kategoria: Sprzęt
Wątek zamknięty
[#271] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@cemaxx, post #270

Napisałem całkowicie o czymś innym, widać nie zrozumiałeś.
Na OLX ogłaszają się wszyscy, nie tylko handlarze, ale i kolekcjonerzy, userzy itd.
A czy na PPA są handlarze - pewnie!
[#272] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #268

Canga chyba na rozumy się pozamieniałes, czy ty nie widziales dwu linijkowego regulaminu OLXa? ( BEZ URAZY )

"ogłoszenie nie może dotyczyć poszukiwania Towaru. Nie dotyczy to kategorii Praca (poszukiwanie pracy) oraz kategorii Usługi i Firmy (oferty firm)

nie dotyczy pracy, czyli " szukam pracownia, zatrudnię, dam prace"
oferty firm " naprawa, regeneracja, montaż"

nie ma opcji KUPIĘ, PRZYJADE. czy to tak trudno zrozumieć, wystarczy IQ 20 zeby z rozumowaniem prostego zdania sobie poradzić. Pozatym potwierdzone jest przez pracownika OLX złamanie w ten sposób regulaminu.

A to, ze na PPA sa "handlarze" , ktorzy tego typu ogloszenia dają na OLX to zrozumiale, mają prawo to ich hobby. Mi śmietnik przeszkadza, a dodam jeszcze,ze to złudne marzenie żeby ktoś do takiego handlarza-skupującego sie odezwał z taką propozycją, bo sam z rok temu dalem takie ogloszenie i nawet zywej duszy nie było, zeby ktos zaproponował jakąś ciekawostkę, tylko ze jeden widzi ,ze ktos chce kupić, myśli ze ten sposób działa i w ten sposób przebijają się iliością ogloszen typu "kupie". Tylko ze wtedy były 2 ogloszenia tego typu a teraz jest 22 na 4 stronach.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2017 09:49:54 przez magnatt
[#273] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #272

Dokłądnie jak piszesz:
czy to tak trudno zrozumieć, wystarczy IQ 20 zeby z rozumowaniem prostego zdania sobie poradzić.


Oto pkt. 6 OLX:
Ogłoszenie nie może dotyczyć poszukiwania Towaru. Nie dotyczy to kategorii Praca (poszukiwanie pracy) oraz kategorii Usługi i Firmy (oferty firm).

Wyraźnie punkt mówi o tym, że FIRMY mają możliwość wystawienia ogłoszenia, gdzie jest informacja o POSZUKIWANIU TOWARU..
Nie ma w tym punkcie mowy o jakichkolwiek
" naprawa, regeneracja, montaż"


Przeczytaj jeszcze raz, tym razem ze zrozumieniem. (bez urazy)OK
Regulamin wyraźnie mówi kiedy może być zawarta informacja o poszukiwaniu towaru, w przypadku firm i kategorii usługa.

nie ma opcji KUPIĘ, PRZYJADE


A jest opcja naprawię? Bzdury piszesz. Regulamin jest prosty i każdy go rozumie.
Pisz do OLX o usuwanie, poczekam na rezultaty

sam z rok temu dalem takie ogloszenie i nawet zywej duszy nie było


Sam dałeś ogłoszenie a teraz innych zgłaszasz? OK



Ostatnia aktualizacja: 22.01.2017 10:14:17 przez Canga
[#274] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Canga, post #273

DObra nie bedziemy się spierać, napisałem to co mi odpowiedział pracownik OLX, więc ja sobie tego z głowy nie wziąłem, potwierdził złamanie regulaminu, więc co jeszcze chcesz wiedziec, zebys uwierzył ze to niezgodne z reg. a to że ja kiedyś ogłosiłem, że kupię amigę to jak zauwazyles były dwa ogloszenia a nie 50, pozatym chcialem kupić Amigę pierwszą po 20 latach rozłąki, a nie SKUP, WYKUPIĘ, PRZYJADĘ ITP. to było dawno i nieprawda :D więc konczmy temat, gwarantuje ci, ze to jest łamanie reg. potwierdza to OLX a nie moje "widzi mi sie " Jak tutaj robi się śmietnik z poglądami kementujących to wkracza ADMIN i robi porządek, tam tez jest śmietnik bo jak chcę cos znalezc to trzeba dobrze się wczytac i wyszukać czegoś ze sterty śmieci. Ok tak więc zeby nie odbiegać od wątka zobacz fajny zestawik dla początkującego :
Amiga 500 zgodzisz się ze mną ?
[#275] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #274

OK
[#276] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #274

Canga ma racje.
Sam ostatnio chcac kupić PS3 próbowałem dać takie ogłoszenie na olx kilka razy i zawsze mi usuwano.
Chodzi o trwsc ogłoszenia. Miałem że szukam PS3. Gdybym miał że skup PS3 to by przeszło, bo dla pracownika oznacza to że cały czas to robię, a nie że szukam jednej.
I tak jak Ty miałem dwa lata temu, kiedy zacząłem dużo zbierać, ogłoszenie o kupowaniu starych komputerów i wtedy mi to pomogło, kupiłem kilka fajnych egzemplarzy. Ale wtedy było tak jak piszesz, mało takich ogłoszeń, a teraz jest mnóstwo ,dlatego dałem sobie spokój.

Pzdr
Sort za brak p, znakow
[#277] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@PTR, post #276

Amiga 500 w licytacji.

Ciekawostka to piny w portach z tyłu, tak jakby niektóre powyginane.
[#278] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@F7sus4, post #1

Amiga 2000, nieźle wypasiona: A2000
[#279] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@cemaxx, post #260

Patrzcie! A500 szczęka opada!
[#280] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@cemaxx, post #279

Jak dla mnie to sztuczne podbijanie cen. Chore.
[#281] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Daniel76, post #280

Zdecydowanie tak jest, w tym przypadku zagalopowali się trochę.
[#282] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@cemaxx, post #281

A może ktoś chce kupić AmigaOne X1000?
Na razie największa oferta to 10 euro.
[#283] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Leon, post #282

red kupa

red kupa

wstyd coś takiego wstawiać
[#284] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Dorian3d, post #283

[#285] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Dorian3d, post #283

Nick sprzedającego mówi wszystko...
[#286] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Dorian3d, post #283

To nic w porównaniu z tym
[#287] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KRISS, post #286

Dość ciekawe przelotowe rozszerzenie pod klapkę do A500
[#288] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KRISS, post #286

Amiga ze szrotow w takim jest właśnie stanie.
[#289] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KRISS, post #286

e to co innego
widać że gość ją wytarł przed wstawieniem

a nie wstawia z kupą

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 17:30:36 przez Dorian3d
[#290] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Dorian3d, post #289

Ale przecież to nie jest osrane tylko przypalone widać wtopienia.
[#291] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@TechNineWonder, post #290

nie to brud sam odpada a nie wtopienie
[#292] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Dorian3d, post #289

Chyba moda na śmietnikowe A500
[#293] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KRISS, post #292

Akurat ten egzemplarz moze byc z niezłym stanie.
Obudowa cala i biała kwestia umycia.

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 19:30:53 przez JacK_Swidnik
[#294] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@KRISS, post #292

Rarytas
prawdziwy majstersztyk

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 19:34:17 przez Dorian3d
[#295] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@cemaxx, post #279

to jest Shit a nie stan kolekcjonerski :D
Gdzie są plomby ja się pytam? :D
Zapamiętajcie nr seryjny, pewnie niebawem się pojawi w okolicy :P

I jeszcze to zeżarte rozszerzenie... :D

PS.
1378762 by giermany :P
[#296] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Tom Rain, post #295

Ciekawe rzeczy:

https://www.olx.pl/oferta/zasilacz-amiga-commodore-ram-CID99-IDjQyER.html#d8514e481c
[#297] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@Hubez, post #296

Nie no ta A500 za 1700zł bije wszystkich na glowe, nawet 1200setki, jaja jak berety, to ja po znajomosci załatwię taką za 1000zł z monitorem. nikt nie chce :D ?
[#298] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@magnatt, post #297

ceny retrokomputerów w Polsce już prześcignęły te z zagranicznych portali. W zeszłym tygodniu kupiłem "od ręki" A1200 (by Commodore) z kartą 030, dyskiem, monitorem 1084S i innymi dodatkami za 199 EUR. Jak widzę na Allegro zasilacz w cenie 100 zł, obudowę za 200 zł, klawiaturę za 200 zł, to chyba nie przepłaciłem zbytnio

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 10:34:37 przez charliefrown
[#299] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@charliefrown, post #298

Gratuluję, ucieszył mnie Twój post. Jedyny problem to koszt ściągnięcia tego sprzętu z zagranicy.

W kraju mamy niestety retro folklor, przejawiający się np. w aukcjach podbijanych przez kolegów, służących nabijaniu ceny; nieregulaminowych ogłoszeniach handlarzy na Olx czy tutejszy dział ogłoszeń, gdzie jednym rzutem 3 handlarzy wystawiało ten sam model karty w tym samym czasie. Wystarczy pośledzić.

Ktoś powie, wolny rynek, ale nie da się zaprzeczyć iż przy ograniczonej podaży, istnieją mechanizmy manipulowania nim i utrzymywania poziomu cen. Proszę poczytać w jaki sposób utrzymuje się ceny kamieni szlachetnych i analogia napisze się sama.
[#300] Re: Ciekawostki aukcyjne 2017

@charliefrown, post #298

ok, racja
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem