kategoria: A1200
[#1] recap a1200
Hej,
szukam osoby która pomoze mi zdecydować czy potrzebny jest (ewentualnie zrobic) recap a1200. Amige kupiłem z 5 lat temu i nie mam informacji czy był robiony recap.
Mogę wrzucić zdjęcia tutaj jeśli potrzeba.
dzieki
pozdrawiam
Piotrek
[#2] Re: recap a1200

@pyrko, post #1

[#3] Re: recap a1200

@pyrko, post #1

Jak byś jeszcze uzupełnił trochę danych w Twoim profilu to łatwiej było by znaleźć kogoś z okolic.
[#4] Re: recap a1200

@Marcin74, post #3

ok uzupelnione
[#5] Re: recap a1200

@pyrko, post #4

No od razu lepiej.OK
Jestem w Warszawie praktycznie co tydzień i w razie jak nie znajdziesz nikogo innego to ja mogę Ci zrobić ReCap w A1200.
[#6] Re: recap a1200

@Marcin74, post #5

up any1 mam tez commodore 64 do recappu :) pozdro
[#7] Re: recap a1200

@pyrko, post #6

up any1 mam tez commodore 64 do recappu :)


A jest potrzebny ? kiedyś chciałem zrobić i dostałem info ze dla C64 nic nie wymieniać, no chyba że padnie szeroki uśmiech
[#8] Re: recap a1200

@pyrko, post #6

W C64 tak jak w A500 można wymienić kondensatory jeśli chcesz ale zazwyczaj wytrzymują dłużej niż te w A1200. Te kondensatory częściej wysychają niż wylewają i nawet jak wyschną to nie robią takich szkód jak te w A1200. Decyzja należy do Ciebie. Ja mogę wymienić też w C64.
1
[#9] Re: recap a1200

@Marcin74, post #8

ok a gdzie w wawie jestes w stanie je wymienic i kiedy ?
[#10] Re: recap a1200

@pyrko, post #1

Moje a1200 miały ładne kondensatory ale profilaktycznie je kiedyś wymieniłem. Czego nie można powiedzieć o a600 w których większość moich egzemplarzy miała je już do wymiany na wczoraj. Według mnie nie ma co tego odwlekać. Jak będziesz chciał wysyłkowo to skontaktuj się.OK
[#11] Re: recap a1200

@mikser, post #10

Widocznie słabsze kondensatory montowali do tańszych A600. W A1200
od Escoma nigdy nie widziałem wylanego kondensatora smd.
A1200 od Commodore widziałem 1 wylany w trzech różnych płytach.
W A600 na 3 płyty dwie miały powylewane a, co dziwne, jedna miała
kondki jak nowe.

Morał z tego taki, że w A600 należy bezwzględnie wymieniać a w A1200,
po dokładnych oględzinach, można ten proces nieco odwlec w czasie,
np. jeśli akurat nie ma kto profesjonalnie wymienić.

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2022 21:36:42 przez mmarcin2741
[#12] Re: recap a1200

@mmarcin2741, post #11

Dzięki za pomoc, ostatecznie miałem pod nosem legendarny serwis AMISERWIS.PL i ogarnięte na szybkości :)
pozdro
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem