kategoria: Programy
[#61] Re: Vampire V2 i multimedia

@twardy, post #60

Zgadza się z karty mSD tnie ale wystarcz już transfer na poziomie 3,5MB u mnie idzie bez problemu z portu IDE na płycie głównej A1200.
[#62] Re: Vampire V2 i multimedia

@Alex, post #61

Ok. Riva optymalizowana na ammx dziala calkiem przyzwoicie... a czemu filmiki z riva w mpg maja lepszy dzwiek niz takie odtwazane z amiga amp empetrojki ( nawet dobrej jakosci ) lub internetowe radio? Te same puszczane na pc brzmia OK
[#63] Re: Vampire V2 i multimedia

@twardy, post #60

Jesli odtwarzasz z karty sd w zlaczu Vampira to też może ciąć ze względu na niski transfer. Najlepiej oglądać z IDE w najszybszym trybie.


odtwarzam z CF podpiętego do IDE, ale to raczej nie ma wpływu, bo odtwarzane z RAM: tnie tak samo. Może jakiś związek ma fakt, że ostatnio flashując wompierza użyłem "wolniejszej" opcji? (bo tam było do wyboru jakięs 12x, 13x, czy coś w tym stylu).

@Alex
Konwersje zrób ffmpeg będzie płynnie tu masz parametry:
ffmpeg.exe -i source.mp4 -vcodec mpeg1video -filter:v scale=640:360 -b:v 1500k -maxrate 2200k -bf 3 -ac 2 -acodec mp2 -b:a 128k dest.mpg


nie tnie już tak jak moja wersja, ale nadal zauważalne są regularne przestoje. Przy czym filmiki ze zbioru dostarczonego z Coffinem nie przejawiają tych symptomów. Otwieram je sobie w GSpot, próbując coś tam z tego wyczytać, żeby zastosować podobne parametry, no ale na razie nie wszystko rozszyfrowałem.
[#64] Re: Vampire V2 i multimedia

@snajper, post #63

Może wpływ na to ma odświeżanie ekranu u mnie riva otwiera ekran 640x400 mam ustawione w picasso96mode 75Hz dla tego trybu i jest ok.
[#65] Re: Vampire V2 i multimedia

@Alex, post #64

raczej nie, skoro zacina tylko przy tym określonym filmiku. Ale udało mi się tymczasowo obejść problem poprzez zmniejszenie częstotliwości audio do 22050Hz, tyle że nie w pliku podczas konwersji, a tylko opcję w playerze RiVA.
poprawiona wersja (nagrywana już trochę lepszym ziemniakiem):



Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 19:37:08 przez snajper
[#66] Re: Vampire V2 i multimedia

@snajper, post #65

No teraz jest Ok. Ja uruchamiam klipy video bezpośrednio klikając nazwę pliku bez gui rivy i w sumie to nawet nie wiem jakie parametry domyślnie stosuje riva bo w ikonie def_mpg jest wpisany tylko parametr DISPLAY=HICOLOR i żadnych innych parametrów nie ma co do jakości dzwięku ale dźwięk jest ok. Aha już wiem czemu nie używam gui bo jak są spacje w nazwach to nie działa.


Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 20:04:38 przez Alex
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem