kategoria: A1200
[#61] Re: A1200 4MB vs 8MB Fast Ram

@snifferman, post #60

Jest jeszcze sprawa gier "złamanych". Tam, nawet jeżeli instalator był to jest duże prawdopodobieństwo że już nie do końca działa tak jak powinien.
[#62] Re: A1200 4MB vs 8MB Fast Ram

@karolb, post #59

Dokładnie, wszystkie potrzebne mi odpowiedzi zostały już udzielone za co dziękuję. Wyjście i zwalnianie pamięci to w sumie dla mnie nie problem, reset i po temacie, zresztą ten problem pamięci również już analizowałem gdy nawet dla niektórych małych gier WHDLoad na nie rozszerzonej A1200 musiałem zamykać wszystkie okienka, usuwać ikony, restartować komputer itp. Cóż, Amigę mam że tak powiem standardową z rozszerzeniem 4MB/8MB, karta CF, na pokładzie Kick obsługujący większe karty. Nie używam jednak Amigi do jakichś spektakularnych zastosowań, dla mnie jest ważne aby działały gry, bo tak przede wszystkim zapamiętałem Amigę z dzieciństwa, w dodatku wtedy odpalało się wszystko z dyskietek i morda ucieszona była. Dlatego też wystarczyłaby mi również podstawowa konfiguracja bez rozszerzenia, aby tylko chodziły gry. Na których grach mi zależy żeby odpalać bez WHDLoad? W zasadzie to na wszystkich ;)

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2024 07:41:33 przez seng164
[#63] Re: A1200 4MB vs 8MB Fast Ram

@seng164, post #62

Nie wiem jak działa nowe samo rozszerzenie pamięci oferowane na allegro bo go nie testowałem ale 20 lat temu jak wybierałem między 4MB Elbox a 8MB Elsat wybrałem Elboxa. Wiem, że na Elsacie lubiło wyskakiwać guru.
Ja na tamten czas różnica była sporo między gołą A1200 a taką z 4 MB Fast. Biorąc jednak pod uwagę obecne ceny to możesz dołożyć kilka setek i mieć ACA 1230.
[#64] Re: A1200 4MB vs 8MB Fast Ram

@KAN2000, post #63

Ponad dwukrotne przyspieszenie uzyskujesz.
[#65] Re: A1200 4MB vs 8MB Fast Ram

@Hubez, post #64

To, że przyspiesza to wiem - nie wiem jak zachowuje się z grami programami.
[#66] Re: A1200 4MB vs 8MB Fast Ram

@KAN2000, post #65

Bardzo dobrze, nie koliduje z niczym, wręcz przeciwnie.
1
[#67] Re: A1200 4MB vs 8MB Fast Ram

@KAN2000, post #63

20 lat temu jak wybierałem między 4MB Elbox a 8MB Elsat wybrałem Elboxa.

20 lat temu czyli 2004? Ile wtedy zapłaciłeś?
[#68] Re: A1200 4MB vs 8MB Fast Ram

@snifferman, post #67

Przepraszam nie 20 lat temu a 30 lat temu :( :( :( - gdzieś mi 10 lat uciekło - pesla nie oszukasz. Czas szybko płynie.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem