kategoria: A1200
[#1] Interfejsy myszy Usb kompatybilność
Witam.
Jakie polecacie interfejsy usb myszy bezprzewodowych ?
Jakie konktretne modele obsługują ?
[#2] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@jarecki130, post #1

Mouseter moim zdaniem w tej chwili jest jednym z najlepszych interfejsów na myszy USB.
[#3] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@jarecki130, post #1

Ja tam używam adaptera Tom Rev2 (aktualnie jest nowa wersja Rev.X) trochę taniej niż przedmówca.
[#4] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@PWS, post #3

Nadal nie ma info z jakimi myszami bezprzewodowymi działa konkretny interfejs.

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2021 22:29:30 przez jarecki130
[#5] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@jarecki130, post #4

Może jestem ograniczony, ale zdaje mi się że istnieje taki dokument - wystarczy poszukać lub spytać bezpośrednio twórcę adapteru do tego pytanie może być w języku "Ferdynanda Kiepskiego lub Paździocha"...
2
[#6] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@PWS, post #3

Ja też używam Tom rev. 2 oraz Tom+ (port USB i zwykły 9 pin) i wszystko działa jak należy. Teoretycznie powinny obsługiwać wszystkie myszy z obsługą protokołu HID, dodatkowo obsługują też pady i klawiaturę, wtedy działa jak joy.
Ja mam podpiętą tanią myszę bezprzewodową, a na Amidze CD32 joypada esperansy i wszystko ładnie działa.
[#7] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@jargo, post #6

Umiesz wejść do Amigowego Boot Menu trzymając dwa przyciski myszy? Mi się nie udaje z Tom rev.2
[#8] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@Blady, post #7

Przy włączeniu Amigi zasilaczem czy po resecie również nie daje
się wejść?
[#9] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@mmarcin2741, post #8

Po resecie
[#10] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@Blady, post #7

Sprawdziłem przed chwilą na Tom+ i nie ma problemy, wchodzi do Boot Menu, na Rev. 2 też działało.
[#11] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@jargo, post #10

Zadziałalo Wczoraj kilka prób i nic, teraz załączyłem amige zrobiłem reset i pyk Boot Menu dziwne.
A trzeci przycisk(kółko) idzie jakoś wykorzystać w WB 3.1
OK udało mi się coś porobić programikiem FreeWheel


Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 20:17:12 przez Blady

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2021 20:20:21 przez Blady
[#12] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@Blady, post #11

I możesz przesuwać zawartość okien w wb, albo na jakiś listach jak odpalisz FreeWeel?
[#13] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@jargo, post #12

Okien tak. Wciskam śpm i mysz lewo- prawo przesuwa w poziomie, myszką góra-dół w pionie. 2klik śpm przełącza ekrany np. Filemaster- WB, tak sobie w prefsach FreeWeel ustawiłem.
[#14] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@Blady, post #13

Jest jeszcze Ryś MK2
Niestety żaden z oferowanych iterfejsów USB nie daje obsługi scrolla/rolki
[#15] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@BULI, post #14

Cocolino:
Cocolino pozwala użyć myszek działających w standardzie PS/2 oraz COMBO (USB + PS/2) posiadających do 2 kółek oraz pięciu przycisków.
[#16] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@Blady, post #7

Ja miałem adapter Jerry v1 i żeby wchodziło do boot menu musiałem trzymać 2 klawisze myszki i dodatkowo caly czas poruszać myszką. Chodziło o to żeby myszka pod spodem cały czas świeciła światełkiem i nie wygasła do mniejszego światełka jak by sobie spokojnie stała w miejscu na standby.
Kupiłem później jeszcze jedną przejściówkę z myszką logitech za 55zł komplet był ale z Jerry v2 i poprawili to że myszka zachowuje się jak oryginalna amigowa i nic nie trzeba było już poruszać.
Scroller niestety nie działa mi na freewheel (lub nie umiem tego ustawić mimo różnych ustawiń).
Ale za to działa mi 3ci klawisz myszki który jest pod scrollerem - i jest on obsługiwany w kilku grach np. diggers AGA przeskakujemy nim między postaciami. Niektóre programy też można zdefiniować co ma robić 3ci przycisk myszki.
[#17] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@KoFi, post #16

Miałem przez chwilę interface Jerry+ i oddałem, ponieważ myszka musi mieć obsługę protokołu PS/2, żeby działała, a niestety większość nowych myszy USB ma tylko HID. Wymieniłem na Toma i on działa z moją myszką.
[#18] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@Dorian3d, post #15

Tak, Cocolino obsługuję scrolla i ten interface z Allegro obsługuje scrolla/rolkę, ale to są interface PS/2 ok, racja
[#19] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@BULI, post #18

ale to są interface PS/2

I dobrze im Tak
[#20] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@Dorian3d, post #19

Ja, bardzo lubię PS2, sam używam- obsługa jest mega płynna- widać, że "direct", ale bezprzewodowa myszka na PS2 to już nie taki prosty temat
[#21] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@jarecki130, post #1

Mam Toma R2, z Amigą i Atari 8-bit nie było problemu, ale w C64 uszkodził mi CIA. Podłączany przy wyłączonym zasilaniu oczywiście.
[#22] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@jarecki130, post #1

Jest jeszcze opcja od Lotharka

link
[#23] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@charliefrown, post #22

ja mam takie



link

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 14:32:47 przez Dorian3d
1
[#24] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@jarecki130, post #1

https://github.com/EmberHeavyIndustries/HID2AMI
to najlepsze co udało mi się trafić. Niestety tylko jedną sztukę, ale nie znalazłem w domu myszy która nie działa.
[#25] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@BULI, post #20

Nie miałem jeszcze okazji używać myszki optycznej na Amidze.
Czy rzeczywiście jest tak dużo lepiej, jak się mówi niż
amigowa kulkowa mysz?
[#26] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@mmarcin2741, post #25

Jest duża różnica
[#27] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@Mir3k, post #24

jest ok sam mam takie 4
ale jest lepszy do niego
[#28] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@mmarcin2741, post #25

Jest o wiele lepiej. Większa szybkość kursora (ake bez przesady) i precyzja lepsza.
[#29] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@Sir_Lucas, post #2

Zakupiłem mouSTera, ale dowiedziałem się, że nie działa
od razu z Amigą tylko trzeba przekonfigurować.
Bardzo mały, więc wejdzie bez problemu w złącze
Amigi 600 razem z joyem.
Ciekawe, czy interfejs usb wprowadza jakiś
dodatkowy input lag.
[#30] Re: Interfejsy myszy Usb kompatybilność

@mmarcin2741, post #29

Ciekawe, czy interfejs usb wprowadza jakiś
dodatkowy input lag.

Na 100%, pytanie tylko jak duży/mały ?
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem