kategoria: CD32
[#1] High-GFX i IndivisionECS
Pytanie dużo użytkowników IndivisionECS - jaką najwyższą rozdzielczość można uzyskać z tym scandoublerem, i w ilu kolorach? Ja używam High-GFX 1024x768, ale niestety jest tylko w 4 kolorach, jest jakiś sterownik do 8, żeby można było MagicWB używać?
Gdzieś też spotkałem się z informacją o trybie 1280x1024, ale nie wiem czy to nie dotyczyło wersji Aga, High-GFX z Aminetu w każdym razie ma takiej rozdziałki, ktoś wie o tym coś więcej, da się to odpalić na ECS?
[#2] Re: High-GFX i IndivisionECS

@vojo, post #1

Zejdź na ziemię. Indivision nie zrobi z ECS karty graficznej (wiem o P96, ale nie w tym rzecz).
HighGFX zadziała na 8 kolorów, ale na AGA. Nic z tym nie zrobisz.
1280x1024 to na sterowniku Xtreme, podobne ograniczenia co HighGFX.
Jedyny sterownik działający na ECS tu SuperPlus 800x600 16 kol.
[#3] Re: High-GFX i IndivisionECS

@cholok, post #2

Indivision ECS potrafi emulować kartę Grafitti, która może wyświetlać jednocześnie 256 kolorów z palety 4096. W trybie chunky.
[#4] Re: High-GFX i IndivisionECS

@wali7, post #3

To postaw sobie na tym WB
[#5] Re: High-GFX i IndivisionECS

@wali7, post #3

Ale nie da się tego użyć pod wb:). Jedyna sensowna wg mojej opinii podziałka to pal hires w 16 kolorach. Edycja:D: jak pisałem swojego posta, to tego powyżej nie było.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 09:43:54 przez fazior
[#6] Re: High-GFX i IndivisionECS

@cholok, post #4

Właśnie się zastanawiam, jakie oprogramowanie pod Ami to obsługuje....
[#7] Re: High-GFX i IndivisionECS

@wali7, post #6

Nemac IV, Adoom i Shapeshifter:)
[#8] Re: High-GFX i IndivisionECS

@fazior, post #5

Użyć się da ale działa to jak ShapeShifter w HAM na AGA
[#9] Re: High-GFX i IndivisionECS

@fazior, post #7

Zawsze coś, trzeba będzie sprawdzić :)
[#10] Re: High-GFX i IndivisionECS

@cholok, post #2

Zejdź na ziemię. Indivision nie zrobi z ECS karty graficznej


BUM... i wylądowałem.

Ale całkiem miękko. Finalnie mam PAL:Hires z przeplotem (ale dzięki indy nic nie miga), z overscanem 724x566 w 16 kolorach.
Na LCD rozdzielczość 720x576 w 50Hz.
Na WB obraz do którego się nie mogę przyczepić, wypełnione całe 19 cali monitora.
W grach ok 2cm czarnych pasów bo bokach, ale działa bardzo płynnie i nie rwie scrolli, przynajmniej na moje mocno minusowe oko ;)

Monitor to 19'' DELL 1908FP.

[#11] Re: High-GFX i IndivisionECS

@_arti, post #8

Jest sterownik pod wb który wykorzystuje graffiti?
[#12] Re: High-GFX i IndivisionECS

@fazior, post #11

Nie ma.
[#13] Re: High-GFX i IndivisionECS

@cholok, post #12

No też nie widziałem, ale _arti twierdzi co innego:).
[#14] Re: High-GFX i IndivisionECS

@fazior, post #13

_arti się jeszcze musi dużo nauczyć.
[#15] Re: High-GFX i IndivisionECS

@cholok, post #14

W domu poszukam ci screenshota z mojej A3000 z 640x512 w 256 kolorach. O, jest nawet wideo - https://youtu.be/NjdEGoWUFbo

PS przyjmuje przeprosiny

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 13:09:32 przez _arti
[#16] Re: High-GFX i IndivisionECS

@_arti, post #15

Mucha nie siada, na oko fajnie to działa.
[#17] Re: High-GFX i IndivisionECS

@fazior, post #16

Bardzo wooolno. Wideo tego nie oddaje.
[#18] Re: High-GFX i IndivisionECS

@_arti, post #17

Jak rozumiem, masz ten sterownik?
[#19] Re: High-GFX i IndivisionECS

@_arti, post #15

Czytaj posty ze zrozumieniem.
W poście 2 napisałem:
Indivision nie zrobi z ECS karty graficznej (wiem o P96, ale nie w tym rzecz).

Wiedziałem o sterowniku do P96.

W poście 3 i 5 napisano:
Indivision ECS potrafi emulować kartę Grafitti
Ale nie da się tego użyć pod wb


Ty napisałeś (8):
Użyć się da


Cały czas mówimy o Graffiti, nawet jeśli jest emulowane.
Ten sterownik działający z Indi nie ma nic wspólnego z Graffiti.
Działa na całkiem innej zasadzie.
To kto przeprasza?szeroki uśmiech
[#20] Re: High-GFX i IndivisionECS

@cholok, post #19

A to to nie jest sterownik do Grafitti tylko że pod Picasso96? Przecież on korzysta dokładnie z tej funkcji Indivision.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 13:43:56 przez _arti
[#21] Re: High-GFX i IndivisionECS

@cholok, post #19

Pytanie zadane w pierwszym poście brzmiało, jakie można osiągnąć tryby graficzne w IndivisionECS (a nie Grafitti). Cała dyskusja potem dotyczyła możliwości użycia trybu emulacji Grafitti w Indy - nikt nie pytał o urządzenie Grafitti, bo raczej nikt z dyskutantów go nie ma.
A więc, jak okazuje się, istnieje sterownik umożliwiający otwarcie ekranu WB na trybie 256 kolorowym w IndivisionECS. A to w jaki sposób jest to zrobione (tutaj chodzi o tryb emulujący działanie Grafitt) jest absolutnie nieistotne.
Trzymajmy się meritum.

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 13:45:30 przez wali7
[#22] Re: High-GFX i IndivisionECS

@_arti, post #20

A to to nie jest sterownik do Grafitti tylko że pod Picasso96?

Nie. To jest sterownik InidiECS pod P96.
Działanie sterownika nie jest oparte na emulacji Graffiti nic a nic,
wykorzystuje bufor pamięci scandublera.
Czyli graffiti na WB - nie,
indieECS na WB - tak.
A pytanie dotyczyło graffiti.
[#23] Re: High-GFX i IndivisionECS

@cholok, post #22

Faktycznie w Adoom, obok trybu graffiti jest tryb Indivision.
[#24] Re: High-GFX i IndivisionECS

@wali7, post #21

Tak Was czytam to dochodzę do wniosku, że IndiEcs nie jest takie zajefajne jakw szyscy myślą, tylko to taka jak to na komisjach mówią przysłowiowa lipa.
[#25] Re: High-GFX i IndivisionECS

@KM, post #24

Indivision jest b. fajne, jednak używanie tak wolnego trybu graficznego pod WB (jak ten 256 kolorowy) jest bezcelowe. Jednak cieszy taka możliwość sprzętu, bo chociaż najlepszym wyjściem dla WB są tryby pal hires-lace (szybkie, a obraz ostry jak żyleta i stabilny), to można taki 256 kolorowy tryb wykorzystać do przeglądania obrazków, albo w którejś z obsługiwanych gier 3d. Jestem bardzo ciekaw jak działa w tym trybie Nemac.
Problemem jest (dla mnie) brak odpowiedniej karty turbo, ponieważ mam A500 z ACA500 i kartą ACA z 68030 w nim, jednak nie da się zainstalować MMUlibrary (jakiś konflikt z ACA500) które jest wymagane przez ten sterownik. Teoretycznie mógłbym pobawić się tym w GBA1000, jednak po co, skoro mam tam kartę graficzną....
Pozostaje polutować kartę z 030 (mam PCB) dla A500, ew. dokończyć drugą GBA (drugiej RTG póki co nie mam). Będą Święta, może znajdę trochę czasu :)

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 16:00:56 przez wali7
[#26] Re: High-GFX i IndivisionECS

@wali7, post #25

Nemac jest grą ECSową, więc generalnie to oprócz tego że można go odpalić w trybie graffiti to chyba nic nie daje.
[#27] Re: High-GFX i IndivisionECS

@fazior, post #26

Ale w opisie Grafitti (również tego w Indi) piszą, że te tryby są chunky. Więc może jest szybciej w 3d?
[#28] Re: High-GFX i IndivisionECS

@wali7, post #25

Również uważam że indi to bardzo dobry sprzęt, przynajmniej u mnie obraz jest bardzo dobry, a w końcu po to go kupiłem.
A dodatkowe bonusy w stylu Grafitti to po prostu bonusy, lepiej że są niż gdyby ich nie było :)
[#29] Re: High-GFX i IndivisionECS

@fazior, post #26

Nemac jest grą OCS/ECS i AGA/RTG
[#30] Re: High-GFX i IndivisionECS

@wali7, post #27

Odchodzi konwersja C2P i jest więcej kolorów niż w wersji ECS.

Nemac IV na A600 z 68030 + IndiECS

Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem