kategorie: A500, A600
[#1] Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600
Panowie jak w tytule.
Czy ktoś orientuje się,czy takie obudowy powstają do naszych klasycznych Amig?
Amiga 1200 nie jest jedynym pępkiem świata:-]
[#2] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@skofrant, post #1

Nie.
[#3] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@skofrant, post #1

Poza różnymi kolorami do wyboru i nowym tworzywem, warto?
Patrząc na ceny nowej obudowy do A1200, to do A500 obudowa będzie droższa niż komputer i to może nawet trzykrotnie. Z mojego punktu widzenia, to wolę sobie żółtą obudowę wybielić, ale jak kto woli oczywiścieOK
[#4] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@AD99, post #3

Przy tej cenie to dla mnie w ogóle chory pomysł żeby obudowę zmieniać. Lepiej te pieniądze wydać na jakiś osprzęt albo turbo. Jak bym miał A1200 to nawet by mogła leżeć goła płyta na biurku i by mi to nie przeszkadzało. Z czasem sam bym sobie zrobił obudowę za ułamek ceny. Mam A500, to że jest trochę przyżółkła też mnie nie boli, sprzęt ma 20 lat i to jest piękne. Ważne, że działa, jest czysta i pachnąca szeroki uśmiech
[#5] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@NeckUno1, post #4

DokładnieOK, jestem takiego samego zdaniaok, racja. Może tu znowu będę się chwalił(nie taki jest jednak mój zamysł), ale mnie udało się kupić A1200 w cenie nowej obudowy do tegoż modelu....
[#6] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@NeckUno1, post #4

To nie jest taki majatek na ulubione hobby.Palacz przepala tyle w 30 dni.Bez przesady.
[#7] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@Aniol, post #6

Przecież obudowa Amigi nie jest ze złota.A tworzywo ABS to też nie kosztuje majątek.
To tylko plastik.A opłacalność tego przedsięwzięcia mogłaby być duża.
Zważywszy na to ilu jest użytkowników Amigi 500
[#8] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@skofrant, post #7

Wpadła mi w ręce A500 tylko oprócz pożółknięcia okazało się, że ktoś obudowę oraz zasilacz przejechał pędzlem i lakierem bezbarwnym, szkoda gadać. Myślę, że sobie z tym poradzę. Tylko po co nierówną żółtaczkę pokrywać warstwą lakieru.
[#9] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@NeckUno1, post #4

Ale możesz trafić np. na złomie na sprawną A600 ale z połamaną, bez obudowy etc. Takie projekty są wtedy przydatne. Poza tym te przezroczyste to są idealne jak ktoś chce wsadzić emulator FDD z wyświetlaczem.

Swoją drogą jakby ktoś produkował przezroczyste obudowy do A1200 lub A600 z klawiszami(nawet zwykłymi, ale nowymi), membraną i w zasadzie całą klawiaturą(nawet na USB) to może bym nawet kupił(nie orientujecie się czy takie coś istnieje?). Wsadzić by można było np. MISTa i mieć komputer... Mera 400, jak kiedyś autor emulatora zrobi sprzętowy(już pracuje, ale na razie to nie jest wsad do Mista tylko oddzielna płytka)...
[#10] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@Aniol, post #6

Z tą małą różnicą, że palenie to nie hobby tylko głupota ludzka. Nawet gdybym palił i rzucił to z tych oszczędności bym nie kupił kawałka plastiku za tyle pieniędzy. Co z tego, że obudowa jest funkiel nówka jak w środku leży stara płyta główna. To tak jakbyś zrobił makijaż starej babie za 500 zł i wmawiał sobie, że ma 18 lat
[#11] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600
[#12] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600
[#13] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600
[#14] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600
[#15] [post oznaczony jako OT] wyświetl Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600
[#16] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@AD99, post #3

ile kosztuje obudowa do 1200 ?
[#17] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@skofrant, post #14

Moim skromnym zdaniem będą, ale za jakiś czas, obudowy do a1200 cieszą się powodzeniem wiec nie widzę problemu żeby powstały inne tym bardziej ze experience już jest, o liczę na nowe panele dla a4k :)
[#18] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@QUAD, post #17

Jak zaprojektują i zamówią matryce do wtryskarek to będą a jak nie to nie będą.
Na pewno grubo wcześniej to ogłoszą.
[#19] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@Creonix, post #16

Chyba jakieś 400, 450 zł(?)
[#20] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@AD99, post #19

Chyba jakieś 400, 450 zł(?)

No to chyba nie taki duży wydatek? Nawet byłbym skłonny bez zastanawiania się rzucić palenie dla obudowy (tylko że zacznijmy od faktu iż nie palę w ogóle). I kupiłbym tylko gdyby oryginalna była całkiem zniszczona, czy coś. Dla samego kaprysu zmiany koloru to bym się zastanowił parę razy.
[#21] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@Creonix, post #20

Dla samego kaprysu,





Stare obudowy do Amigi 500
[#22] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@micromars, post #21

A500 w pudle C128D, tego bym nie wymyślił :)
[#23] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@Creonix, post #20

Tak jak napisałem powyżej, co kto lubi. Dla mnie taka nowa obudowa nie jest tyle warta, ale stać mnie na nią. Poza tym rynek wtórny daje nam stare, niezniszczone obudowy, o wiele tańsze od tych nowych.
[#24] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@micromars, post #21

Świetny pomysł, ale nie wiem, ile musiałbym mieć 128D żeby którąś wyharatać na ten cel (no chyba że któraś byłaby zepsuta - to ułatwiłoby decyzję OK)
Micromarsie, czy możesz zrobić zdjęcie na porty z tyłu? I jak dostajesz się do szyny krawędziowej, masz wyciętą obudowę z boku?
[#25] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@Umpal, post #24

Obudowę dostałem od crasbe z Hamburga, w stanie nie ciekawym.
Skrzynka miała kontakt z chodnikiem i była w rozbitym stanie, większość części wyprostowane, resztę załatwił flex.

Panel jest klejony, Floppy ma odłamania i wyleciał.
Board jeszcze nie testowałem ponieważ zasilacz totalnie zdemolowany.

Na to co mi potrzebne jest wystarczająco odpowiednie i 5€ mnie kosztowało.
Pomysł na projekt CYBORGa mam od przebudowy mojej A2000 od dawna.

Klawiatura jest pod Adapter PS2/AMIGA500 podłączona z prawej, reszta standardowo instalowana, ACA500 bez problemu może być podłączona.

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2017 21:23:47 przez micromars
[#26] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@micromars, post #21

Kaprys kaprysem, ale prezentuje się ładnie OK
[#27] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@Umpal, post #24





nie zostały oczyszczone

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 11:39:47 przez micromars
[#28] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@micromars, post #27

OK
A klawiaturę jak masz podpiętą, jakiś adapter?
[#29] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@micromars, post #21



[#30] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@Chador, post #29

Profanacja szeroki uśmiech
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem