kategoria: A1200
[#1] Konwerter jako scandoubler
Witam serdecznie jak w temacie zakupiłem dzisiaj urządzenie konwerter z alledrogo i teraz pytanie czy mieliście z tym styczność ?... link

Urządzenie co prawda kosztuje 54zł więc dla ryzyka i nie dużej ceny postanowiłem zakupić sobie dla testów. Pozdrawiam
[#2] Re: Konwerter jako scandoubler

@Paul149, post #1

Na pewno generuje super jakość
[#3] Re: Konwerter jako scandoubler

@_Skiba, post #2

do jakości i do workbencha mam picasso więc na tym żeby w palu siedzieć na wb mi nie zalezy bardziej rozchodzi mi się o gry, nie wymagam jakiejś super jakości ale żeby nie przełączać co chwile na monitorze D-SUB <-> Composit
[#4] Re: Konwerter jako scandoubler

@Paul149, post #3

To teraz będziesz musiał przełączać na konwerterze, bo chyba nie myślisz że będzie się sam przełączał po miedzy VGA Picasso II <> PAL Composite = VGA out.

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 15:31:50 przez TechNineWonder
[#5] Re: Konwerter jako scandoubler

@TechNineWonder, post #4

Ale przecież picasso II jest przelotowa więc nie widzę problemu z takim podłaczeniem
Amiga -> konwerter -> picasso II -> monitor ... więc w czym problem?
[#6] Re: Konwerter jako scandoubler

@Paul149, post #1

Na Amigowisku chyba to sprawdzalem mizeria byla calkowita.
Co prawda podlaczany byl c64 nie amiga.

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 16:16:40 przez nekroskop
[#7] Re: Konwerter jako scandoubler

@nekroskop, post #6

Zobaczymy jak po weekendzie przyjedzie to się pobawie tym i wrzucę zdjęcia do wglądu.
[#8] Re: Konwerter jako scandoubler

@Paul149, post #1

Mam dokładnie taki sam.
Też kupiłem bardziej z ciekawości......
Mam cd32 z sx32 gdzie na dzień dobry jest wyjście vga ale dające na dzień dobry 15khz w Pal.
Samo urządzonko nie ma możliwości konwersji z 15khz na 31.
Jeśli masz workbench w PAL i poprostu chcesz chcesz podpiąć monitor vga to ok.
W każdym innym przypadki lipa.
[#9] Re: Konwerter jako scandoubler

@mikecios, post #8

Amiga ma jeszcze composit tak jak powiedziałem musi przyjechać i się pobawię z tym zobaczę co to jest we wercie. Mi tam z composit dla gierek obraz nie przeszkadza workbencha mam z picasso więc i tak jest spoko. Mi się najbardziej rozchodzi żeby nie przełączać tak na monitorze jak chce sobie w coś zagrać.
[#10] Re: Konwerter jako scandoubler

@Paul149, post #5

Napisałeś że przełączasz się miedzy sygnałem d-sub a composite. Czyli można było zrozumieć że do monitora masz podpięte sygnały d-sub i kablem rca pal czyli composite.

Ale masz zamiar podpiąć Amiga composite -> konwerter-> vga out do Picasso. Myślałem że chcesz podpiąć Composite i Picasso do konwertera. Wtedy i tak musiał byś przełączać sygnał bo ten konwerter na pewno nie jest na tyle inteligenty aby to robić samemu.
[#11] Re: Konwerter jako scandoubler

@TechNineWonder, post #10

tak dokładnie Amiga composite -> konwerter -> Picasso -> monitor
Workbencha i tak w palu nie uruchamiam chyba że wybór gierki i w coś pograć

Mam dell 2001FP więc na composite obraz jest w miarę zadowalający a przynajmniej da się pograć i nie jest poucinany. Tylko że tak jak wspomniałem największy problem to przełączanie monitora z guzika... denerwujące szczególnie przy zmianie partycji startowej...
[#12] Re: Konwerter jako scandoubler

@Paul149, post #11

Composite raczej nie obcina, do tego jak chcesz lepszy obraz możesz sobie zrobić S-Video mod obraz z S-Viedo nie jest rozmyty. Superbonio ostatnio sprzedawał PCB może jeszcze ma.
[#13] Re: Konwerter jako scandoubler

@Paul149, post #11

Jedna rzecz która mi się jeszcze nawinęła ;) od razu wywal ten kabel vga który będzie w zestawie, cieniutki jak nitka bez ekranowania, bardzo pogarsza jakość obrazu.
[#14] Re: Konwerter jako scandoubler

@TechNineWonder, post #12

Zaraz zrobię zdjęcia i pokażę ci jak wygląda u mnie composit ;) nie jest tragiczny i można i pograć
[#15] Re: Konwerter jako scandoubler

@Paul149, post #14

Wiem jak wygląda obra z Composite i z S-Video i do tego z S-Video z IndiECS. Najlepszy jest z S-Video wypuszczałem to z G-Locka i nagrywałem na PC. Tak że mniej więcej wiem jak wygląda obraz z Composite pograć się da. Kiedyś grało się na RF i było spoko.
[#16] Re: Konwerter jako scandoubler

@mikecios, post #13

[#17] Re: Konwerter jako scandoubler

@mikecios, post #13

Jedna rzecz która mi się jeszcze nawinęła ;) od razu wywal ten kabel vga który będzie w zestawie, cieniutki jak nitka bez ekranowania, bardzo pogarsza jakość obrazu.


Kable to ja akurat mam z ekranowaniem i grube kable więc spoko luzik. Ten od nich nie jest mi zbytnio potrzebny.
[#18] Re: Konwerter jako scandoubler

@Paul149, post #16



To jest obraz zarejestrowany na PC z S-Video bez Indi.
[#19] Re: Konwerter jako scandoubler

@TechNineWonder, post #18

Dla samych gier to jest aż za dobry obraz. Po za tym jak mam karte gfx to nie będę ładował 650zł w indiAGA bo to bez sensu... Zwykły konwerter za parę groszy kupić mogę.
[#20] Re: Konwerter jako scandoubler

@Paul149, post #19

Obraz jest bez Indi z S-Video może nie bezpośrednio z Amiga a z G-Locka ale z Indi Scanlines mi się nie podobał jakoś dziwnie był generowany do tego kolory i piksele też trochę i nie chciało mi się go konfigurować i stwierdziłem że wraca do A500 na razie.
[#21] Re: Konwerter jako scandoubler

@TechNineWonder, post #20

Ja nie będę Indi kupował bo mnie na to nie stać... i tak już dość sporo wsadziłem w Ami więc uznałem że wystarczy.
[#22] Re: Konwerter jako scandoubler

@Paul149, post #21

Jak już sobie tak pokazujemy fotki to u mnie tak wygląda pal przez konverter na vga.

http://zapisz.net/view.php?filename=119_fb.jpg
[#23] Re: Konwerter jako scandoubler

@mikecios, post #22

Odświeżam temat ponieważ dzisiaj dojechał konwerter za 54zł... Myślałem że obraz będzie gorszy ale widać jest względny i można już spokojnie sobie pograć. Myślę że dla samych gier to w 100% wystarczy. Pozdrawiam

Zdjęcie1
Zdjęcie2

Do najgorszych nie należy xD
[#24] Re: Konwerter jako scandoubler

@Paul149, post #23

Nieee, no teraz to wszystko ładnie widać. Zdjęcia 1sza klasa. Czym robiłeś zdjęcie? kaloryferem?
[#25] Re: Konwerter jako scandoubler

@Paul149, post #23

wydaje mi się, że gdyby wykorzystać wyjście Svideo (oferowane przez kolegę Superbonio), to uzyskałbyś o wiele lepszy obraz.
[#26] Re: Konwerter jako scandoubler

@banan666, post #24

Nieee, no teraz to wszystko ładnie widać. Zdjęcia 1sza klasa. Czym robiłeś zdjęcie? kaloryferem?

Mi ten obraz w grach nie przeszkadza, ja nie potrzebuje wydawać 650zł na indiAGA żeby cieszyć się jakością z gier... Workbench -> Picasso ( z drobnymi problemami ale jest! ) a Gry to na composite wystarczą.

A jeżeli tobie zależy na super jakości w grach, to możesz ładować kase w IndiAGA/ECS ... ;P

I najlepsze z tego powiem ci że to mnie kosztowało 70zł z przesyłką a nie 700...

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 17:58:28 przez Paul149
[#27] Re: Konwerter jako scandoubler

@Paul149, post #23

No i gitara ;)
[#28] Re: Konwerter jako scandoubler

@Paul149, post #26

Kiedyś na to się mówiło - monitor big-screen "Rubin" ze sprzętowym antialiasingiem i motion blurem . Jedni wolą taki feeling jak w latach 90-tych grając na TV przez RF, a inni "ostre" piksele .
[#29] Re: Konwerter jako scandoubler

@APair, post #28

no tak ale z racji tego że takie urządzonko kosztuje 70zł z przesyłką i całkiem sympatycznie działa to wystarczy. Scandoubler jest drogi a Indi jeszcze droższe i nie adekwatne do swojej ceny...

Scandoubler micronica kosztuje 500zł + wysyłka
Indivision AGA kosztuje 620zł + wysyłka

A to urządzenie zakupiłem za 54zł + wysyłka... Dla samych gierek w 100% sie sprawdza...
A tak na marginesie korzystanie z workbencha bez karty graficznej na samej AGA jest bez sensu ;)
[#30] Re: Konwerter jako scandoubler

@APair, post #28

Co do Rubina i Elektrona to lata temu miałem do C64 podłączonego, ale z powodu dodatkowych efektów dymowych oraz zapachowych zrezygnowałem - raz przyfajczyła się guma na lampie głównej, nie pamiętam co akurat miałem włączone, ale klimacik spoko - wygładzanie analogowy było ok. Ryzyko pożaru zbyt wysokie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem