kategoria: Sprzęt
[#1] 4xEIDE99
Czy ktoś może zmierzyć jakie wymiary gabarytowe ma to urządzenie? Tutaj jest szkic tego co mnie interesuje 4xEIDE99.

Czy taki interface jest ogólnie dostępny do zrobienia? Tak jak to jest z 4xIDE.
[#2] Re: 4xEIDE99

@Tomski, post #1

swojego czasu zrobiłem taśmę na 4 urządzenia do A1200 i działała znakomicie.
[#3] Re: 4xEIDE99

@Paul149, post #2

Nie o to mi chodzi. Interface 4xIDE mam - płytkę zrobioną kiedyś "na forum PPA". Teraz planuję zrobić inną 4xIDE ale skoro może jest możliwość zrobienia 4xEIDE99(?) to bym zrobił tą ostatnią. A jak jeszcze by mi pasowały wymiary z istniejącego w sprzedaży 4xEIDE99 to bym już chyba kupił gotowca. Za dużo by pisać. Zobacz dziś/jutro Graffiti(nie wiem kiedy zdjęcia przejdą moderację).

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 19:27:05 przez Tomski
[#4] Re: 4xEIDE99

@Tomski, post #3

szkoda się babrania z płytką :) najlepiej 3 taśmy z jakiegoś starego PC do dysku, 3 czy 4 diody, lutownica i 1 popołudnie i tasiemka gotowa koszt samej płytki może wynieść z 10zł jeszcze jak gdzieś zamówisz z przesyłką to dolicz przesyłke a taśmy do tego i tak musisz mieć i tak :) ja się wybrałem na skróty z tym ale to było 10 lat temu czy jakoś tak
[wyróżniony] [#5] Re: 4xEIDE99

@Tomski, post #3

4xEIDE99 nie zrobisz. To produkt Elboxu.
[#6] Re: 4xEIDE99

@Norbert, post #5

#Paul149 - zobacz w Graffiti(już jest) i teraz tę taśmę wpakuj do tej obudowy?!
#Norbert - dzięki za info.

Pozostaje jeszcze jakby ktoś miał te wymiary, o które proszę w poście pierwszym. A potem albo 4xIDE albo 4xEIDE99(jak zmieści się mi w obudowie).
[#7] Re: 4xEIDE99

@Tomski, post #1

Jakie sterowniki obsługują to urządzenie? Czy nie czasami te z MACD - EIDE Device?
[#8] Re: 4xEIDE99

@Andrzej Drozd, post #7

Tak eide.device to obsługuje, sam to kiedyś robiłem na kilku diodach i działało.
[#9] Re: 4xEIDE99

@Andrzej Drozd, post #7

zależy jaką długą zrobisz taśmę jak chcesz na PW mogę podesłać ci schematy takiej taśmy bo znalazłem w którymś magazynie gdzieś i z tego właśnie zrobiłem też.
[#10] Re: 4xEIDE99

@Paul149, post #9

Ja generalnie niczego nie potrzebuję. W jednej Ami mam starą FastATA 2, a w drugiej standardowe IDE. Chodzi mi o to, że kiedyś zainstalowałem to EIDE na FastATA i sterownik wykrył wszystkie urządzenia. Oczywiście prędkość ich była na PIO0.
Tak czy inaczej dzięki tym sterom z MACD można tworzyć kontrolery które obsłużą 4 urządzenia, jednak w najniższej prędkości.
Może dlatego zniknęły z interentu?
[#11] Re: 4xEIDE99

@Andrzej Drozd, post #10

Zależy w jakim numerze były te stery gdzieś pewnie można znaleźć jeszcze MACD
[#12] Re: 4xEIDE99

@Amigo-A1200-040, post #8

To może czas na produkcję?
[#13] Re: 4xEIDE99

@Andrzej Drozd, post #10

Może dlatego zniknęły z interentu?


W ogóle nie zniknęły a można pobrać 9 obrazów płyt ;) wystarczy dobrze poszukać ;)
Tutaj

;)
[#14] Re: 4xEIDE99

@Paul149, post #13

To może czas na produkcję?


Co ty nie ten wzrok już nie te ręce ;) przez te kilka lat się bardzo dużo zmieniło

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 20:45:21 przez Paul149
[#15] Re: 4xEIDE99

@Paul149, post #13

OK
[#16] Re: 4xEIDE99

@Andrzej Drozd, post #15

ale jak ktoś będzie chciał taśmę 4xIDE to mogę podesłać schematy więc spoko każdy zrobi sam w domu sobie
[#17] Re: 4xEIDE99

@Paul149, post #16

Może napisz artek na PPA? Wiesz, szukanie w necie polega na tym, że coś się uda, a coś nie, itd.
A gdy wiesz, to wiesz. Oczywiście schematy nie mogą naruszać prawa patentowego, itd...
Tak czy inaczej posiadanie płyt MACD chyba nie narusza tego prawa. Prawda?
[#18] Re: 4xEIDE99

@Andrzej Drozd, post #17

A co jakby każdy użytkownik miał 20 legalnych kopi MA rozesłanych po całym świecie?OK
[#19] Re: 4xEIDE99

@Andrzej Drozd, post #17

Może napisz artek na PPA?

Nie mam odpowiedniego słowa pisanego ale taki artykuł na pewno się przyda wielu ludziom :)

Oczywiście schematy nie mogą naruszać prawa patentowego, itd...

Nie naruszają bo znalazłem je w gazecie Amigowej i takie urządzenie każdy możne sobie zmontować.

Tak czy inaczej posiadanie płyt MACD chyba nie narusza tego prawa. Prawda?

Odnośnie płyt to jest tak samo jak przypadku gier automatowych i posiadanych romów po jakimś tam czasie prawa wygaszają nie wiem czy 20 czy 25 lat ale wiem że wygaszają. Nie wiem jak w przypadku jest MACD bo z tego co wiem to płytka tez była dołączana do jakiejś gazety więc spoko ale nie wiem na 100%

Oczywiście ja tych płyt nie posiadam tylko napisałeś że to zniknęło z internetu to tylko Tobie znalazłem w necie.
[#20] Re: 4xEIDE99

@Paul149, post #19

Nie zniknelo z internetu, tylko nigdy tam nie było.
Sterownik rozpowszechniany był tylko na MACD .
To może jest czas żeby autor lub ktoś za zgoda autora podeslal eide.device na Aminet.
[#21] Re: 4xEIDE99

@Norbert, post #20

z tego co pamiętam do mojej tasiemki nie potrzebowałem żadnego sterownika miałem podłączony dysk główny, 2x cd-rom i kieszeń na kolejny dysk do montowania podczas pracy podczas systemu, do przenoszenia danych z PC.

dobre rozwiązanie do CF i HDD do przenoszenia danych

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 21:16:56 przez Paul149
[#22] Re: 4xEIDE99

@Paul149, post #21

Musiales mieć. Był to na pewno idefix. Jest tam też sterownik co cdrom
[#23] Re: 4xEIDE99

@Paul149, post #21

z tego co pamiętam do mojej tasiemki nie potrzebowałem żadnego sterownika


A czy miałeś WB3.5/3.9? Czy 3.1 lub niższe? Jeżeli 3.9, to sterownika nie potrzeba. WB 3.9 ma odpowiednie stery, ale wciąż w PIO0.
Goły 3.0/3.1 nie ma żadnych sterowników i musi bazować na tych w ROMie. Czy stare SCSI device w ROMie obsługuje 4 urządzenia na tasiemce?

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 21:29:53 przez Andrzej Drozd
[#24] Re: 4xEIDE99

@Andrzej Drozd, post #23

Ja miałem Rom 3.0 i workbench 3.1 i zwykłe sterowniki do cd romu i działało bez problemu wszystkie 4 urządzenia działały więc chyba jest ok
[#25] Re: 4xEIDE99

@Paul149, post #24

Spoko. Tak tylko pytam.

Czyli byliśmy robieni w bambuko w latach 90-tych.
[#26] Re: 4xEIDE99

@Paul149, post #24

Tak jak napisałem. Miales zainstalowany idefix, który umozliwiał obsługę 4IDE

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 21:35:54 przez Norbert
[#27] Re: 4xEIDE99

@Norbert, post #26

dokładnie nie powiem ci bo miałem tego workbencha z 7 lat temu ostatnio mam gdzieś płytkę jeszcze ze swoim systemem co miałem co wszystko działało oczywiście obraz zrobiony w MakeCD i na PC wypalony ;)
[#28] Re: 4xEIDE99

@Tomski, post #1

To się praktycznie niczym nie różni od popularnego rozdzielacza 4xIDE, ten scalak to jedynie klucz sprzętowy, dzięki któremu będzie działać oprogramowanie elboxu, zdaje się idefix chyba też bez rejestracji, ale nie pamiętam, oraz allegroCDFS. W dodatku nazywają to buforowanym interfejsem, pomimo tego, że nic tam nie jest buforowane, no może parę sygnałów sterujących, ale to takie naciąganie, bo szyna już buforowana nie jest.



Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 21:40:49 przez sanjyuubi
[#29] Re: 4xEIDE99

@sanjyuubi, post #28

No tak tylko że ten scalak kosztuje z 50zł do którego i tak musisz dokupić tasmy jeszcze i tak.

Tutaj ograniczasz się z kosztami tylko do 3 tasiemek i kilku diod chyba 2 czy 3 nie wiem ile montowałem ale wiem że śmigało i zajęło to jedne popołudnie

Taśma A do płyty
Taśma B Master
Taśma B Slave
Taśma C Master
Taśma C Slave

i wszystko hulało
[#30] Re: 4xEIDE99

@Paul149, post #27

Spoko, jak 7 lat temu to miałeś 3.5 lub 3.9, albo nawet rozbudowany 3.0/3.1. Oczywiście 3.0/3.1 też może wyglądać tak jak 3.9. Rozbudowany 3.0/3.1 może zaadaptować stery z 3.9. Czyli nie ma problemu. Używałeś 3.0/3.1, ze sterownikami z 3.9.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem