kategoria: CD32
[#31] Re: High-GFX i IndivisionECS

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #30

Ruszyłem do A500 po Twoim poście aż:). No i faktycznie, w trybie graffiti jest więcej kolorów i gra jest szybsza, na 030/50 na tyle szybka że w trochę większym okienku niż to na filmie da sie grać. Choć wybierak screen mode pokazuje, że w palu low res kolorów jest 64 a w graffiti jedynie 16 . Jeszcze taka mała podpowiedź. Żeby użyć trybu graffiti w Nemacu i nie mieć przekłamanych kolorów trzeba zmodyfikować plik konfiguracyjny. U mnie wygląda to tak:
IGL-BAUD19200
GRA-WINLEFT 1
IGL-TFILTER 7
IGL-MFILTER 7
IGL-SMOOTH 10
IGL-PRE 3

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 18:29:06 przez fazior
[#32] Re: High-GFX i IndivisionECS

@cholok, post #22

A to przepraszam
[#33] Re: High-GFX i IndivisionECS

@fazior, post #31

Pokazuje 16kol, bo graffiti łączy 2 piksele w 1. Obraz np. z hires 640x200x16 robi lowres 320x200x256. Emulacja jest jednak niedoskonała z racji palety, indi ma 12-bit, prawdziwe graffiti 18-bit, a to robi różnicę.

Ciekawi mnie tylko, czy tryb graffiti 640x200x256, czyli amigowy 1280x200x16, który działa tylko na AGA jest też emulowany? Na ECS superhires w 16 kol jest niemożliwy, ale kto wie.
[#34] Re: High-GFX i IndivisionECS

@cholok, post #33

nawet na OCS była możliwa 640x512 w 4096 kolorach !, to się nazywało DynamicHiRes , ale było koszmarnie wolne

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2017 23:01:16 przez UJP
[#35] Re: High-GFX i IndivisionECS

@fazior, post #31

Żeby użyć trybu graffiti w Nemacu i nie mieć przekłamanych kolorów trzeba zmodyfikować plik konfiguracyjny.


Brawo ten Pan OK
[#36] Re: High-GFX i IndivisionECS

@UJP, post #34

Przecież Hires w OCS ma 16 kol, chyba że zmienia je co parę linijek, albo co parę bajtów, za pomocą coopera i przerwań. Trzeba przyznać że te obrazki naprawdę wyglądają dobrze.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem