kategoria: A500
[#1] Amiga 500+
W mojej A500+ coś się pochrzaniło. System się zgłasza, na ekranie widać stację
która chce połknąć dyskietkę. Ale gdy włożę dyskietkę, stacja jej nie czyta, próbwałem
na kilku stacjach i kilku dyskietkach. Ktoś coś na ten temat. Proszę o poradę !!!!
Czy to mogą być układy CIA. Może wyjąć z podstawek i wyczyścić. Sam już nie wiem.
[#2] Re: Amiga 500+

@hakulec, post #1

Miałem tak kilkanaście lat temu w swojej starej A500+. Problemem było niekontaktowanie scalaków w podstawkach. Zainteresuj się zwłaszcza Paulą.

Pozdrawiam
[#3] Re: Amiga 500+

@hakulec, post #1

Podaj więcej szczegółów, na jakich kilku stacjach próbowałeś - przerobionych od pc?
Sprawdzałeś na innej taśmie(może masz źle podpiętą)? Jakich używasz dyskietek - starych, czy nowych?Etc.....
[#4] Re: Amiga 500+

@AD99, post #3

Próbowałem na różnych taśmach. Stacje orginalne i przerobione od PC. Wsystkie
stacje cykają, ale nie czytają dyskietek, na innych Amigach jest w porządku.
[#5] Re: Amiga 500+

@hakulec, post #4

To jeżeli dyskietki bez problemu chodzą na innych Amigach, to problem może tkwić tak jak kolega opisał powyżej w Paula albo CIA, ten temat już był link
[#6] Re: Amiga 500+

@AD99, post #5

Dziękuję za podpowiedzi !!! Jutro to wszystko sprawdzę.
[#7] Re: Amiga 500+

@hakulec, post #6

Niestety !!! Wyczyściłem układy CIA i PAULE. Nic to nie dało. Zdesperowany podmieniłem
oba wymienione układy z innego komputera i nic. Było jak dawniej ROM się zgłasza,
stacja szurnie raz i dalej nie czyta. A komputer dalej chce dyskietkę.
[#8] Re: Amiga 500+

@hakulec, post #7

a na zew. napędzie próbowałeś ?
[#9] Re: Amiga 500+

@AndrECHO, post #8

Niestety nie mam zewnętrznego napędu !!!
[#10] Re: Amiga 500+

@hakulec, post #9

Spróbuj użyć innej taśmy 34-pin.
[#11] Re: Amiga 500+

@hakulec, post #1

Miałem tak w A600, padła stacja dyskietek
[#12] Re: Amiga 500+

@hakulec, post #1

Jak masz drugą Amigę to na niej sprawdź. Jak nie masz drugiej Amigi to powiedz skąd jesteś - znajdzie się drugi Amigowiec i na nim się sprawdzi. ;)
[#13] Re: Amiga 500+

@teh_KaiN, post #12

Dzięki za pomoc !!! Winna była stacja !!! Pomogło przeczyszczenie głowic Izopropanolem.
Trochę to dziwne bo na innej Amidze działała!!!!!!
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem