kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#1] Ciekawostki aukcyjne 2017
Kontynuując tradycję... oby aukcje w 2017 były owocne, uczciwe i okazyjne!

Zacznijmy od podstaw - śrubki muszą być.
[#2] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #1

I oby mniej takich ogłoszeń...
"Grzecznościowo mam na sprzedaż kartę znajomego A3640 ver 3.1. Karta posiada wymienione kondensatory na tantalowe, trzy które były odwrotnie wlutowane przez C= są już poprawnie wlutowane. Karta przerobiona na 32MHz, włożona 68040 40MHz z radiatorem (w mojej Amidze radiator chłodny). Kartę za pomocą przejściówki 68040 -> 68060 można przerobić na 68060 i cieszyć się najtańszą kartą z 68060.
Karta stabilna, przetestowana na demach.
Wysyłka 20pln kurierem, 14pln paczkomatem." 1000plnów...ludzie.

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2016 22:55:33 przez amper
[#3] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@amper, post #2

Aż z ciekawości zapytam, co jest nie tak z tym ogłoszeniem. Dodam, że bardzo dobrze znam osobę która je zamieściła.

Poza tym - do 2017 w momencie zakładania wątku było jeszcze dobrze ponad godzinę - po co ten pośpiech ;) :D. Szczęśliwego Nowego wszystkim!
[#4] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #1

Cześć
to weź i kup to na AmigaKit:

Sub-Total: €1.09,
Delivery Service (Ship to PL : 0.01 KG): €3.46
Transaction Fee (1.9%): €0.09
VAT 20%: €0.76
Total: €4.64

Co przy obecnym kursie 1€ - 4,3982 PLN daje ponad 20 PLN
[#5] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@sobi1, post #4

Ludzie to są NORMALNE wkręty do tworzywa...
śrubki
[#6] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@*y, post #5

A który jest identyczny jak w Amidze?
[#7] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@sobi1, post #6

Właśnie w tym problem, że nie bardzo identyczne. Szukałem kiedyś w sklepie metalowym i w tym rozmiarze mieli tylko blachowkręty - którymi bez spiłowania na wymiar możesz sobie podziurawić obudowę jak za mocno dokręcisz.
Pewnie z tymi śrubkami jest trochę jak z wtykami/gniazdami DB-23 - był to standard popularny w tamtym czasie albo Commodore mogło je kupić na tony w niskiej cenie.
[#8] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@jimmy, post #7

Przyniosłem kiedyś z giełdy A1200 z przekręconymi gwintami (charakterystyczne grzybki na górze obudowy) i wygląda to naprawdę źle. Ostatecznie, jeśli umiejętnie dobrać gwint to improwizowane też pasują.

Wydaje mi się, że była jesienią podobna akcja ze stopkami i ktoś znalazł podobne/identyczne w hurtowni Matt po 2zł.
[#9] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@jimmy, post #7

Przecież to nie są żadne wkręty NOS z fabryki C= no bez jaj Commodore. Podasz ten specyficzny wymiar? Bo nie chce mi się iść bo suwmiarkę.

Taki szybki risercz to te 1,8x5, 2,2x6, 2,2x6,5, 2x6mm allegro.

Wkręty z tego co widzę są tak znakowane że przed X jest szerokość łba a po X długość. Średnica części z gwintem w tych drobnych jest przeważnie podobna.

Czyli optymalne do A600/1200 było by 1,8x6.
[#10] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@TechNineWonder, post #9

1,8 mm to ci raczej wypadnie... Ja bym obstawiał 2,2-2,5mmx6mm. Jak ktoś potrafi obsłużyć przeglądarkę elementów w TME to znajdzie....
[#11] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@*y, post #10

Te, które trzymają płytę główną to są 2,9 x 6 mm. Prawdopodobnie takie same też są trzy wkręty do skręcenia obudowy od przodu. Dwa po bokach są dłuższe, 2,9 x 10 mm.

Swoją drogą jak już obudowy od Phila będą dostępne od ręki, to sobie kupię jedną, bo ilość skręceń i rozkręceń mojej Amigi zdecydowanie przekracza normę. A tam są wprasowane metalowe tulejki na wkręty z gwintem metrycznym.
[#12] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Krashan, post #11

Dzięki za sprecyzowanie. Ja śrubek nie posiadam . Oceniłem wielkość gwintu patrząc na otworki w plastiku.
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Ciekawostki aukcyjne 2017
[#14] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@amper, post #2

Przecież to to na giełdzie leży link
[#15] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #1

nie jestem fanem tego typu wątków (chyba że ktoś ewidentnie tnie w ch.. i oszukuje społeczność to tak piętnować kolesia)

Wiem również że ceny zwariowały i nie są "normalne" dla przeciętnego kowalskiego

zastawia mnie czy była aukcji z grą na CD32 za 1500 zł ?

mam nadzieje że pomyłka cenowa
[#16] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@amper, post #2

Zapewniam Cie, że w przyszłości będzie mniej takich ogłoszeń, a więcej kupię kartę turbo do Amigi. Chyba że chłopaki z naszego podwórka będą projektować i produkować nowe turbiny. Sorry, że są takie ceny, karta nie jest moja, sprawdziłem po ile ostatnio na AmiBay poszły i masz 1000pln. Ktoś pewnie kupi na dniach, bo znaleźć taniej będzie ciężko, takie prawo popytu i podaży.
Zawsze można kupować po 1000pln z AmiBay i sprzedawać na PPA po 500pln, ja chętnie kupię, bo jestem bez karty w A4000D.

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2017 22:20:33 przez flops
[#17] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@flops, post #16

link

Kto był szybszy przyznać się ?OK
[#18] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@AmiBenchGameplay, post #17

Sprzedana już ?
[#19] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Hubez, post #18

HEh.. nawet nie zdążyłem wyświetlić numeru telefonu :) i już nieaktualne... a blisko jest :P
[#20] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Hubez, post #18

Przed chwilą ogłoszenie zmieniło status na nieaktualne.

Mogę się założyć, że facet miał pierwszy telefon do minuty po wystawieniu...
[#21] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Hubez, post #18

tak poszła w pierwszych 5min

350zł do negocjacji. Było też jakieś rozszerzenie lub turbo

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 11:58:23 przez AmiBenchGameplay
[#22] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@AmiBenchGameplay, post #21

To było tylko rozszerzenie fast.
[#23] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Amigo-A1200-040, post #22

[#24] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #1

Vampirek do Amigi 600. Kto nie chce czekać? :)
[#25] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@cytrynek, post #24

Chyba raczej naciąć - konto na olx założone przed paroma dniami. Jak ktoś ma blisko to z odbiorem osobistym cena chyba dobra? Po ile teraz Vampire do A600 - 250 EUR u Majsty i Kippera?
[#26] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@jimmy, post #25

Jakoś tak dziwnie się zazwyczaj składa, że najbardziej poszukiwany sprzęt jest dostępny na olx w miejscowościach przygranicznych, gdzieś zwykle daleko od cywilizacji... W praktyce również gdy przychodzi do transakcji to sprzedający nie ma czasu ani możliwości spotkania i sprzedaży osobistej. Szkoda, że sprzedawca nie podał swojego nicka z ppa, jeśli taki posiada, bo w ten sposób można byłoby go zweryfikować jako osobę, która rozszerzenie posiadać może. Gdzieś była lista osób, która zakupiła vampira w preorderze.
[#27] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #1

Zdaje się że ktoś niedawno szukał Blizzarda 1230/IV; jest obecnie na Allegro, nawet z FPU.
[#28] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #27

Ten sam sprzedający ma też Amigę 1200 oraz innych kilka drobiazgów.

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 13:05:24 przez Vato
[#29] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Vato, post #28

Tej szczególnie popularności dodaje ostatni screen - 8MB Fast... pomysł
[#30] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@winder, post #29

Napisał co sprzedaje w tej aukcji i nie wymienił nic wskazującego na to, że ta Amiga będzie miała fast w dowolnej postaci. Zdjęcie jest jeszcze zrobione prawdopodobnie zanim zdekompletował zestaw. Blizzard 1230/IV idzie na osobnej aukcji. Chyba nie ma co sugerować się zdjęciem poglądowym, a tym co napisał w treści.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem