kategorie: A500, Prometeusz
[#31] Re: ProTracker i troche magii

@Don_Adan, post #30

wiem, ze nie jest. chcialem tylko pokazac skale absurdu, ze nie ma modow powyzej 2mb. w bazie 91220 unikalnych modow powyzej 2mb jest jeden nieamigowy mod i dwa miedzy 2mb a 3mb, ktore zapewne tez sa nie amigowe.

nawet jesli sa w modach sample 128kb to wciaz te mody maja mniej niz 2mb chipu, bo powtarzajac sie - nie jest normalne robic modul na Amidze gdzie masz mniej chipu, niz chcesz wykorzystac

ps: zeby byla jasnosc, zadna dostepna baza modow np exotica czy modarchiwe nie ma w swojej kolekcji tyle modulow ile ma IMP

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 21:57:34 przez juen
[#32] Re: ProTracker i troche magii

@nogorg, post #25

Co potrzeba? Trzeba wiedzieć jak oszukać Protrackera.
Nie rozumiem dlaczego trzeba oszukiwać ProTrackera, skoro bez problemu obsługuje sample 128kb:

[#33] Re: ProTracker i troche magii

@AmiClassic, post #32

patrzac na dokumentacje formatu z PROTRACKER 2.3A to nigdzie nie jest napisane, ze dlugosc sampla ma byc max 64kb. na dlugosc sampla mamy 2 bajy, dlugosc jest mnozona razy 2 i wychodzi nam max 128kb.
[#34] Re: ProTracker i troche magii

@nogorg, post #27

Pisalem, ze nie ma takiego modulu Protrackerowego, bo taki byl limit Protrackera. To ze pod Hearttrackerem da sie uzyc takich sampli, niczego nie zmienia, bo normalny player Protrackera z lat 90 XX wieku tego modulu nie odtworzy. Owszem, ktos moze sobie zmodyfikowac edytor i replayer. Ale powinien to robic z glowa. Dac inne ID, tak jak to zostalo zrobione dla wersji MOD z wiecej niz 64 patternami, gdzie zamiast M.K. jest M!K!, po prostu Protracker na sztywno alokowal/uzywal 64KB pamieci na patterny, choc sam format/replayer moze obslugiwac 128 patternow a nie tylko 64. Tak samo bylo z samplami, na 1 sampel i jego edycje jest tylko 64KB czipu przeznaczone.
[#35] Re: ProTracker i troche magii

@juen, post #33

Patrz do doca Protrackera 1.1, z tego co ja pamietam jak robilem player Protrackera do EaglePlayera to w czesci wersji replayerow bylo add.w uzywane do adresowania sampli, w przypadku wiekszej wartosci niz $7fff to jest wartosc ujemna.
A tutaj masz nawet info, ze Protracker nie obsluguje sampli wiekszych niz 64KB.
link
[#36] Re: ProTracker i troche magii

@Don_Adan, post #34

Pisalem, ze nie ma takiego modulu Protrackerowego, bo taki byl limit Protrackera. To ze pod Hearttrackerem da sie uzyc takich sampli, niczego nie zmienia, bo normalny player Protrackera z lat 90 XX wieku tego modulu nie odtworzy. Owszem, ktos moze sobie zmodyfikowac edytor i replayer. Ale powinien to robic z glowa.


Ale serio nadal nie rozumiem co tutaj próbujesz wywalczyć. To co piszesz brzmi jakbyś próbował przekonać kogokolwiek, że nie wolno używać hardwarowych bugów w sprzęcie Amigi, bo pan Miner czy ktoś tam z zespołu mógłby się pogniewać. Jakie "powinien" i jakie "z głową"? To jest demoscena i wszystkie hacki i chwyty są dozwolone. Sam Protracker jest hackiem na hacku, a Ty piszesz jakby ktoś tutaj łamał kodeks Boziewicza. Niech sobie piszą w docach co im się podoba. A gdy wgłębisz się w temat o zobaczysz, że różne wersje Protrackera potrafią nie być kompatybilne między sobą, ale mniejsza o to.

Do Twojej wiadomości: HeartTracker to normalny Protracker tylko ze śmieszną skórką. To samo i tak samo można uzyskać na innych nie modyfikowanych wersjach Protrackera 2.x, które standardowo nie wczytują sampli większych niż 64 kB. Ale nie chce mi się sprawdzać, które są na to podatne, a które nie. Nie są one modyfikowane pod tym kątem. Tak samo jak niemodyfikowany Hippoplayer odtwarza. A czy to jest "po bożemu" czy nie to dla mnie ma znaczenie bliskie zerowemu. Jak coś jest głupie i działa to nie jest głupie.

Takie kawałki mogły powstawać na Amidze i powstawały. Jedynym twardym ograniczeniem w tym wypadku jest chipram. No ale cóż - emulator znowu okazuje się lepszy
[#37] Re: ProTracker i troche magii

@AmiClassic, post #32

Nie rozumiem dlaczego trzeba oszukiwać ProTrackera, skoro bez problemu obsługuje sample 128kb:


Bo nie wszystkie są takie głupie i tak łatwo się nie oddają szeroki uśmiech.

A co to za wersja?
[#38] Re: ProTracker i troche magii

@Don_Adan, post #35

patrzac na dokumentacje formatu z PROTRACKER 2.3A

Patrz do doca Protrackera 1.1...
Panowie, zanim zejdziecie do PT w wersji 0.1 , chciałem zauważyć, że już mamy wersję 2.3F, która obsługuje sample 128kb OK

Zacytuję też autora konwertera sampli do Amigi:
Target filesize and duration are calculated on the fly, so you can trim/downsample a sample to fit within your tracker module format's size limit (128kb for Protracker MOD, though commonly believed to be 64kb - including by some older replayers)


Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 22:45:01 przez AmiClassic
[#39] Re: ProTracker i troche magii

@juen, post #29

Na jednej stronie znalazłem zabawny ciąg znaków

00:14:11.244: probe [DEBUG]:http://api.modarchive.org/downloads.php?moduleid=163387#a_perfect_life.mod: Probed as mp3



A odnośnie:

-rw-rw-r-- 1 un un 2915054 May 26 08:01 afrigan_gagga.mod


to

http://amp.dascene.net/analyzer2.php?idx=122221


Chyba selekcja zawiodła
[#40] Re: ProTracker i troche magii

@AmiClassic, post #38

Tak, edytor obsluguje/odgrywa. Ale ktory player obsluguje takie mody? Sam jestem ciekaw czy moja wersja replayera odgrywalaby mody z samplami wiekszymi niz 64KB. Juz nie pamietam jaka tam jest obsluga sampli, czy w oryginale byla longwordowa? a moze ja przerobilem.
[#41] Re: ProTracker i troche magii

@juen, post #31

Na Amidze tez sie da stworzyc modul wiekszy niz 2MB, tylko to wymaga specjalnej wersji edytora oraz replayera, ktore obsluguja sample w fascie. Jestem ciekawy czy uzywany przez IMP player odgrywa takie mody na Amidze. Sadze, ze nie. A ten 6MB to moze byc zupelnie inny format, albo jest zle rypniety i ma smieci za samplami.
[#42] Re: ProTracker i troche magii

@nogorg, post #39

Zalezy na czym odgrywali, raczej nie na Amidze. Dla PC-ciarza wszystkie utwory z Fasttrackera to tez sa mody. a ze maja 8 czy wiecej kanalow to bez roznicy.
[#43] Re: ProTracker i troche magii

@nogorg, post #39

Ten format łyknął mi tylko Digi Booster.
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem