kategoria: Sprzęt
[#1] Joystick / pad pod Amigę z innych konsol
Witam.

Czy pady z takiej konsoli gier będzie działać z Amigą? Niby DB9 ma. Wówczas tanim kosztem mamy dwa nowe pady! Pytanie jakiej są jakości, ale mnie bardziej interesuje interfejs i zgodność.
[#2] Re: Joystick / pad pod Amigę z innych konsol

@Romlen, post #1

Nie są kompatybilne. Można je przerobić aby działały ale:
1) długość kabla około 0,5m
2) Jakość kiepska

tutaj masz recenzję podobnej konsoli
link
link2


Ostatnia aktualizacja: 14.10.2018 23:42:26 przez snifferman
[#3] Re: Joystick / pad pod Amigę z innych konsol

@Romlen, post #1

Jak nie chcesz przerabiać, to możesz kupić nowy pad do segi megadrive z Chin. Pewnie na allegro też są (nie sprawdzałem).
[#4] Re: Joystick / pad pod Amigę z innych konsol

@AD99, post #3

Bez przeróbek w pełni działają pady z Sega Master system.
Działają ale lepiej przerobić (przelutowanie dwóch kabli) z Sega MegaDrive - na aliexpressie tego od czorta po ~2,5$, ale jakość w dolnej strefie stanów średnich...
Do pegasusowych trzeba interfejsu od Mq ;) Poszukaj tu na forum wątku o Ctrl(S)NES...
Interfejsy do padów z PS1/2 też widziałem, a te na USB podłączysz przy pomocy jakiegoś Toma czy Jerry'ego :)
[#5] Re: Joystick / pad pod Amigę z innych konsol

@watman, post #4

A dlaczego działają z Sega master system i Mega Drive, skoro dostają +5V na pin 5 a zgodnie z tabelą na wiki amiga powinna dostawać na 7?
[#6] Re: Joystick / pad pod Amigę z innych konsol

@Beliar, post #5

Proste pady od master system mogą działać bo masę, kierunki i fire mają na tych samych pinach, pin 7 jest niepodpięty, a brak zasilania na 5 pinie powoduje że nie działają aktywne układy pada ( jak autofire ) jeśli je ma, ale pady obsługujące Mega Drive bałbym się podpinać, bo na pin 7 gdzie Amiga ma 5V Mega drive ma jakiś sygnał
[#7] Re: Joystick / pad pod Amigę z innych konsol

@UJP, post #6

Podpinałem pady od Mega Drive 3przyciskowe oryginalne oraz tzw "third-party" jak Competition Pro czy inne wzorowane na pierwszej wersji pada Mega drive i z żadnym nigdy nie było problemu.
Jak wspomniał kolega jedynie autofire w Competition Pro nie działa,ale wszystkie podstawowe przyciski jak najbardziej.
[#8] Re: Joystick / pad pod Amigę z innych konsol

@watman, post #4

Tu masz ten wątek, mam interfejsy dostępne jak chcesz. Jeśli te pady co pokazałeś są w standardzie Pegasus rzeczywiście, to będą działały z moim interfejsem (S)NESctrl.
Jednak jeśli byłbyś zainteresowany (S)NESctrl, to masz tam lepsze możliwości niż podpinać tego typu mizerne pady. Już lepszy będzie ten chiński SNES, który dodaję w gratisie, jeszcze lepsze oryginalne pady od NES/SNES, a najlepiej, to działa kombinacja (S)NESctrl+receiver bluetooth SNES od 8bitdo i wtedy do tego już dowolny pad bezprzewodowy bluetooth od 8bitdo, albo pad od PS3, PS4. Na youtube na kanale kolegi Atarowca "larkadiusz" znajdziesz obszerne testy samego (S)NESctrl oraz testy właśnie z padem bezprzewodowym od Playstation 3 czy tam 4.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem