[#1] CDXL - zapomniany format "avipodobny" dla Amigi
Pamiętam jak w połowie lat 90 miałem kilka płytek z czasopism oraz oryginałów gier na CD32. Na sporej ich części płyt były jako osobne - nie koniecznie poukrywane przed okiem sprawniejszego w systemie gracza - pliki z animacjami CDXL. Jeśli pamiętacie - format wyglądał na wykorzystujący HAM (tytuły CDTV) lub HAM8 (CD32). Takie animki możecie znaleźć o ile pamiętam na płytkach z grami Alien Breed Tower Assault, czy Prey. Dzięki przeglądaniu plików z płytki obejrzałem sobie np. zakończeniowa animkę z tej pierwszej gry - ponieważ była ona wraz ze wstępną anim odtwarzana zwyczajnie ze startup-seqence przy pomocy umieszczonego na płycie playera tego formaty w katalogu C:.

Podobnie - konkurent Scali , czyli Media Point posiadał komponent do odtwarzania animacji w tym formacie. O ile dobrze pamiętam format był tak skonstruowany , że poza audio dołączonego w formie ścieżki 8vx audio, można było go odtwarzać albo w formie pomniejszonego okna na środku ekranu , albo pełnoekranowo z powiększonymi pikselami 2x2 (czyli animacja 160x128 był odtwarzana jako 320x256 - widzimy to na grze Microcosm , gdzie na wstępie wybieramy jakiej wielkości ekran ma zajmować intro).

Teraz... słuchając ostatniej Amiwigilii Radzika z człowiekiem z Pixel Nation pomyślałem czy był jakiś program do konwersji do formatu CDXL z możliwością dołączenia audio?
[#2] Re: CDXL - zapomniany format "avipodobny" dla Amigi

@xtro, post #1

Jest cały wątek o tym, jak chłopaki walczą - poszukaj.
[#3] Re: CDXL - zapomniany format "avipodobny" dla Amigi

@xtro, post #1

Deja vu
Deja vu

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 19:00:45 przez cholok
[#4] Re: CDXL - zapomniany format "avipodobny" dla Amigi

@cholok, post #3

O cholera, tego się nie spodziewałem.
[#5] Re: CDXL - zapomniany format "avipodobny" dla Amigi

@_arti, post #4

No proszę, a ja sam jeden zacząłem chyba...
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem