pod WinUAE za pomocą Remusa zmodyfikowany ROM ze zmienionym scsi.device. Mam postawiony WB3.1 + MUI + Remus (wgrane poprawki) + dodatkowe biblioteki. Remusa początkowo rozpakowałem pow Windą, ale potem zrobiłem ekstrakcję z lha pod Amigą, niczego to nie zmieniło. Jak odpalam Remus to mam "Program failed (error #80000004). Wait for disk activity to finish).

Byłem przekonany, że Remus ruszy na 68000, a tu dopiero po zmianie na 68020 poszedł.

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 11:49:41 przez Adinfo
[#78] Re: Zawartość Kickstarta

@Adinfo, post #77

Hehe, windows też nie ruszy na 286, 68000 to przedpotopowy procesor.
[#79] Re: Zawartość Kickstarta

@michal_zukowski, post #78

W końcu poszło. Jedyne co to nie rusza mi skrypt Arrexa dla zbudowania 1MB ROM. Po jego uruchomieniu nic się nie dzieje, mimo, że biblioteki są zainstalowane.
[#80] Re: Zawartość Kickstarta

@michal_zukowski, post #78

Win 2.0 miał wersję pod 286, oraz min. 256K RAM.
Wymagał też minimum karty Tandy, (taka pośrednia między CGA i EGA),
z 32KB VRAM.
[#81] Re: Zawartość Kickstarta

@Adinfo, post #79

A rexxmast uruchomiony?
[#82] Re: Zawartość Kickstarta

@ZbyniuR, post #80

Remus jest oprogramowaniem z ubiegłego roku a nie wieku :)
[#83] Re: Zawartość Kickstarta

@Adinfo, post #79

Podobno Arexx działa dopiero od KS 2.0
[#84] Re: Zawartość Kickstarta

@michal_zukowski, post #81

Poszło OK
Ale ROM nie rusza (wcześniej osobno dawałem podstawowy + extended) i było to samo co ze "scalonym" 1MB ROMem:
Na starcie mam komunikat: dh0 Program failed (error #80000008). Wait for disk activity to finish.)


Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 13:32:00 przez Adinfo
[#85] Re: Zawartość Kickstarta

@Adinfo, post #84

Poszło - ale bez patcha na input_40.1, bo wtedy były schody.
Po tym jest działający pod WinUAE 1MB ROM. Czy ruszy na prawdziwej Amidze tego się dzisiaj dowiem.
[#86] Re: Zawartość Kickstarta

@Adinfo, post #85

Przydało by się scsi.device 43.45 A1200 do testów, mam tylko 43.46. W najgorszym przypadku 40.12, a już całkiem skrajnie to 37.64.

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 21:34:56 przez Adinfo
[#87] Re: Zawartość Kickstarta

@ZbyniuR, post #83

Robiłem to na KS 3.1
Wczoraj udało mi się spatchować poprawnie KS1.3 i dodatkowy extended plikiem scsi.device 43.45 (oba mają po 256KB), czy to zadziała - jeszcze nie wiem. Muszę je jeszcze razem połączyć (join) i zaprogramować eprom.
Dziwna sprawa - czy to normalne - nawet na zwykłym KS1.3 - że pod WinUAE mam podpięty dysk to po zabotowaniu np. z dyskietki widzę zawartość DH0 , tak samo jak skopiuję zawartość dyskietki np. WB1.3 to z dysku DH0 też rusza. To jest raczej jakiś bajer dostępny w emulatorze, że pozwala na KS1.3 korzystać z dysku.
[#88] Re: Zawartość Kickstarta

@Adinfo, post #87

Pewnie rozszerzenia do A500 które miały w sobie HDD, musiały mieć także jakiś ROM. A ten "bajer" w emulcu go udaje.
[#89] Re: Zawartość Kickstarta

@ZbyniuR, post #88

Możliwe, że tak właśnie jest, dlatego przetestować muszę na prawdziwej maszynie.
[#90] Re: Zawartość Kickstarta

@ZbyniuR, post #88

Nie.
Emulator daje to w gratisie. Na swoim sterowniku.
Katalog jako dysk lub plikopartycja na uaehf.device
Jeśli plikopartycja w FFS to tylko z kick1.3.

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2019 14:09:16 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem