kategoria: A500
[#31] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@Norbert, post #30

Próbowałem z inna kartą , dalej to samo.
Znalazłem na twardym stary plik autoboot.hfe z 2014r., jest postęp nie wyskakuje komunikat error ale dalej nic nie mogę wczytać , wciśnięcie help też nic nie daje.
Może ma ktoś stare paczki z HxC Floppy Emulator Manager ?, na necie nie znalazłem.
[#32] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@zorkadar, post #31

Firmware dla Slim SD Card HxC Floppy Emulator jest jeszcze w wersji 1.x.x.x. U ciebie 2.x.x.x. ??

Jak masz ustawione zworki na napędzie ?
[#33] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@Norbert, post #32

Z tego co widzę na stronie link to do silm najnowsze jest V2_1_2_40, próbowałem też beta V2_1_6_20a ale było tak samo,zworka na 1.
Gdzie znalazłeś wersję 1.x.x, może tego spróbuje ?


Ostatnia aktualizacja: 31.01.2022 21:49:34 przez zorkadar
[#34] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@zorkadar, post #33

O ja ślepy, źlem żem popatrzył. szeroki uśmiech

A uruchom Amigę z AUTOBOOT.HFE ale bez s-s. (earlymenu)
Potem już w CLI włącz Hxc File selector
[#35] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@zorkadar, post #33

Spytam się na forum hxc.
Podaj jeszcze raz jakie masz firmware, jaki pendrive itd.itp
[#36] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@Norbert, post #35

Firmware V2_1_2_40, próbowałem kilka kart sd bez rezultatu.
Nie odpale bez earlymenu bo to Amiga 500 z kickstart 1.3
Już mnie korci żeby odpuścić i kupić Goteka.
[#37] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@zorkadar, post #36

Siema, czy ktoś znalazł rozwiązanie problemu?
U mnie to co u autora wątku - 6 poziomych kresek na wyświetlaczu i freeze na ekranie startowym. Podobnie nie działają kombinacje z podmianami plików, pendrive itp. Czy po prostu zdechła chińszczyzna w goteku i kupować nowy?
[#38] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@devlin, post #37

Gotek z FlashFloppy czy HXC ?
[#39] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@Norbert, post #38

HXC. Dwa miesiące temu jeszcze działał, teraz przestał. Już myślałem, że to przez dołożenie karty CDTV ale nie. Na gołej Amidze to samo. Może już czas na niego, dobrych parę lat użytkowania.
[#40] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@Norbert, post #38

Teraz tak czytam, to chyba nie ma rozwiązania na to. Ludzie kombinują z indeksowaniem itd, ale to mija się z celem. Mój gotek to najstarsza, najprostsza wersja bez wyświetlacza, więc jedynie menu managera dawało możliwość podejrzenia co pod jakim nr jest. Jeśli to padnięta elektronika to rzeczywiście dam sobie spokój i kupię kolejnego z Chin, wrzucę mu FF (bo rozumiem, że licencję na HXC tracę razem ze sprzętem, choć za nią zapłaciłem) i tyle.
[#41] Re: Gotek HxC zawiesza się na ekranie startowym?

@devlin, post #40

Najczęściej uszkodzeniu ulega CPLD i wtedy tracisz firmware. Nowy układ jest teraz trudno dostępny. Najprościej będzie kupić ci nowego goteka, a starego odłożyć na bok. Przyjdą lepsze czasy to sobie wymienisz CPLD i będziesz miał dwa
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem