[#1] Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?
Witam. Po szafowych porządkach na stałe stanęła u mnie na biurku Amiga 600. Aktualnie jest w konfiguracji: A600 1MB chip, rozszerzenie 9,5 MB Fast na procesorze, HD 2.5' zwykły (nie CF) 4GB. Widomo - zasilacz, mysz, joy.

Logika wskazuje by zacząć od dodatkowego 1 MB chip z RTC by czas mierzyło. Przydałby się też czytnik CF do PCMCIA.

Natomiast to co tygrysy lubią, czyli lepszy procek. I tu martwi mnie trochę nie tyle cena co dostępność VAMPIRE. Tak naprawdę nie wiem czy nie zostać przy wersji koszernej. NIe pamiętam kto na forum, ale chyba Raf spawał tutaj oprócz 9,5 MB jakieś Turba. Znam zdania za i przeciw dla PGA. Mocna A600 z 040 jest kusząca. Ale z drugiej strony nie jest mi tak naprawdę potrzebna (nawet przyznam że obecny konfig mi styka).

Może więc coś od Lotharka bo tam ponoć NA STANIE.... co sądzicie?
[#2] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #1

Może najpierw określ do czego zamierzasz używać i jaki masz budżet, to ograniczy ilość opcji do wyboru.
[#3] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #1

Chyba warto oprócz 2mb chip mieć coś więcej niż 68000/7mhz. XTRO jak pragnę zdrowia przecież chyba o tym wiesz. Koszernie to pozostaw Amigę jak commodore dało
[#4] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@djpiotrs, post #3

Wiem oczywiście. Ale trochę się już pogubiłem w tych kartach dla A600. Tak naprawdę to zawodowo mi styka A600 9,5 MB. No ale fan byłby z tym Vampirem. Tyle że raz drogo, 2 cholera wie jak z tą kolejka "za mięsem".
[#5] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #4

Jak "styka" to jaki sens rozbudowy na siłę?
[#6] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #4

Turbo z 020 i 16mb fast i będziesz zadowolony . A z czasem Vampire v2 i excellent zestaw ... .
[#7] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #1

Sprzedaj A6095 (pewnie takie masz to rozszerzenie fast), dołóż i kup Furię EC020 od Lotharka. Będziesz miał i pamięć niekolidującą z PCMCIA, i procesor EC020@32Mhz. W zasadzie wszystko co można chcieć, jeśli nie Vampire2. No i dokup 1MB chip, może być bez RTC bo to nie jest konieczne do szczęścia.
[#8] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@perinoid, post #7

[#9] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #4

Czesc Szczeciniaku Amiga 600 to fajny sprzecior, ale na Twoim miejscu sprawilbym sobie A1200. Daje o wiele więcej frajdy i znacznie łatwiej ją rozbudować, czego jako staremu userowi TheSecta i Amigowcowi nie muszę tłumaczyć. Serdecznie pozdrawiam z Wrześni
[#10] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@jimmy, post #8

Ja również. Mam takie w swojej 600-ce.
[#11] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@jimmy, post #8

Też polecam. Działa idealnie :)
[#12] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@jimmy, post #8

Też swojego czasu zanabyłem
[#13] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@zilog, post #9

Czesc Szczeciniaku Amiga 600 to fajny sprzecior, ale na Twoim miejscu sprawilbym sobie A1200. Daje o wiele więcej frajdy i znacznie łatwiej ją rozbudować, czego jako staremu userowi TheSecta i Amigowcowi nie muszę tłumaczyć. Serdecznie pozdrawiam z Wrześni


Właśnie Apollo 1240 pchnołem na aukcji , jedną A1200 uszkodzona też sprzedaję a może i drugą. Zostawiam A600 i taka decyzje podjąłem. A dokładnie A600 i CDTV bo nadal w studio pracuje. Już 18 lat prawie... Ostatecznie jednak z prawdziwej Ami bedzie A600 może z Vampirem, może tym od Lotharka... zobaczę. Jednak na tyle przywykłem do emulacji z wszelkimi jej zaletami (i wadami oczywiście) , że po prostu ami włączam okazyjnie i przy okazji nagrywania dysku z prezentacja do studio. A trzymać sprzętu po szafach szkoda niech ludzie używają. Tyle że już nie rozdaję jak kiedys A4000, cyberstorma 060 czy cybervision 64. Ale poszły w dobre Madbarta łapki (zostało w rodzinie)... to i nie szkoda. Tyle , że dziś mnie nie stać na ekstrawagancję. Dlatego odsprzedaje :)


Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 20:36:18 przez xtro
[#14] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #13

Ostatecznie jednak z prawdziwej Ami bedzie A600 może z Vampirem, może tym od Lotharka... zobaczę

Za kasę z aukcji Apollo1240 kupisz Vampirka który "robi" 040/133MHz + GFX.
Furia 020 kosztuje 429pln, ACA 620 podobnie, tyle że ciężko ją już kupić nową. 9T od Rafała chyba też.
[#15] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@jimmy, post #8

Dziś zakupiłem także ten moduł pod klapke 1MB :)

Podczepię się do tematu bo też mam A600 i chciałbym whdload oczywiście jak najtańszym kosztem pytanie co polecacie? Najlepiej jakieś używane rzeczy bo budżet bardzo ograniczony ale jeśli się nie da to kupie nowe trudno. W sumie nie znam się wogóle na tych kartach i innych dodatkach usprawniających amige. Czytam o tym ale już sie trace, więc co dla mnie i moiich zastosowań będzie najlepsze?

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 20:43:46 przez Vegeto

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2017 20:44:24 przez Vegeto
[#16] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #1

Do środka: ACA630 + A604n + moduł RTC + Subway USB
A na PCMCIA karta WiFi.
[#17] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@Vegeto, post #15

Spytaj autora wątku, może opchnie ci swoje rozszerzenie pamięci, jeśli zdecyduje się coś więcej kupić. Do WHDLoad ci to wystarczy. Aczkolwiek z oczywistych przyczyn lepiej to 400zł na Furię wydać (przy okazji - Furia bez MMU kosztuje 95 euro, ale przy płatności przelewem w PLN Przemek liczy 4 zł / euro, więc wyjdzie 400zł już z przesyłką).
[#18] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@perinoid, post #17

http://www.lotharek.pl/product.php?pid=153

To by było dobre do whdload tak? czym się różni wersja FPU i bez FPU? i co to te MMU o którym piszesz?
[#19] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@Vegeto, post #18

FPU to koprocesor. Mam Furię w wersji bez i jest ok (nie używam Ami do raytracingu ).
[#20] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #1

Osobiście A6095 lub Furie polecam. Obydwa te rozwiązania testowałem i w zależności od zasobności portfela warto zainwestować a gdybyś chciał jednak "koszerną Amigę" to mam gdzieś na stanie nawet dysk 2'5 cala 20MB PraiTek
[#21] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@miro_78, post #20

Ja też polecam A6095 ale swojej na razie nie odstąpię. W sumie mi też wystarcza ale porenderował bym coś więc przyda się i Furia...
[#22] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@Vegeto, post #18

Oczywiście miałem na myśli FPU, nie MMU. Tak, Furia zapewni Ci duży komfort używania WHDLoad. FPU do gier ci się nie przyda, nieliczne dema tego mogą wymagać. Raczej można na tym oszczędzić, jeśli 40 zł jest problematyczne.
[#23] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@perinoid, post #22

Furia daje procek 020 (+ pamięć FASTRAM) czyli komfort pracy z Workbench będzie większy niż na A600. Natomiast rozszerzenie A6095 od Architecta daje "tylko" 9,5MB FAST RAM (niezbędny dla WHD Load). Cena jeśli zamówisz bezpośrednio na forum (jest wątek) to mniej niż połowa ceny Furii - tylko niestety trzeba poczekać w kolejce. Drobnym minusem jest to, że jeśli chcesz korzystać z PCMCIA to dostępne będzie "tylko" 4MB FAST RAM. W sumie bez większego znaczenia bo można te tryby przełączać z klawiatury.
Ja mam A600 z tym 1MB CHIP + A6095 i w WB 3.1 widać okna odświeżają się wolniej niż na gołej A1200. Z drugiej strony do niewielkiego wykorzystania (gry i dema WHDload) w zupełności wystarcza.
Osobiście A600 z CHIP i FAST zostawiam sobie do gierek a większą kasę przeznaczę na rozbudowę A1200.
[#24] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@perinoid, post #22

Aktualnie ITU ma promocję. Furia z FPU w cenie tej bez.

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 10:09:45 przez movin
[#25] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@movin, post #24

Tylko, że jak sobie dołoży Furię, czy coś podobnego do A600 to cenowo wyjdzie to samo co goła A1200 i znów pojawi się wątpliwość czy warto.
[#26] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@KM, post #25

Łatwiej jest dołożyć Furię dostępną od ręki do posiadanej A600, niż kupić gołą A1200, których tak dużo jednak nie ma na rynku. Będzie bardziej zadowolony z A600 z Furią od gołej A1200, na której nie poszaleje. Oczywiście trzeba dołożyć do A600 także dodatkowy 1 mb chipramu pod klapkę. Mając gołą A1200 założy wątek "Rozbudowuję swoją Amigę 120... jakieś sugestie?"

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2017 14:12:17 przez misiek2
[#27] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@misiek2, post #26

Ja sam po rozważeniu za i przeciw zaczynam też skłaniać się ku Furii. Raz dobra cena, dwa dostępność, trzy koszerność, cztery i tak mi nie jest potrzebna taka moc. Ale jeszcze przemyślę. Kusi to głównie że V2. jest tak naprawdę kartą GFX. No i co dużo gadać ma sporo chipfastmemu
[#28] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #27

Ale i tak nie pozwoli ci uruchamiać gier napisanych dla chpsetu AGA. Do tego trzeba jednak kupić A1200.

Ja osobiście uwielbiam A600 z racji gabarytów i designu (A1200 mam na biurku na do dzień z racji możliwości, ale jednak to A600 bardziej mi się podoba).
[#29] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@perinoid, post #28

Racja, ale ja sprzedaję 2 szt A1200
[#30] Re: Rozbudowuję swoją Amigę 600... jakieś sugestie?

@xtro, post #29

Sprzedajesz A1200? Ja szukam jakieś białej bo mi brakuje do kolekcji, mam a500 i a600 :) Jesli masz jakas cene to zapodaj na pw :)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem