kategoria: Sprzęt
[#1] zewnętrzna obudowa SCSI pytanie
potrzebuję zewnętrznej obudowy SCSI do dysków, które podłączam do Amig i starego Macintosha (SCSI 25 pin - Centronics). Znalazłem ostatnio ogłoszenie z taką właśnie obudową, problem w tym, że jest ona dość wybrakowana, a mianowicie ktoś wyjął zasilacz i włącznik, reszta wydaje się ok, łącznie z kabelkiem. Stąd pytanie - da się w miarę łatwo wykorzystać do przeszczepu jakiś zasilacz pecetowy, czy może jakieś nowsze rozwiązanie typu picoPSU?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 10:55:58 przez charliefrown
[#2] Re: zewnętrzna obudowa SCSI pytanie

@charliefrown, post #1

Zasilanie w tej obudowie potrzebny jest tylko napędom, a więc można zaadaptować dowolny zasilacz AT/ATX. Stosowne wtyczki już w takich zasilaczach są.
[#3] Re: zewnętrzna obudowa SCSI pytanie

@charliefrown, post #1

Ja miałem w planach zaadaptowanie obudowy zewnętrznej SCSI dla CD do A1200. Opisałem to tutaj, jednak zatrzymałem się z projektem bo chciałem użyć obudowy jako zasilacza dla A1200 jednak nie daje napięcia -12V. Takie obudowy powinny się jeszcze pojawiać na Allegro.
[#4] Re: zewnętrzna obudowa SCSI pytanie

@charliefrown, post #1

Daj ogłoszenie na giełdzie PPA, że chcesz kupić obudowę SCSI. Do mnie swego czasu odezwały się 2 osoby. Od jednej osoby kupiłem(4 zatoki), ma jeszcze te obudowy, a drugiej grzecznie podziękowałem. Jak nie sprzedała jej to może się do Ciebie zgłosi(była to obudowa 2 zatokowa). Obudowy w obu wypadkach były kompletne. Nie podaje ksywek co by nie robić reklamy:)(nie pamiętam tylko ksywki tej osoby z obudową 2 zatokową, e-maile wykasowałem).

odnośnie 3 Romlen:
... jednak zatrzymałem się z projektem bo chciałem użyć obudowy jako zasilacza dla A1200 jednak nie daje napięcia -12V ....

Poszukaj jakiegoś innego zasilacza, który zmieści się w takiej obudowie i da Ci napięcie -12V(poszukaj na tme, jest spory wybór). A jak się nie zmieści to zawsze możesz taki zasilacz umieścić w obudowie zewnętrznej. Wiem, że dodatkowe pudełko na biurku ale może to zda egzamin. Przykład z mojego biurka PSU.

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2017 20:24:15 przez Tomski
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem