kategoria: A500
[#1] Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?
Panowie,

Problemy o zbliżonych objawach były już opisywane, ale nie znalazłem rozwiązania, mianowicie: A500 8A, kick 2.05, Gotek jako DF1. Kilka dni temu wszystko działało, a od wczoraj Gotek bootuje prawidłowo, zwraca ekran startowy, a następnie na wyświetlaczu pojawia się 6 poziomych kresek i na tym koniec. Nie mogę przejść do selektora, ale przełączając na dyskietkę 001 mogę uruchomić Desert Strike (grałem przed "awarią"). Naciśnięcie HELP również nie powoduje żadnej reakcji. Podłączając jako DF0 jest tak samo.

Pomyślałem, że może pen padł, więc sformatowałem inny, skopiowałem wszystkie pliki, ale bez rezultatu.





Czy może ktoś już mierzył się z podobną sytuacją?

M
[#2] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@mat3usz_pl, post #1

plik z końcówka .cfg wywal, i uruchom goteka.
[#3] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@Stoopi, post #2

Po usunięciu pliku Gotek nie bootuje.

M
[#4] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@mat3usz_pl, post #1

Widzę że masz stare firmware.
Masz też stara wersję Managera
[#5] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@Norbert, post #4

Słuszna uwaga, firmware dźwignąłem do 3.6.1.2a, ale bez efektu. Managera w jaki sposób powinienem podnieść?

M
[#6] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@mat3usz_pl, post #5

Na stronie z firmware szukamy "HxC Floppy Emulator Manager (for Atari ST,Amstrad CPC and Amiga):" - ściągamy archiwum; rozpakowujemy a zawartość katalogu AMIGA kopiujemy na pendrive od Goteka.
W sumie to jest też w każdym archiwum z firmware w katalogu "File selector".

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2021 18:20:52 przez PWS
[#7] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@PWS, post #6

Na stronie z firmware szukamy "HxC Floppy Emulator Manager (...)


Zrobiłem jak zaleciłeś, czyli przeniosłem na pen pliki autoboot.hfe oraz hxcsdfe.cfe. Otrzymuję komunikat: ERROR: WRITE - No Index Timeout!



M
[#8] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@mat3usz_pl, post #7

Sprawdziłem na Moim Goteku z HxC z FW: 3.6.1.2a oba pliki (jeden z archiwum z FW i drugi ze strony HxC2001) nie sprawiają problemów. Spróbuj ponownie wgrać FW, a na pendrive wgraj tylko te z archiwum do FW (jak to sobie wymyślił autor HxC).
[#9] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@mat3usz_pl, post #7

Jak masz ustawiona zworkę S0 czy S1?
Jak działa gotek wstawiony jako wewnętrzna stacja ze zworka S0?
[#10] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@PWS, post #8

Panowie, dzięki za zaangażowanie w temat piwo

Spróbuj ponownie wgrać FW, a na pendrive wgraj tylko te z archiwum do FW (jak to sobie wymyślił autor HxC).


Nie jestem pewny, czy dobrze zrozumiałem, ale zrobiłem tak - sformatowałem kolejny pen i wgrałem pliki AUTOBOOT.HFE, HxCFEUSB_V3_6_1_2a.UPD oraz HXCSDFE.CFG, które pobrałem stąd. W dalszym ciągu otrzymuję ERROR: WRITE - No Index.

Jak masz ustawiona zworkę S0 czy S1?
Jak działa gotek wstawiony jako wewnętrzna stacja ze zworka S0?


Zworka na S0 w przypadku DF1. Wewnątrz obudowy w pozycji S0 również bootuje z powyższym komunikatem.

Znalazłem nieco siermiężne rozwiązanie alternatywne, czyli przy pomocy HxCEdit dodaję wybrane ADFy do konkretnych numerów dyskietek i wtedy mogę z nich korzystać. Czuję, że to się skończy nowym Gotekiem

M
[#11] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@mat3usz_pl, post #10

spróbuj jeszcze sformatować Pena na FAT32 z inną wielkością jednostki alokacji.
Możesz jeszcze sprawdzić czy użycie programiku do formatowania coś zmieni
https://www.filecroco.com/download-fat32formatter/download/

Do goteka możesz założyć enkoder i OLED i wtedy nie musisz uzywać selectora.
[#12] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@mat3usz_pl, post #10

Samo wgranie na pendrive pliku do aktualizacji firmware nie wystarczy.
Trzeba podczas resetu wcisnąć i przytrzymać dwa przyciski na goteku, aby aktualizacja się wykonała
[#13] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@Norbert, post #12

Autor wątku raczej o tym wie, bo na drugiej fotce widać, że jest nowy firmware
[#14] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@Norbert, post #12

Tak, tak, nie napisałem o tym, ale to zrobiłem. Sprawdziłem również na drugiej A500 jako DF0 i objawy są takie same.

Pogodziłem się już z zakupem nowego egzemplarza, ale dziękuję za pomoc :)

Niezależnie od nowego, jeżeli ktoś czuje się na siłach, żeby podjąć się próby naprawy, to chętnie kupię taką usługę :)

M
[#15] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@mat3usz_pl, post #14

Biorąc pod uwagę cenę nowego z chin za ok 70zł i cenę programatora do wgrania FF 10zł nie wiem czy naprawa ma sens.

Sprawdzałeś na innej taśmie? Testowałeś go jako DF0 bez podłączania innych interfejsów, stacji i innych cudów?
[#16] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@snifferman, post #15

Nie potrzebny jest programator do zaprogramowania goteka.
Można to zrobić za pomocą kabla usb typu A-A
[#17] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@Amigo-A1200-040, post #16

Można. Jak masz taki przewód, albo chce ci się go wyprodukować. Jakbyś chciał kupić, to pewnie cena podobna i wtedy praktyczniej będzie kupić programator.

A ten egzemplarz można sprawdzić czy będzie działał prawidłowo z oledem i enkoderem

[#18] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@mat3usz_pl, post #14

TU masz link do usługi naprawy goteka.
Kupiłem u tego kolegi sporo rzeczy do Amigi, więc z czystym sumieniem mogę polecić.
[#19] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@PWS, post #18

Jeśli padł układ STM32 to jego wymiana powoduje utratę licencji HxC trzeba o tym pamiętać. Tak samo przeprogramowanie na Flash Floppy.
[#20] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@mat3usz_pl, post #14

Pisałeś że że slotu 001 gra się uruchomiła, czyli gotek działa, ale problem ma hxc manager.
Możesz też przestawić pracę hxc na inny tryb, tryb indexowy (trzeba dodać właściwe pliki konfiguracyjne)
Czyli pierwsza dyskietka ma nazwę DSKA0000.HFE, druga DSKA0001.HFE itd. zamiast hfe może byc też adf.
Od pewnej wersji już można dodawać dłuższe nazwy plików czyli
DSKA0006_myfloppyname.adf.
[#21] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@Norbert, post #20

Uszkodzone STMy mają często tak że działa odczyt a nie działa zapis.
[#22] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@pong777, post #21

Można latwo sprawdzić czy zapis działa.
[#23] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@snifferman, post #22

Odpaliłem po długiej przerwie HXC Slim od Lotharka i mam taki sam problem. Wrzuciłem pliki "HxC Floppy Emulator Manager for Atari ST,Amstrad CPC and Amiga", nie wiem może ja coś żle robię?
Na karcie sd u mnie tak to wygląda:








[#24] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@zorkadar, post #23

Zawsze możesz używać HXC w trybie indexowym.
Właściwy plik konfiguracyjny i odpowiednio nazwane obrazy dyskietek.
Ten tryb działa niezależnie od docelowej platformy
[#25] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@Norbert, post #24

Czyli coś jest nie halo z HXC ?, mam go od kilku lat ale rzadko używam i nie jestem w temacie jeżeli chodzi o obsługę .Który to właściwy plik konfiguracyjny?
[#26] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@zorkadar, post #25

W trybie indeksowym ruszyło, wrzuciłem plik hfe z oznaczeniem 0000 i od razu się wczytał , później wrzuciłem kolejny DSKA0001.HFE . Po uruchomieniu automatycznie wczytuję się DSKA0001 , co zrobić żeby mieć wybór co chce wczytać?
[#27] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@zorkadar, post #26

Nie mogę już edytować , mogę wybierać przyciskiem ale bez wyświetlacza w hxc slim to porażka , przy 5 plikach mam problem wybierając w ciemno , jest inny sposób?
[#28] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@zorkadar, post #26

Nazwy plików mogą być dłuższe
Według takiego wzoru
DSKA0000_Nazwaulubionejgry.IMG,

DSKA0000_MyDiskName.IMG
DSKA0001_SaveDisk.HFE
DSKA0002_Benefactor.ADF
itd


Możesz jeszcze spróbować innej wersji Autoboot.hfe

Używasz najnowszej wersji firmware ?
Z tego co kojarzę że jest soft na windows który potrafi zrobić to samo co Hfe floppy emulator file selector. Przydzielić pliki do slotów.
Jest to jakieś rozwiązanie.
[#29] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@Norbert, post #28

Firmware chyba najnowszy jaki znalazłem na stronie - V2.1.2.40.
Autoboot.hfe wrzuciłem ten co jest na stronie hxc, szukać starszej wersji ?
Wiem że nazwy plików mogą być dłuższe , chodzi o to że nie mam jak wybrać który ma być wczytany, robię to na ślepo przyciskiem w hxc slim.
[#30] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@zorkadar, post #27

Bez żadnego wyświetlacza i tak porażka.
Czy to wersji indexowej czy hxc file managerem.
W tym drugim przypadku jest tylko trochę lepiej, bo można chociaż podglądnąć i wybrać z jakiego slotu ma startować emulator fdd.

ps
Spróbuj inną kartę SD

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2022 21:47:38 przez Norbert
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem