kategorie: A500, A600
[#31] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@Chador, post #29

Ale kanał. Toż to jest profanacja... płyty głównej Amigi

A na poważnie, to twój projekt? Wygląda bardzo ciekawie, a już na pewno zaskakująco*. Powiedz, jak rozwiązałeś kwestię klawiatury i zamieść proszę zdjęcia o większej rozdzielczości (szczególnie na klawiaturę).



*Tylko czy płyta nie brudzi się za bardzo od węgla? (Atari chyba nigdy nie przestanie być tematem żartów Amigowców szeroki uśmiech)
[#32] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@Umpal, post #31

To nie mój projekt, fotki tej profany szeroki uśmiech zrobiłem na ostatnim Silly Venture w Gdańsku. Szczerze powiedziawszy to było już trochę alkoholu we krwi, więc nawet nie pamiętam kto był właścicielem.
Linki do wyższej rozdzielczości:
https://zapodaj.net/cca7f406fb486.jpg.html
https://zapodaj.net/86419e6174dcf.jpg.html
[#33] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@Umpal, post #28

Amiga 500 PS2 Keyboard Adapter - PC Keyboard Interface

eBay.uk-Link

37.-€
[#34] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@NeckUno1, post #4

Przy tej cenie to dla mnie w ogóle chory pomysł żeby obudowę zmieniać. Lepiej te pieniądze wydać na jakiś osprzęt albo turbo.

ja w sprzęt już zainwestowałem, ale obudowa się sypie. A to mi się gdzieś nadłamała, a to żółknie z powrotem po wybielaniu, śrubki nie trzymają już tak mocno, zaczepy połamane. Jakby były takie obudowy jak w A1200, brałbym czarną + czarne klawisze.
https://www.kickstarter.com/projects/a1200housing/new-compatible-keycaps-for-amiga-computers
[#35] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@QkiZ, post #34

z AMIGAmi trzeba mieć szczęście.

Mam dwie białe, Rev8 i Rev5



jak nowe szeroki uśmiech
[#36] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@micromars, post #35

Bardzo farciarska jest pod tym względem CDTV - w ogóle nie żółknie!

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2017 16:16:20 przez Jacques
[#37] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@Jacques, post #36

Jeszcze ktoś wpadnie na pomysł i zaprojektuje nową obudowę wersji białej do CDTV;D tak dla odmiany;-]
A tak na poważnie,to aż dziwi mnie to,że nikt nie chce podjąć się wyprodukowania nowych obudów do Amigi 500.Tym bardziej,że każdy wie,że to był najważniejszy z klasycznych egzemplarzy w latach świetności.To właśnie na tym modelu powstało wiele wspaniałych produkcji.Miała świetny start i najdłużej utrzymała się na rynku,a została tak pominięta przez 'współczesnych projektantów obudowy A1200"
Ktoś wspominał,że mało opłacalne.To samo można powiedzieć o A1200 też mało opłacalne.Ale tu nie o to chodzi... Uważam,że Amiga 500 zasługuje na nowe życie..nową piękną w różnej tonacji kolorystycznej obudowę
[#38] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@skofrant, post #37

No to kolego Skofrant się nie dziw tylko się zbierz i zrób, wszyscy chętni z miejsca się dopiszą
[#39] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@Chador, post #38

Spodziewałem się takiej odpowiedziszeroki uśmiech
Zaufaj Pioter... jeśli miałbym odpowiedni sprzęt i zaplecze do tego to z chęcią podjąłbym się tego zadania
[#40] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@skofrant, post #37

Posiadacze A500 to dusigrosze, (no chyba że trzeba coś do Pieca kupić), a posiadacze A1200 są znani z większej rozrzutności. ;)
[#41] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@skofrant, post #37

Chyba zupełnie nie zdajesz sobie sprawy ze skali problemów jakie trzeba pokonać aby wyprodukować taka obudowę jak A1200. Jak byś śledził proces powstawania nowej skrzynki do A1200, od kickstartera do gotowego produktu to byś nigdy nie napisał takiego posta
[#42] Re: Nowe obudowy do Amigi 500 i Amigi 600

@Aniol, post #41

Zwykle im mniej ktoś się na czymś zna tym bardziej jest pewny że robienie takich rzeczy musi być bajecznie proste. ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem