[#1] Przerabiam(y) stację NEC dla Amigi 600 , a się nie znam
Witam, znalazłem w szafie zapasową, sprawną stację NEC. Chciałbym ją użyć dla podmiany lekko już zdezelowanej w mojej A600 stacji. Pamiętam, że przerobienie FDD PC dla Ami miało 2 warianty:

- lajtowy, czyli przerobienie na kablu/taśmie łączącej FDD-PC z płytą
- hardkorowy, gdzie taśma jest bez przerabiania, ale coś - chyba jakiś pin przelutowujemy w samej stacji.

W efekcie uzyskujemy FDD typu DD (880kb) amigowe.

Interesuje mnie czy ktoś by poradził co zrobić. Model pokazany na fotce w dość dużej rozdziałce:




... ach dodam jeszcze. Ponieważ jest to stacja 1,44MB czy da się w prosty sposób formatować potem dyski na Ami na 1,76? Czy wymaga to już bardziej zaawansowanych przeróbek?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 15:46:08 przez xtro
[#2] Re: Przerabiam(y) stację NEC dla Amigi 600 , a się nie znam

@xtro, post #1

[#3] Re: Przerabiam(y) stację NEC dla Amigi 600 , a się nie znam

@KRISS, post #2

o cholercia... nie wiem czy jestem na tyle precyzyjny by taki drobiazg zlutować. , ale dzięki, najwyżej popsuję...

EDIT

ech wziąłem w łapki to FDD i to jest jeszcze mniejsze niż na zdjęciach... wręcz na granicy mojej wzrocznej rozdzielczości... To będzie wyzwanie.

EDIT2

iiiiiłeeee chyba jednak kupię od kogoś za te 30 zł już przerobioną , z lupą widzę.... ale z lutownicą nie dam rady... za małe toto jak na moje możliwości i grubość posiadanego grota.

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 15:55:00 przez xtro
[#4] Re: Przerabiam(y) stację NEC dla Amigi 600 , a się nie znam

@xtro, post #3

Według mnie najprostsza do przeróbki jest stacja NEC D359T3OK
[#5] Re: Przerabiam(y) stację NEC dla Amigi 600 , a się nie znam

@KRISS, post #4

Z Nec mam chyba tylko tą. Mam kilka starych PC ale tam są chyba tylko jakieś Mitsumi czy Mitsubischi

A podobno jest jakiś magiczny kabel płyta->stacja PC który działa z KAŻDĄ PC stacją jak z amigową. Wiadomo coś o tym?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 15:56:53 przez xtro
[#6] Re: Przerabiam(y) stację NEC dla Amigi 600 , a się nie znam

@xtro, post #5

[#7] Re: Przerabiam(y) stację NEC dla Amigi 600 , a się nie znam

@KRISS, post #6

Bardziej może chodzić o to: link lub link.
[#8] Re: Przerabiam(y) stację NEC dla Amigi 600 , a się nie znam

@RomanWorkshop, post #7

Dobra chłopaki dzięki, za trudne to dla mnie lepiej będzie kupic zręcznie przerobiona gotowa stację...
[#9] Re: Przerabiam(y) stację NEC dla Amigi 600 , a się nie znam

@xtro, post #8

Chcesz to Ci przerobię i wyślę stację. SAMSUNG SFD-321B LEB
[#10] Re: Przerabiam(y) stację NEC dla Amigi 600 , a się nie znam

@xtro, post #8

chętnie odkupie tego NECa , ta przeróbka tam to 3 minuty zabawy
[#11] Re: Przerabiam(y) stację NEC dla Amigi 600 , a się nie znam

@Blendor, post #10

chętnie odkupie tego NECa , ta przeróbka tam to 3 minuty zabawy


Bez jaj... napisz na pw adres to Ci wyślę... mam kupę stacji i HD... chętnie obdaruję paru forumowiczów. Właśnie robię porządki - powoli , ale sukcesywnie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem