kategoria: CD32
[#1] Problem z wicher CD 32
Witam .W pewnym sklepie internetowym zakupiłem kartę do CD 32 o nazwie Wicher.Niestety nie jest sprzedawana z pamięcią (simm 72)i mam zgryza bo kupiłem już kilka z alledrogo i niestety żadna nie działa a w konsoli następuje reset za każdym razem jak próbuję uruchomić .Sprzedawca ponoć napisał do producenta jaka dokładnie ma to być karta pamięci ale do tej pory nie mam żadnej pomocy i odpowiedzi.Miał ktoś taki problem bo przewaliłem z 5 kart i na żadnej to nie odpaliło.Dodam że temat zworek jest mi znany i żadne ustawienie ich nie pomogło.Proszę o rzeczowe odpowiedzi,pozdrawiam
[#2] Re: Problem z wicher CD 32

@kajko2, post #1

Np takie:


Link do strony, gdzie widać lepiej: link

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 16:55:46 przez nostrum666
[#3] Re: Problem z wicher CD 32

@nostrum666, post #2

Wiem jak ta pamięć wygląda bo jak wspomniałem wcześniej kilka kupiłem bardziej chodzi mi o to co robię źle ,może to kwestia pojemności czy już sam nie wiem.Może masz jakiś namiar na pamięć która jest mi potrzebna ?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 17:23:26 przez kajko2
[#4] Re: Problem z wicher CD 32

@kajko2, post #3

Jak chcesz to podaj namiary na priv to podeślę Ci jedna pamięć na testy i Sobie zobaczysz czy Ci będzie działać.
[#5] Re: Problem z wicher CD 32

@kajko2, post #3

A poprawnie posługujesz się zworkami?
Tzn odpowiednie ustawienie dla jednostronnych/dwustronnych i zworka od pojemności.
Jak tylko wróci mój Wicher do mnie i będę mógł sprawdzić w nim pamięć, to podeślę Ci działającą kość.
A jak coś to możesz próbować skontaktować się z Spidim, twórca tej karty. Z reguły pomaga bez problemu, chyba, że jest zawalony robotą.
[#6] Re: Problem z wicher CD 32

@nostrum666, post #4

609652983 puść głuchego to oddzwonię
[#7] Re: Problem z wicher CD 32

@BULI, post #5

Mam instrukcję bo nową w pudełku kupiłem i robiłem tak jak pisze,słyszałem że ciężko jest trafić działającą dobrze.U mnie bez pamięci jest że amiga wykrywa wichra a jak włożę pamięć to reset

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 18:30:08 przez kajko2
[#8] Re: Problem z wicher CD 32

@BULI, post #5

Napisałem
[#9] Re: Problem z wicher CD 32

@kajko2, post #7

Problemem może być expansion slot łączący CD32 z Wichrem. Testowałem Wichra z CD32 expansion slot od Spidiego i nie było żadnych problemów z w sumie żadną pamięcią jaką testowałem. Natomiast taki slot rozszerzeń od Promodule powodował już problemy z działaniem Wichra. Dlatego też wysłałem swój slot od Promodule do Spidiego w celu namierzenia problemu. Być może w tym przypadku też to jest problemem.
[#10] Re: Problem z wicher CD 32

@ITU, post #9

Myślę, że to dobry trop.
Mój WicherCD32 nie działał poprawnie z żadnym innym riserem (ani od Promodule, ani od TF328).

Zaraz, zaraz, chociaż od Promodule chyba jednak działał..

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 18:40:00 przez BULI
[#11] Re: Problem z wicher CD 32

@ITU, post #9

Możliwe bo ja swój kupiłem w hiszpańskim sklepie bo w retro ami był nie dostępny

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 18:39:33 przez kajko2 w Amiga Store bodajże ale dawałem im linka żeby sprawdzili czy jest kompatybilne z wichrem i zarzekali się że tak.


[i]Ostatnia aktualizacja: 15.03.2021 18:42:21 przez kajko2
[#12] Re: Problem z wicher CD 32

@kajko2, post #11

Ten reset pojawia się zaraz po włączeniu zasilania Amigi?
[#13] Re: Problem z wicher CD 32

@BULI, post #10

Jeśli chodzi o riser z ProModule, to Wichra trzeba podłączać do górnego slotu. Ten dolny nie ma doprowadzonych wszystkich sygnałów i tu się pojawia problem z działaniem karty.
[#14] Re: Problem z wicher CD 32

@spidi, post #12

Coś tam ekran mignie i reset
[#15] Re: Problem z wicher CD 32

@kajko2, post #14

No to jest jakiś problem z kontaktem w złączach. Przy płycie głównej Amigi albo w złączu z Wichrem.

Wicher jeśli by miał problem z rozpoznaniem modułów SIMM, to system w czasie rozruchu zgłosiłby problem z kartą w early menu.
[#16] Re: Problem z wicher CD 32

@spidi, post #15

To co z tym fantem?Ktoś to naprawia czy reklamacja?
[#17] Re: Problem z wicher CD 32

@spidi, post #15

Bez karty nie ma zwiech
[#18] Re: Problem z wicher CD 32

@kajko2, post #16

Możesz do mnie (jako producenta) przysłać Wichra. Sprawdzę go i odeślę ewentualnie z pamięcią abyś mógł go sprawdzić w działaniu ze swoim riserem. Jeśli dalej będzie problem z resetem, to szukałbym problemu w riserze.
[#19] Re: Problem z wicher CD 32

@spidi, post #18

Czy mogę z riserem przysłać to wtedy można by było w działaniu całość sprawdzić
[#20] Re: Problem z wicher CD 32

@kajko2, post #19

Tak.
[#21] Re: Problem z wicher CD 32

@spidi, post #20

Proszę i jakiś namiar i się umówimy ,pozdrawiam i dziękuję za pomoc wszystkim
[#22] Re: Problem z wicher CD 32

@kajko2, post #7

U mnie bez pamięci jest że amiga wykrywa wichra a jak włożę pamięć to reset


Czy bez pamięci można korzystać z kontrolera dysku?

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 11:30:46 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#23] Re: Problem z wicher CD 32

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #22

Nie próbowałem ale chyba 2 mb ram to za słabo na cokolwiek
[#24] Re: Problem z wicher CD 32

@kajko2, post #1

z tego co pamiętam to tylko pamięci EDO działały ok
w każdej, wszelakiej maści turbin-ce(ach).
[#25] Re: Problem z wicher CD 32

@kajko2, post #23

Zajrzyj do działu giełda (Zamienię)
[#26] Re: Problem z wicher CD 32

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #25

Czyli ma uszkodzoną kartę zamienić na sprawną? Brawo ty

Rozwiążmy problem a potem się wymieniacie, jeśli będzie chciał

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 15:37:43 przez czasludzicienia1
[#27] Re: Problem z wicher CD 32

@czasludzicienia1, post #26

Ja nic takiego nie napisałem, a czy Kajko2 się wymieni to jego sprawa (ogloszenie jest dla wszystkich).

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 16:07:30 przez ] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [
[#28] Re: Problem z wicher CD 32

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #27

Ale ja do Ciebie też nic nie mam, myślę tylko że warto najpierw rozwiązać problem, szkoda sprzętu, niech Tobie lub jemu działa w pełni
[#29] Re: Problem z wicher CD 32

@czasludzicienia1, post #28

Przeczytaj komentarz ITU (sprzedawcy). Karta działa z riserem Spidiego -ja taki riser mam, a Kajko2 kupił taki, który działa z TF328.
[#30] Re: Problem z wicher CD 32

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #29

Przepraszam, umklo mi to
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem