kategoria: A1200
[#61] Re: ACA1233n-55 Jak to jest z FPU

@snifferman, post #60

No pewnie tyle, że taki Amiga Store sprawdzi czy działają z taką częstotliwością jak namalowano na złotku
Ja kupiłem od Chińczyka z eBaya parę lat temu i też nie ma problemu, ale więcej niż 50MHz mi nie było trzeba, zastosowanie FPU przy 030 i tak jest bardzo niszowe
[#62] Re: ACA1233n-55 Jak to jest z FPU

@Jacques, post #61

Gdzie można dostać podstawkę pod kwarc? Pod koprocek są ale pod kwarce widzę tylko takie dwu pinowe. czy dać 2 dwupinowe? :D
[#63] Re: ACA1233n-55 Jak to jest z FPU

@MaroB, post #62

No chyba tak trzeba, ja mam zdaje się w ogóle 4 pojedyncze piny.
[#64] Re: ACA1233n-55 Jak to jest z FPU

@MaroB, post #62

Ja daje podstawke precyzyjną z której wyjmuje niepotrzebne piny

1
[#65] Re: ACA1233n-55 Jak to jest z FPU

@snifferman, post #64

https://bns.com.pl/pl/p/DIL-14-precyzyjna-podstawka-pod-uklad-scalony-THT/2252

to jest ta?
[#66] Re: ACA1233n-55 Jak to jest z FPU

@MaroB, post #65

Tak. Zamów sobie więcej, bo ja pare połamałem przy wyciskaniu zbędnych pinów.
1
[#67] Re: ACA1233n-55 Jak to jest z FPU

@snifferman, post #66

Trzeba wyciskać odpowiednio rozgrzaną lutownicą.
1
[#68] Re: ACA1233n-55 Jak to jest z FPU

@Krashan, post #67

ja wyciskałem szczypcami, a lutownicą tylko grzałem. To też zależy od podstawki. Są takie co wychodzą łatwo i takie co jest trudniej. Nie są drogie, więc lepiej kupić kilka na eksperymenty
1
[#69] Re: ACA1233n-55 Jak to jest z FPU

@snifferman, post #68

Można też wlutować same piny z podstawek. Też daje radę.
[#70] Re: ACA1233n-55 Jak to jest z FPU

@wali7, post #69

Można wlutować same piny, ale trzeba je kupić, albo wygrzebać z podstawki. Jak już wyciągasz z socketu, to moim zdaniem lepiej wyciągnąć te niepotrzebne i wlutować podstawkę. Miałem same piny, ale z ramką wygląda chyba lepiej. Dodatkowo oscylatory gdy mają za krótkie nóżki, to mogą zwierać piny do obudowy, bo odbojniki nie mają się o co zaprzeć. W niektórych kartach otwory do lutowania są duże i wtedy można same piny wlutować głębiej. Przydatne w kartach gdzie wysokość ma znaczenie. Każdy znajdzie coś dla siebie
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem