kategoria: A600
[#1] Problem z Partycjami na karcie CF
Witam,

Spedzilem caly dzien i pol nocy probujac rozwiazac problem, ale niestety musze zapytac, bo nie znalazlem odpowiedzi..
Tworzylem partycje wedlug opisu ze strony: https://16bitdust.wordpress.com/2015/10/13/partitioning-16-gb-compact-flash-card-with-winuae-and-pfs3/

Zrobiłem 4 partycje: 337MB, 2031MB, 2008MB, 3232MB (dziwne rozmiary, bo ustawialem to suwakiem +-)
Pod WinUae wszystko dziala cacy, po formacie, zainstalowany system startuje bez problemu. Wszystkie partycje dzialaja elegancko, mozna zapisywac i usuwac. Dodam ze zmienilem scsi.device na wersje 44.2
Problem pojawia sie kiedy przenosze karte do prawdziwej Amigi, mianowicie 2 pierwsze partycje sa ladnie widoczne i dzialajace, a 2 ostatnie sa oznaczone jako NDOS. Probowalem je formatowac, ale to wywoluje zwieche systemu. Podlaczam karte ponownie pod WinUae - wszystko dziala jak nalezy.
Wczesniej probowalem SFS, i byla podobna sytuacja, z tym ze w Amidze partycje byly w ogole niewidoczne - a w Winuae wszystko cacy.
Skonczyly mi sie pomysly :/

Konfiguracja Ami to: A600 + Furia 020 + kickstart3.1 (40.63) + karta CF 8GB Sandisk Ultra 50MB/s



Ostatnia aktualizacja: 22.01.2017 02:57:08 przez czeci
[#2] Re: Problem z Partycjami na karcie CF

@czeci, post #1

Spróbuj uruchomić z NSDPatch.
A jaka wersja setpatch ?
[#3] Re: Problem z Partycjami na karcie CF

@Risc, post #2

NSDPatch nie pomoglo.
Setpatch wersja: 43.6
[#4] Re: Problem z Partycjami na karcie CF

@czeci, post #3

Jaką masz rewizje płyty?
[#5] Re: Problem z Partycjami na karcie CF

@czeci, post #3

Zrób wolne miejsce w okolicach 4GB. To znaczy bez partycji. Tak -50 MB i +50MB od 4G. A i użyj innego scsi.device. Najlepiej takiego, który jest na 100% dobry. Te "rozwojowe" scsi.device działają różnie. Poczytaj tutaj (napisał o tym tom256 jednym z wątków na PPA).

aaa poszukaj też na PPA tematów max transferu z kartą CF w Amidze.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2017 10:28:41 przez Tomski
[#6] Re: Problem z Partycjami na karcie CF

@Tomski, post #5

Rewizja plyty to 1.5

W zasadzie to chyba ogarnalem temat, bo z racji ze jestem niecierpliwy i bylem juz lekko poirytowany niezrozumiala sytuacja, postanowilem pokombinowac wiecej przy partycjach..

Probowalem tez podzielic dysk na 3 partycje: 400MB, ~3800MB, i reszta -co rowniez nie zdalo egzaminu.


Pomoglo ponowne podzielenie partycji na 3, wedlug opisu, z tym ze wybralem PDS3 zamiast PFS3 (mask:0x7ffffffe i maxtransfer:0x1fe00 -czyli tak samo)
Amiga widzi wszystkie partycje tak jak powinna.

Dzieki za pomoc :)
[#7] Re: Problem z Partycjami na karcie CF

@czeci, post #6

To co opisujesz wskazuje na to że nie ładuje się poprawione scsi.device.
PFS3 AIO w trybie Direct SCSI czyli PDS pozwala na pracę z kartami do 8GB na nie-patchowanym scsi.device na portach IDE w A600/A1200. No i ma zabezpieczenie przez montowaniem partycji które były by niepoprawnie obsługiwane - dlatego partycje były NDOS.

Sprawdź sobie programem SCOUT w dziale Devices jaką wersję scsi.device pokazuje.
Ew wpiszw shellu version scsi.device ale SCOUT jest pewniejszy.

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2017 12:26:24 przez Davka
[#8] Re: Problem z Partycjami na karcie CF

@Davka, post #7

scsi.device jak w pierwszym poście, czyli 44.2
[#9] Re: Problem z Partycjami na karcie CF

@czeci, post #8

Czemu nie 43.47?
[#10] Re: Problem z Partycjami na karcie CF

@czeci, post #8

Scout też tak pokazuje?
Próbuj inne wersje i upewniaj się że wybierasz te do A600 a nie np A3000.
[#11] Re: Problem z Partycjami na karcie CF

@_arti, post #9

Sam nie wiem, takie było w poradniku, więc jak małpa zrobiłem wszystko od początku do końca. Ogólnie teraz wszystko działa tak jak chciałem, więc nie widzę problemu :)
[#12] Re: Problem z Partycjami na karcie CF

@czeci, post #11

Ja zainwestowałem w adapter CF na micro SD i do tego karta 4gb i działa rewelacyjnie. A przynajmniej każda karta micro SD jest kompatybilna z Amigą.
[#13] Re: Problem z Partycjami na karcie CF

@Paul149, post #12

Rozważałem zakup, ale juz mam adapter i kartę CF. A jak jest z szybkością na SD?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem