kategoria: Karty CF
[#1] Wymiana karty 8GB -- 16 GB
Mam idealną kartę CF 8GB z dwiema partycjami, ale nie ma już tam miejsca. Jak najszybciej i najprościej skopiować zawartość na nową większą kartę z powiększonymi partycjami, lub z nową o wolne miejsce?
Bo aż mi się nie chce wszystkiego instalować od nowa :(
[#2] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@Ralpheeck, post #1

Spróbuj pod Windą lub Linuxem zrobić obraz karty 8GB i ten nagrać na kartę 16GB... pod Windą czy linuxem wszystko dzieje się szybciej więc jesli nawet nie zadziała to stracisz tylko kilka minut.
[#3] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@PWS, post #2

Wtedy karta 16GB stanie się kartą 8GB.
[#4] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@Ralpheeck, post #1

Spróbuj softu tj. USB image tool pod Windows.
W prosty sposób zrobisz obraz karty 8GB.
Następnie na kartę 16GB nagraj obraz.
Partycje do nowego obszaru dodasz przez HdToolBox.Powinno się udać.
Edit:
Właśnie zobaczyłem post kolego Morph. Jesteś pewien,że podany sposób nie wypali?

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2019 22:32:35 przez ak47
[#5] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@ak47, post #4

Coś takiego miałem na myśli.. sposób pod Windowsem działa więc na Amidze powinno być podobnie.
[#6] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@ak47, post #4

Robiłem kiedyś obraz karty 4GB z Nokii i nagrałem go na kartę 8GB. Windows widział ją po tej operacji jako 4GB. Więc raczej się nie uda bo to jest obraz całej karty.

Jeśli winuae zobaczy taką kartę w czytniku i odczyta, to wtedy można zrobić kopię tych partycji do plikopartycji, zmienić kartę na nową w czytniku, poustawiać partycje i skopiować z powrotem.
[#7] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@morph123, post #6

Wydaje mi się że nie masz racji... stawiam że operacja powinna zadziałać, a druga część większej karty będzie obszarem dysku nieprzydzielonym pod partycje (gdzie utworzyć można kolejne partycje). Z okazji ze to trawa tylko kilka(naście) minut warto poeksperymentować.
To tak jak przesiadka pod Windowsem z mniejszego hdd na większy - tak myślę.
[#8] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@PWS, post #7

Wszystko w rękach Ralpheeck, czekamy na wyniki operacji kopiowania :)
[#9] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@PWS, post #7

A mi się wydaje ze to tak nie zadziała w przypaku dysku amigowym.
Pozostanie tylko przekopiowanie plików w jednej karty na drugą
[#10] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@Ralpheeck, post #1

Ja bym zrobił partycje o tych samych nazwach co są na tej karcie 8gb i przegrał jak leci dysk po dysku na wcześniej przygotowana karte 16gb czy tam jaką chcesz
I też by to pewnie zadziałało
[#11] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@morph123, post #6

Karta z poziomu logicznego jest traktowana jako dysk twardy, na kartę możesz nagrać obraz dysku i odwrotnie. Windows pokazuje rozmiar partycji na karcie, a nie rozmiar karty, a partycje się same nie rozszerzają.

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 00:33:40 przez sanjyuubi
[#12] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@Kulamario, post #10

na amidze tak to zadziała.
[#13] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@Ralpheeck, post #1

Jak najszybciej i najprościej skopiować zawartość na nową większą kartę z powiększonymi partycjami, lub z nową o wolne miejsce?


z poziomu workbencha przeciągasz ikone dysku partycji na partycje nowej karty a potem przenosisz sobie foldery gdzie chcesz.
[#14] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #13

właśnie nagrałem obraz 8GB na kartę 16GB i mam 8GB, reszty dysku Amiga nie widzi
[#15] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@JacK_Swidnik, post #14

Bo RDB ma zapisane że wielkość dysku to 8GB.

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2019 20:35:38 przez Norbert
[#16] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@JacK_Swidnik, post #14

to miej pretensje do kolegów powyżej a nie do mnie, bo ja o przegrywaniu obrazem tutaj nic nie pisałem.
[#17] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@Norbert, post #15

Wątek dostanie 5 gwiazdek, gdy odpowie na pytanie jaką metodą skorygować RDB po skopiowaniu obrazu karty.
[#18] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@makarsky, post #17

To nic nie da, jeśli część plików jest w "nadmiarowym" obrazie dysku.
Pliku będą uszkodzone.
[#19] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@Norbert, post #18

Racja, pomyliłem wątki :)
[#20] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #16

nie mam żadnych pretensji do Ciebie, wbiłem się tylko na ten wątek i podpiąłem się pod ostatni post i tyle, a że to akurat Ty byłeś to wybacz.

pisałem tylko że taką operację właśnie przerabiam i nie to działa
temat dalej jest rozwijany o tu link
[#21] Re: Wymiana karty 8GB -- 16 GB

@JacK_Swidnik, post #20

spoko ;)
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem