kategorie: A1200, A4000, Sprzęt
[#241] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Bociek78, post #240

Dobrze że ekranu nie wycinałem ;)
1
[#242] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #241

indi ecs v2 i mk3 działają bardzo dobrze, sprawdź u Siebie osadzenie karty, przeczyść nóżki układu na który zakładasz indi, dopchnij odpowiednio mocno, jak to nie pomoże to wysyłasz na gwarancję - nie ma co płakać
1
[#243] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #242

OK, ale sprawdzałeś AGA MK3 na tytułach o których napisałem?

Tu nikt nie płacze, jeśli coś nie działa to znaczy że nie działa i tyle, wątpię żeby to styki były. Osadzenie jest dobre bo sprawdzałem.

Po tym co Jens mi pisał to strach do niego zgłaszać coś na gwarancji. Dziwny człek - wrażenie jest takie jakbyś przyszedł do sklepu a sklep by miał pretensje że przychodzisz coś kupić, takie moje zdanie (nie musisz się z nim zgadzać).

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 20:56:52 przez seng164
[#244] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #243

podaj namiary na wersję gier które masz zainstalowane
[#245] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #244

Odpalam z dyskietek:

https://www.szybkiplik.pl/zJ2MGrhPSh
ftp2.grandis.nu/turran/FTP/TOSEC/Games/Commodore Amiga - Games - [ADF]/Pang (1990)(Ocean)(PAL)[cr][f AGA NOMAD].zip

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 21:07:03 przez seng164
[#246] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #245

Ja zarówno z IndiECS jak i AGA Mk3 nie miałem z żadnym softem problemu. A testowałem sporo.
[#247] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Drakon, post #246

To co to może być? Może spróbuję jeszcze raz wgrać firmware, wcześniej wgrywałem ale nie wiem czy prawidłowo to robię bo tam są dwie opcje do wgrywania i nie wiem którą wybrać.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 21:18:25 przez seng164
[#248] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #247



pang uruchomiony z "hdd" bez sekwencji startowej, tylko setpatch uruchomiony

kvalley na razie nie mogę uruchomić - CD32 i TF360 :) mogą być problem
[#249] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #248

W samej grze to ja wiem, jest OK. Chodzi mi o ekran tytułowy. Ale to i tak by trzeba było sprawdzić na A1200 z dyskietki żeby była pewność.

Tak ekran tytułowy wygląda u mnie:



Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 21:44:12 przez seng164
[#250] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #249




a napis ocean jest na tle czarnym

kings Valley nie mogę w ogóle uruchomić :p

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 21:54:16 przez RokiS
[#251] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #250

Jeśli na ekranie tytułowym z logiem Pang i logiem OCEAN masz tylko samo logo OCEAN i nic więcej (jak wyżej na zdjęciu w poście #248) to znaczy że jest tak jak u mnie czyli źle. King's Valley się uruchamia tylko że to co się pokazuje zobaczysz tylko po analogu a po HDMI z Indy nic nie zobaczysz. Podłącz pod analog to zapewne obraz będzie.

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2023 22:26:34 przez seng164
[#252] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #251

* #249 nie #248.
[#253] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #249

Tak się dzieje tylko z tymi konkretnymi wersjami wymienionych gier, czy ze wszystkimi innym też?
[#254] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@AmiClassic, post #253

Panga sprawdzałem jeszcze wersję .adf gdzie są zwierzęta (Pang (1990)(Ocean)(PAL)[cr Proj Inc][t +4 Proj Inc].zip) i na tej wersji też jest to samo. A King's Valley nie sprawdzałem, może jutro sprawdzę.
[#255] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #254

pang w whdload wydaje mi się, że działa dobrze...
k Valley nie mam w wersji whdload - chyba gdzieś na jakimś forum znalazłem ale trzeba by się tam zarejestrować... żeby to potwierdzić.
[#256] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #243

Po tym co Jens mi pisał to strach do niego zgłaszać coś na gwarancji. Dziwny człek - wrażenie jest takie jakbyś przyszedł do sklepu a sklep by miał pretensje że przychodzisz coś kupić, takie moje zdanie (nie musisz się z nim zgadzać).

A co Ty mu napisałeś? Bo ja jak czytam jego posty na forum icomp.de to absolutnie nie widzę nigdzie ani agresji ani braku chęci pomocy, wręcz przeciwnie. Pytanie czy w ogóle zajrzałeś na forum producenta aby znaleźć jakieś rozwiązanie, zapytać...? Mam wrażenie, że niektórzy kupują te scandoublery oczekując, że wystarczy podłączyć i wszystko się samo zrobi. Faktem jest, że każdy z nas ma inny monitor, inny tv a co za tym idzie, do każdego z nich trzeba sobie to indi dostroić indywidualnie np. wykryć tryby danego monitora/tv i dodać je do listy a potem ustawić. Jeśli z jakiegoś powodu nie chodzi jedna, dwie gry a reszta działa poprawnie to należałoby się zastanowić czemu tak jest, może zła wersja gry, może wersja whdload działa bo ma włączony jakiś parametr przy uruchamianiu którego nie włącza wersja dyskietkowe, może coś konkretnego trzeba dostroić jeszcze, niewiadomych może być sporo. Sprawdzę z ciekawości jak u mnie te gry działają i dam znać, póki co, proponuję wrzucić taki wątek na forum producenta, tam naprawdę ludzie starają sobie wspólnie pomagać. Polecam też przeglądanie sekcji indivision w dziale niemieckim (trzeba tylko sobie język na górze forum zmienić na niemiecki, inaczej wątki się nie pokażą), można taki link do wątku wrzucić w translatora google i przetłumaczyć najlepiej na angielski i poczytać, o wiele więcej się dowiedziałem z forum niemieckiego niz angielskiego ;) Głowa do góry i nie ma co się wkurzać, to jest dobry sprzęt tylko wymaga nieco czasu i doszlifowania sobie ustawień pod swój sprzęt ;)
1
[#257] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Madman, post #256

Co mu napisałem, zapytałem się kulturalnie i tyle. Widziałem to forum i różne tematy i w niektórych tematach też odnosił się do niektórych osób w sposób że tak powiem nie za specjalny typu "czytaj instrukcje, po co pytasz, po co to, po co tamto, to nie moja wina, ja nie ponoszę odpowiedzialności". Ja osobiście takich odzywek nie kupuję. I tyle na temat, szkoda czasu żeby kontynuować ten wątek.

Do rzeczy - sprawa jest następująca - na przestrzeni lat bawiłem się różnymi konwerterami i scandoublerami ale nie zdarzyło mi się jak dotąd, żeby jakikolwiek z nich nie przetwarzał w sposób selektywny czy wybiórczy niektórych obiektów na ekranie. Rozumiem że może komuś to nie przeszkadza, ale osobiście oczekiwałbym nieco więcej od sprzętu który kosztuje prawie tysiąc złotych. Czego bym oczekiwał - przynajmniej kompletnej grafiki. Tu akurat wycięło balony jakieś logo a w innej grze wytnie postać którą się steruje albo cały obraz. W tym przypadku przydatność takiego scandoublera stoi pod znakiem zapytania. Oczywiście nie będę go zwracał chyba że okaże się uszkodzony ale na to muszę mieć 100% potwierdzenie od innego użytkownika który przetestuje te same obrazy adf. Można tak jak piszesz spróbować zastosować inne obrazy gier które może "zadziałają". Ale chyba nie na tym to polega? Dla mnie to jest bardzo dziwne że ten sd wycina niektóre elementy grafiki. Jak na razie są to na szczęście tylko dwie gry ale z czasem okaże się czy w innych nie ma problemów gdyż jeszcze wszystkich ulubionych nie sprawdziłem.

Z ustawieniami się męczyłem długo a nawet bardzo długo, próbowałem wgrywać na nowo firmware, resetować do ustawień domyślnych, ustawiać różne rozdzielczości i cudować na wszystkie sposoby. Nic to jednak nie daje, z prostej przyczyny - obraz na monitor jest podawany ale z wyciętymi elementami, więc monitor pokazuje dokładnie to co otrzymuje z HDMI i nic ponadto. W przeciwnym przypadku obraz by był zniekształcony ale i tak wszystkie elementy byłyby zachowane. Albo w ogóle by się nie pojawiał.

Dobrze wiem że są urządzenia które nie działają od razu tylko trzeba siedzieć nad konfiguracją. Dla mnie to nie problem a występuję z prośbą o pomoc tylko i wyłącznie wtedy kiedy wszelkie moje zabiegi i metody również w oparciu o informacje znalezione w sieci zawiodą.

Tu akurat godny pochwały jest sd DENISE2HDMI na bazie Pi do A500 który jest po prostu fantastycznym konwerterem i wymaga bardzo mało interakcji ze strony użytkownika. Ale to nie A500 tylko A1200.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023 11:50:08 przez seng164
[#258] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #257

"czytaj instrukcje, po co pytasz, po co to, po co tamto, to nie moja wina, ja nie ponoszę odpowiedzialności"


Aż się nie chce wierzyć. Jens był zawsze pomocny. Gdzie tak napisał?

Co do reszty, pisałeś wcześniej:
wcześniej wgrywałem ale nie wiem czy prawidłowo to robię

oraz
próbowałem wgrywać


Czyli właściwie wgrałeś od nowa fw czy nie?
1
[#259] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Drakon, post #258

Poszukam ten wątek i tu wkleję. Nie obiecuję że dziś ale poszukam.

Co do firmware, siedziałem w poniedziałek prawie do północy nad tym. Na końcu spróbowałem jeszcze raz wgrać firmware z rescue dyskietki której obraz adf jest na stronie IC ale to też nie pomogło.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023 12:04:18 przez seng164
1
[#260] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@Drakon, post #258

Np. tutaj (tłumaczenia z translatora):

https://forum.icomp.de/index.php?thread/1186-indivision-aga-mk3-for-a1200/&postID=17597#post17597

Petitsuisse: Więc muszę ponownie lutować szpilki Lisa?.
Petitsuisse; Witaj Jens, Od tygodnia nadal czekam na Twoją odpowiedź. Muszę ponownie lutować szpilki Lisa? Pozdrowienia.

Jens: Nie sądziłem, że wymaga to dodatkowego potwierdzenia.

Gość by tak czekał miesiąc gdyby się ponownie nie zapytał. Nawet nie był nie uprzejmy, kto pyta podobno nie błądzi.

https://forum.icomp.de/index.php?thread/1186-indivision-aga-mk3-for-a1200/&postID=12492#post12492
"Proszę zrozumieć, że wybieram krótszą trasę i odsyłam do dokumentacji"

Ja osobiście wolałbym wybrać trasę jeszcze krótszą i znając konstrukcję którą sam wyprodukowałem zaproponowałbym od razu rozwiązanie lub przynajmniej pomógł metodą prób i błędów namierzyć problem. Na przykład ja współpracuję z wieloma firmami i jeśli do innej firmy piszę maila w sprawie problemu to technik-przedstawiciel tamtej drugiej firmy nie odsyła mnie do dokumentacji żebym sam się z tym męczył x dni tylko próbuje wraz ze mną ustalić gdzie tkwi przyczyna i co można ewentualnie z tym zrobić.

https://forum.icomp.de/index.php?thread/11-general-information-on-the-various-indivision-models/&postID=19149#post19149

mile4: Cześć, muszę wiedzieć, że ECS działa w A500 czy tylko w A500+? Z góry dziękuję Dzięki!
Jens: Czy opis produktu nie mówi o tym jasno? Działa we wszystkich OCS i ECS-Amigs, z wyjątkiem wersji A1000 NTSC/Piggy-back. Więc tak, wszystkie modele A500 są uwzględnione.

A wystarczyło nie odbierać pytania źle i po prostu napisać to co jest napisane za znakiem zapytania.

I takie tam ogólnie. Albo gość ma bardzo mało czasu albo wiele pytań czy kwestii odbiera jako ataki na swoją osobę, ale to już jego problem...

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023 17:04:47 przez seng164
[#261] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #260

no niestety gościu musi radzić sobie z każdy rodzajem ludzi - nie zawsze mu to miło wychodzi.
w każdym bądź razie tak jak napisał na forum :możesz zwrócić towar i możesz też napisać że u innych występuje ten "problem".
ja tam jestem zadowolony z jego scandublerów - wiem że nie ma rzeczy idealnych (np procek 060) i umiem z tym żyć
[#262] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #261

Jak już napisałem raczej nie będę zwracał bo w zamian ciężko coś konkretnego nawet analogowego zapodać. D520 niedostępny i nikt go nie chce sprzedać nawet za duże pieniądze, produkcja prawdopodobnie nie zostanie wznowiona. RetroTINK 2X-SCART z kolei daje bardzo słabe kolory z RGB. Inne typu Speaka czyli standardowe upscalery - kolory dobre ale z kolei obraz jest obcięty z prawej strony i smuży bo ten upscaler słabo sobie radzi z przeplotem telewizyjnym. Więc od biedy zostanie Indy. Potestuję jeszcze trochę gier, może problem dotyczy niewielkiego odsetka.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023 17:24:36 przez seng164
[#263] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #262

na razie widać że dotyka wersji OCS... (indi mk3)

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023 17:30:21 przez RokiS
[#264] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #263

Graffiti emulation... hehe ;) Jak ten przysłowiowy majster który wie gdzie uderzyć młotkiem żeby naprawić, a inny szuka tego wieki. Jens jest trochę jak prezes naszej firmy - można w końcu coś ustalić ale trzeba trochę z nim porozmawiać i trzy razy przedstawić temat. No i poczekać aż wstępne emocje opadną :)

Jednak mogłem ciąć ten ekran, a tak to przykleiłem taśmę od strony ekranu ;)

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023 18:23:21 przez seng164
[#265] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #264

i co.... pomógł?? pomógł
że też sam na to nie wpadłem - bo przy Cytadeli jest ten sam problem przy włączonej emulacji grafitti
[#266] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #265

Czyli trzeba go metodą dyplomacji haha. Ta opcja to jest jak jakiś easter egg, słabo widoczna, domyślnie włączona, mało kto wie do czego służy i potrafi namieszać. Po wyłączeniu nawet King's Valley się cały pokazał.

Jeszcze tylko znaleźć sposób na autocentrowanie ekranu w grach (różne gry mają różne ustawienie ekranu, jedna po lewej, druga po prawej, trzecia u góry itp.). I będzie rewelacja. Ale to już na spokojnie i nie koniecznie.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023 18:29:59 przez seng164
[#267] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #266

hehe, indivision is the best ;)
ja nie zauważyłem tego problemu z centrowaniem ekranu - ale podłączony jestem pod tv, jak możesz to podaj jakie tytuły "bokiem " u Ciebie chodzą :)
[#268] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #267

W zasadzie to wydaje mi się że sporo tytułów - każda gra ma ekran przesunięty w tę czy drugą stronę albo bardziej do góry. Wyjątkiem są gry "pełnoekranowe" typu Elfmania albo Tanks Furry gdzie cała grafika ładnie pokrywa ekran.

Pewnie to kwestia ustawień, jeśli u ciebie na TV FHD nie ma problemu to pewnie masz to ustawione lepiej.

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2023 18:45:45 przez seng164
[#269] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@seng164, post #268

ee to raczej zasługa TV - sam sobie centruje - bo ja tam raptem dwa tryby ustawiłem PAL i NTSC, a i nadal nie mogę sobie ustawić poprawnie wyświetlango obrazy w programie Lightwave :p
[#270] Re: Indivision AGA MK3 for A1200/A4000T

@RokiS, post #269

No to może mój nie centruje, pewnie ogarnia cały ekran "tak jak jest" bo nie ma tzw. auto zoom. Mam drugi TV który taki auto zoom posiada ale tamten z kolei źle wyświetla niskie rozdziałki poniżej 720 produkując tylko mały obraz na środku ekranu.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem