kategoria: A1200
[#31] Re: A1200 umarła

@stachu100, post #30

Staszek mistrz. Pozdrawiam
[#32] Re: A1200 umarła

@mwb113, post #31

Kiedyś dawno ze 20 lat temu jak miałem A1200 i fast ata - to wkurzało mnie pamiętam ciągłe poprawianie fast aty i romów. Trochę dawało spokoju jak spryskałem kontakt 60 do poprawienia przewodności styków w elektronice - teraz to kontakt S się nazywa. Ale koniec końców wkurzyłem się i wylutowałem całkiem podstawki pod romy i wlutowałem fast atę do płyty głównej bez podstawek (masakra że udało mi się to zrobić w domu i to zwykłą lutownicą Polską lutolą ) (pewnie ktoś jeszcze tą płytę z fast atą ma bo sprzedałem i była ta osoba zadowolona - płyta miała też wylutowane wejście na zasilacz i było zasilanie podlutowane bezpośrednio do płyty z zasilacza PC - pamiętam że po tych zabiegach amiga w końcu zaczęła się zachowywać stabilnie.
Jak ktoś ma czerwony ekran to polecam umyć nóżki romów w izopropanolu, później wysuszyć i spryskać kontakt s i podstawkę i nóżki - powinno pomóc - a jak ktoś czuje się na siłach i jest hardcorowym amigowcem to warto jest wylutować podstawki i wlutować romy np. 3.1 (mój ulubiony to 3.1) bezpośrednio do płyty. Za niestabilne działanie amigi często odpowiadają też kondensatory w samym zasilaczu a nie sama amiga.
Amigę warto też odpalać częściej co jakiś czas, żeby nie leżakowała x lat w szafie czy kartonie - to jest tak samo jak ze silnikami w motocyklach zwłaszcza - motocykl jak stoi x lat nie ruszany to można sobie pomarzyć że będzie sprawny po tylu latach stania.
[#33] Re: A1200 umarła

@KoFi, post #32

tak samo jak ze silnikami w motocyklach zwłaszcza - motocykl


Ja zawsze dolewam 3 krople ojelu z pierwszego tłoczenia
do cpu i amiga odpala od pierwszego razu.
[#34] Re: A1200 umarła

@infboras, post #2

Możesz się śmiać, ale swoje Amigi oszczędzam. Za drogi sprzęt żeby użytkować na na co dzień.
Lepiej użytkować emulator niż ryzykować, że kosztowna A1200 padnie bo zachciało się grać w Superfroga. Podobną filozofię stosuję we współczesnym PC. Kupuję nowy, użytkuję 1,5-2 lata, odsprzedaję póki jest gwarancja, dokładam parę zeta i następna nówk.
[#35] Re: A1200 umarła

@ingenic, post #34

Ja mam 10 letniego laptopa, używany niemal codziennie
i działa do dziś.

Najstarszy sprzęt w rodzinie to laptop z 2007 roku,
do niedawna w użytku codziennym. Ten sprzęt
również działa.
Telewizor z lat 90-tych również działa.

Można wymieniać w nieskończoność...jak ta amiga 2000
działająca nieprzerwanie od 30 lat w jakimś zakładzie
albo żarówka, która świeci od 116 lat.



Ostatnia aktualizacja: 29.05.2020 13:35:27 przez mmarcin2741
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem