kategoria: A1200
[#1] Amiga 1200 no signal
Koledzy tak na szybko ostatnio czyli parę miechów temu testowałem amigę z monitorem philipsa przez kabelek rgb, pamiętam, że bawiłem się trybami video.Aktualnie podłączyłem przez composite przez dwie przejsciówki scart >>hdmi oraz composite >>hdmi i niestety mam no signal na projektorze zanim się zdenerwuje , że padła jak ostatnio a32 nie mogę znaleźć na forum jak zresetować tryby video bez obrazu:)
Bo być może przestawiłem na rgb i teraz na composite nie ma obrazu..
[#2] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #1

Włącz Amisie i od razu napad na dwa klawisze gryzonia co by wywołać Early Boot Menu. Jest obraz na projektorze?
[#3] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #1

Warto mieć dyskietkę ratunkowa z użytkami.
Odpali w PAL i można wykasowac screenmode.prefs z PREFS/ENV-ARCH/SYS
[#4] Re: Amiga 1200 no signal

@Norbert, post #3

podłączyłem na powrót do monitora philips przez rgb i dodatkowo composite po rgb obraz jest po composite jest czarny ekrany jak się go rozjaśni to latają delikatne skośne pasy:(
[#5] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #4

Amiga ma teraz kartę CF z wb i całą resztą
[#6] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #4

Early Boot Menu widać poprawnie ?
[#7] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #5

JAK ODŁĄCZYŁEM RGB TO SAM CZARNY EKRAN BEZ PASKÓW NA COMPOSITE
[#8] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #7

NA COMPOSITE NIC NIE WIDAĆ JAK WCISKAM OBA KLAWISZE MYSZY ZARAZ PO WŁĄCZENIU DO CARTA CF SIĘ NIE WCZYTUJĘ
[#9] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #8

EARLY BOOT MENU WIDAĆ TYLKO POD RGB:(
Hmm no coż po wyjęciu dysku 3,5 calowego który był w niej od kiedy ją kupiłem odnawianą i włożeniu adaptera z kartą CF nie testowałem chyba composite,natomiast na pewno dołożyłem modem lynksys na pcmia to wtedy nie zawsze karta cf się wczytuje i podłączyłem przewód ADF ale jeszcze nie włączałem komputera do którego jest podłączany to jedyne zmiany no i tak od lutego/marca nie była włączana, a wcześniej za pośrednictwem composite udało mi się uszkodzić monitor dell:(
[#10] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #9

czyli prawdopodobnie ustawiłeś sobie taki tryb obrazu że nie toleruje tego monitor. Wybierz sobie z EARLY MENU opcje uruchom bez startup-sequence i o pojawieniu się DOSu wpisz LOADWB i potem ENDCLI, potem wejdź w PREFS i ustaw sobie normalne PAL bez udziwnień. powinno pomóc.
[#11] Re: Amiga 1200 no signal

@Stoopi, post #10

Należy skasować plik który podałem wyżej.
Loadwb i endcli nie daje odpowiednich przypisań aby uruchomić SCREENMODE i zmienić ustawienia na PAL na dysku
[#12] Re: Amiga 1200 no signal

@Norbert, post #11

koledzy ja sobie podłączyłem jak pisze ponownie mój monitorek philips cm8833 do amigi przez rgb i composite i na rgb działa i wb przestawiałem tryby wideo:(nawet ustawilem pal low res ale też to nie spowodowało pojawienia się obrazu na composite, a co do early to też widać je tylko na composite, niestety z uwagi na to, że najpierw amige trochę testowałem dokładnie rok temu i i bardzo dużo razy podłączałem kabel do composite i odłaczałem bo nie działała poprawnie stacja dyskietek oraz nie udało mi się ożywić cd romu zewnętrznego mitsumi:) i wtedy też chyba od tego podłączania uszkodziły się gniazda w monitorku lcd 24 dell, potem jeszcze testowałem na takim przenośnym odtwarzaczu dvd:) z ekranem:)potem do zimy nic nie testowałem.
Zimą nabyłem adapter cf plus karta od razu z grami programi i systemem i nie pamiętam czy w tym okresie sprawdzałem composite czy już tylko testowałem na RGB, jedynie pamiętam, że karta modemu musi być dobrze osadzona w porcie pcmia bo tak nie startuje system jak jest źle.Od tamtej pory nie testowałem amigi dopiero wczoraj.
Ehhh w a32 też rok temu nie działalo s-video pare dni temu chciałem włączyć i nic..beton już poszła do naprawy.Aha w early pokazało, że blizard działa
[#13] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #12

Sprawdź sobie "bezpieczniki" na wyjściu gniazda video, być może któryś jest spalony. Najpewniej na synchronizacji. Nie pamiętam oznaczeń na płycie. Może ktoś inny podpowie.
[#14] Re: Amiga 1200 no signal

@Stoopi, post #13

mówimy o kondensatorach czy o czym?:)bo za gniazdem composite z tego co widziałem na filmikach jest duży kondzioł tradycyjny
[#15] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #14

gniazdo video czyli DB23
[#16] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #1

Czy to brzmi/wygląda tak jak tu?
[#17] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #12


a co do early to też widać je tylko na composite

wcześniej piszesz

nawet ustawilem pal low res ale też to nie spowodowało pojawienia się obrazu na composite

Coś za dużo tych dziwnych rzeczy i dziwnych sytuacji

i bardzo dużo razy podłączałem kabel do composite i odłaczałem bo nie działała poprawnie stacja dyskietek oraz nie udało mi się ożywić cd romu zewnętrznego mitsumi:) i wtedy też chyba od tego podłączania uszkodziły się gniazda w monitorku lcd 24 dell,


Sygnal z Early menu dostępny jest na trzech wyjściach video a1200 w PAL
Możliwe ze odbiorniki mogą nie akceptować 50Hz.
Jeśli wciśniesz dowolny klawisz obraz przestawi się na 60Hz.
Spróbuj.
[#18] Re: Amiga 1200 no signal

@Norbert, post #17

http://www.retro-commodore.eu/2017/05/26/philips-cm8833ii-14-inch-multipurpose-cga-colour-monitor-brochure/ na tym monitorku sprawdzałem obraz jest tylko na RGB, na composite ciemność monitorek obsługuje 15khz oraz odświeżanie 50/60hz
najpierw podłączyłem do tego https://allegro.pl/oferta/konwenter-cvbs-hdmi-composite-video-do-hdmi-7516504291?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=NjdlNGQyMWItZjMzMy00ODE5LTk1NTUtMGJhNGMzMmQxMDcxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=a12e918a-60da-41c1-940e-dc5cbd457409, i podłączałem przy wyłączonym napięciu, jeśli już to tylko ten konwenter miał napięcie z usb.
https://allegro.pl/oferta/plyta-amiga-1200-rev-1d4-kickstart-3-00-39-106-8239873574 poglądowo patrząc na zdjęcie płyty z tej aukcji co się psuje?
Słyszałem też że przez amigę uziemniają się inne sprzęty ale ja mam wpiętą do listwy kolumnowej bez bolca zasilacz,gdyż bolec powinna mieć wtyczka do tego typu listwy:0
[#19] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #18

A może te dziwne objawy że raz widzisz obraz tu a raz tam to po prostu "czeski błąd" i zapominasz ustawiać źródła sygnału w monitorze/TV?
[#20] Re: Amiga 1200 no signal

@Stoopi, post #19

nie nie kolego composite cały czas czarnee
[#21] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #20

a wydaje mi się , żę na tym dedykowanym monitorku philips composite sprawdzałem tzn, tą amigę bo gniazdo jest sprawne gdyż podłączałem co innego i działa,po prostu namęczyłem się by amigę wkomponować w krajobraz i nie chce mi się teraz odłączać wszystkiego by sprawdzić na innym tv lcd czy composite działa no jeszcze można spróbować bezpośrednio w projektor bo on ma cinch a do tv po modulatorze rf nie mam tak długiego kabla z reszta te stare sprzęty na LCD po rf trudno podłączyć, żeby coś było widać...
[#22] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #21

Nie fatyguj się.
Przyjadę i sprawdzę composite za Ciebie, podłączę przez RF mimo tego że twierdzisz ze to trudne jest na LCD.

Bez Twojego zaangażowania nie naprawisz/sprawdzisz Amigi.
Podłączaj komputer bezpośrednio do monitora/tv bez żadnych konwerterów.
Amiga - sprawny kabel - monitor/TV PAL
[#23] Re: Amiga 1200 no signal

@Norbert, post #22

widzę, że kolega:)chciałby pograć:)Zapraszam ale u mnie gorąco teraz na poddaszu:)
Kolego wysiliłem się "trochę" i podłączyłem amige przez composite to mojego przenośnego odtwarza dvd starego ronina , rok temu z niego korzystałem i tutaj obraz na pewno był teraz nie ma.....
jest jeszcze jedna możliwość zanim stwierdzi się kategorycznie , że padło coś, to wrócić do pierwotnej konfiguracji czyli z dyskiem 3,5calowym , bez karty cf.
[#24] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #23

Jak pisałem wcześniej:
Amiga -> sprawny kabel ->monitor/tv.
Żadnych konwerterów/DVD i innych wynalazków.

Pozostaw Amigi bez dysku.
Animacja startowa z dyskietką nadawana jest w PAL na trzech wyjściach video.
Testuj.
[#25] Re: Amiga 1200 no signal

@Norbert, post #24

czyli trzeba rozebrać znowu:)
[#26] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #25

zobaczę ale już nie dzisiaj:)bo na poddaszu za gorąco na gimnastykę:)
[#27] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #26

no nic na razie doszedł z allegro kabelek rgb scart ciekawe czy będzie działał:)ehhhh okazało się że mam oryginalne alien bred 3d tak na marginesie:), ale teraz przez to że zamiast dysku hdd mam kartę pamięci to nie mam jak podłączyć cd rom, no nic trzeba czekać na amigę cd32
[#28] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #27

kupiłem na allegro kabelek
https://allegro.pl/oferta/kabelek-euro-scart-amiga-tv-dlugosci-160cm-8117466329?snapshot=MjAxOS0wNi0zMFQwMToxNToyMS4xMDhaO2J1eWVyOzUzZmFhNTI4YzhkN2RlYzY1OTMyOTZkNWEyYzBjOTk4MWU4NjZlMzQ5NjlmNTRjYmU0Zjc2YzAxNTlmYjcwZjc%3D
skoro to gniazdo działa na oryginalnym monitorze philips jak opisywałem
To spróbowałem znowu wpiąć pod mój projektor epson ehtw5300>>złącze hdmi>>hdmi switch>>konwenter scart hdmi>>scart<>rgb>>amiga.
Niestety projektor wykrył parametry tryb rgb video rozdzielczosc 1920x1080 60hz niestety czarny ekran , ekran amigi się nie pojawia:(,natomiast po podłączeniu do lcd lg rocznik 2010r. obraz sie pojawia ale mruga:(
[#29] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #28

magia kurcze, podłączam do monitorka philips cm8833 obraz po rgb jest, podłączam do projektora przez nowy kabelek rgb><scart za [psośrednictwem https://sklepwideo.pl/konwerter-scart-hdmi-snavs2h03-p-7462.html a z postów tutejszych widzę, że muszę za pośrednictwem tego
https://sklepwideo.pl/konwerter-scart-hdmi-dt-p-7478.html,ale też nie do końca bo niektórzy są niezadowoleni ze scrollowania.
Za to jak podłączam do mojego LG 55lx9500 to obraz pojawia się na sekundę i znika i tak w kółko...czyli dalej lipa,tv jest z 2010roku, niestety też podłączam przez przedłużacz scart bo kabelek od amigi jest za krótki.Może znowu on jest winny.
[#30] Re: Amiga 1200 no signal

@dzikus35, post #29

no nic widzę, że koledzy stracili do mnie cierpliwość:(
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem