kategoria: CD32
[#31] Re: Problem z wicher CD 32

@] SKOLMAN_MWS ˇ agrEssOr [, post #29

Miał działać również z wichrem przynajmniej tak mnie sprzedawca zapewniał,pewnie przyjdzie teraz szukać odpowiedniego jeśli to jest przyczyną nie działaniakarty Edo również miałem i efekt był ten sam,Spidi obiecał zaglądnąć do tego więc kto jak nie producent będzie wiedział najlepiej.

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2021 18:08:23 przez kajko2
[#32] Re: Problem z wicher CD 32

@kajko2, post #31

Może tylko coś było niedotulowane na karcie albo na riserze i teraz nie ma połączenia.
[#33] Re: Problem z wicher CD 32

@kajko2, post #1

Odkopuję stary temat, bo od niezbyt długiego czasu jestem posiadaczem WichraCD32.
I karta faktycznie jest cholernie wybredna jeśli chodzi o SIMMy.

Moja złota(żółta) karta ma firmware w wersji 03, mam trzy różne SIMMy (2 różne 16MB oraz 64MB, EDO i FPM) i dzieją się dość dziwne rzeczy (zworka od dwustronności ustawiana poprawnie). Na jednej kości da się tylko dołączyć obszar C0, na innym C0 i F0, a na jeszcze innej A0, C0, F0. Na niektórych SIMMach MAPROM wiesza CD32. Na tym 64MB gdzie działają wszystkie obszary i MAPROM, niby wszystko działa, ale wieszają się dość losowo demka WHDLoad Batman Rises czy EON (nawet bez użycia toola WicherCD32 i jego dodatkowych opcji - trzeba użyć EXPCHIP w WHDLoad), choć system ogólnie działa. Użycie MAPROM sprawia, że QUITKEY z WHDLoad powoduje zwiechę.
Zasilacz mam mocny 4.2A na 5V. Czy takie problemy są znane, ewentualnie czy istnieje nowszy firmware niż 03? Karta fajna, bo daje więcej opcji i pamięci niz TF328, a RAMSPEED przyspiesza CD32 do 2.33 x A1200 (z 2x), ale wydaje się dość niedopracowana...
[#34] Re: Problem z wicher CD 32

@Jacques, post #33

Wydaje się, że nowszy wsad mógł by ci pomóc- spróbuj złapać kontakt z Spidim ok, racja
[#35] Re: Problem z wicher CD 32

@Jacques, post #33

W wichrze 500 miałem taką opcje w konfiguracji jak RAS i bez jej włączenia karta działała bardzo niestabilnie. Nie masz czegoś takiego w tym swojej?
[#36] Re: Problem z wicher CD 32

@BULI, post #34

Na stronie dostępny jest firmware w V.3 ( https://retro.7-bit.pl/?lang=en&go=projekty&name=WICHCD32 ):

==========================================
History:

V.3
==========================================
- fixes for RAM controller,
- support for NORESETCONFIG function,

Obawiam się, że skoro tool pokazuje u mnie wersję 03, to pewnie jest to V3... Pytanie czy istnieje nowszy i może tylko nie jest udostępniony?
Do Spidiego pisałem, ale po pierwszym kontakcie na drugą wiadomość już odpowiedzi nie otrzymałem, więc pytam na forum


Ostatnia aktualizacja: 15.05.2024 09:49:00 przez Jacques
[#37] Re: Problem z wicher CD 32

@Jacques, post #36

A jaką wielkość "RAM" ma ten twój simm?
[#38] Re: Problem z wicher CD 32

@BULI, post #37

Dwa różne po 16MB, jeden (ten działający najlepiej) 64MB.
To nie jest problem SIMMów, bo karta założeniu ma działać z 8MB lub większymi (ustawia się to zworką, podobnie jak dwustronność).
[#39] Re: Problem z wicher CD 32

@Jacques, post #38

Ja o tym wiem- mam Wichra i nie mam problemów z dodatkową przestrzenią adresową, którą wykorzystuje sobie do buforów dla partycji.
Zobacz sobie programem konfiguracyjnym do Wichra, jak on widzi tego SIMMa, jaką podaje wielkość (już dokładnie nie pamiętam parametru, ale coś w stylu -info, albo bez żadnego parametru, polecenie WicherCD32 pokazywało jakie funkcje są włączone i (również przestrzenie adresowe) ok, racja
[#40] Re: Problem z wicher CD 32

@BULI, post #39

A mógłbyś w wolnym czasie uruchomić Batman Rises w wersji WHDLoad u siebie (byle bez opcji/tooltype EXPCHIP) i zobaczyć czy przejdzie do końca i bez żadnych glitchy?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2024 10:56:18 przez Jacques
[#41] Re: Problem z wicher CD 32

@Jacques, post #40

Na tą chwilę nie mogę Ci pomóc, bo moja CD32 z Wicherkiem jest w innym mieście niż ja
[#42] Re: Problem z wicher CD 32

@BULI, post #41

To jest niedopuszczalne !
1
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem