kategoria: A1200
[#31] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@Grysia, post #30

No dobra... po kolei bo widzę że to chwilę zajmie.
Używam dietpi amiberry. Skąd wezmę filesystem


DietPi jest oparte o Debiana w wersji ARM, a AmiBerry to emulator. Filesystemy możesz pobrać z aminetu

Jak włączyć early boot

Przytrzymać 2 przyciski myszy przy starcie emulacji
Jak edytować mountliste? Trzeba kliknąć CD0 i wybrać u góry informatorom?

To zależy jak jest taka mountlista napisana. Najszybciej będzie edytować ją jakimś edytorem tekstowym.
Ale ja chyba nie będę miał CD0. Mam system 3.1 Ale nam dyskietkę adf gdzie jest find device i ikona CD0, czy mam ją przegrać na dysk?

Mountlista CD0 powinna być nawet na gołym systemie 3.1, jest w SYS:Storage/DOSDrivers. Jak masz dyskietkę już z gotowymi plikami, to skopiuj tą ikonę do DEVS:DOSDrivers i jak będzie dobrze zrobiona to na blacie powinna się pokazać zawartość płyty po restarcie.

Niestety już łatwiej nie umiem tego opisać...
1
[#32] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@MariuszK, post #31

Ja już nie wiem co robić. Najlepiej by było jak bym do ciebie zadzwonił i zrobił ten CD-ROM.Mam nielimitowane rozmowy. Cały czas jest dh1 ndos. W końcu wyszedł guru meditation

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2021 23:34:21 przez Grysia
[#33] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@MariuszK, post #31

Może mógłbyś mi wysłać dyskietkę .adf która by załatwiła sprawę
[#34] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@Grysia, post #33

Niestety nie mam takiej. A wszystko masz opisane powyżej.
Jeżeli nie potrafisz zrobić tego patrząc na pisemną instrukcję, to nie wiem czy będę w stanie Ci pomóc.
[#35] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@MariuszK, post #26

Co zrobić z tym cd file system jak już go ściągnę? Czy może to być amicdrom a może cdvdfs

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 14:59:37 przez Grysia

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2021 15:01:59 przez Grysia
[#36] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@Grysia, post #35

Dziękuję wszystkim którzy mi pomagali z podłączeniem i zamontowaniem CD romu usb w emulacji a1200 na raspberry pi 400. Okazało się że napęd jest wadliwy. Kto by pomyślał że nowy napęd się posypie. Podłączyłem do pc wczytał tylko zawartość płyty i na tym koniec. Teraz muszę go odesłać i przyślą mi nowy.
[#37] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@Grysia, post #33

Mam pytanie. Jaki system plikow musi mieć pendrive żeby był widoczny w pimiga 1.5?
[#38] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@Grysia, post #36

Mogę się mylić, ale trzeba uważać z niektórymi napędami na USB i dokładnie wypytywać sprzedawcę. Część Chińczyków może wsadzać używane napędy ze starych laptopów do nowych "kieszeni" na USB(taka "kieszeń" jest stosunkowo tania w produkcji). Co też może być powodem problemów...

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 21:37:32 przez pgru2
[#39] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@pgru2, post #38

Tak, myślę że też tak może być, dlatego nie będę już kupował napędu za 40 zł. Chcę kupić nowiuśkiego liteon w sklepie RTV euro. Za jakieś 100zl
[#40] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@Grysia, post #39

Zewnętrzne dvd na usb z malinami współpracują pieknie, w wszystkim co oparte na Amiberry - nie.
[#41] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@mikecios, post #40

Co zrobić jak mi 'obcina' obraz w pimiga 1.5 telewizor LG 32' 1920*1080. Chodzi oto żeby go trochę zwężyć w pionie i w poziomie. Bo na ekranie nie ma całego obrazu np. nie widać górnego menu. Pisałeś że malina świetnie działa z CD-ROM USB, ja mam też malinę z amiberry chyba że chodzi ci o malinę z dedykowanym oprogramowaniem.


Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 15:01:21 przez Grysia
[#42] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@Grysia, post #41

Musisz wejsc w ustawienia maliny i tam sobie zmienic rozdzielczość która najlepiej pasuje do Twojego odbiornika.

Przeczytaj jeszcze raz co wyzej napisalem o malinie i cdromach zewnętrznych.
Malina dobrze gada z cdromem na usb ale nie z Amiberry.
Autor Amiberry nie założył póki co obslugi zewnętrznego napędu.
[#43] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@mikecios, post #42

Mam amiberry. Czyli wyjść z amiberry pojawi się Linux i tam wpisać sudo raspi-config. Tylko że jak zmienię rozdzielczośc w ten sposób to pimiga pozostaje bez zmian.
[#44] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@Grysia, post #43

To jeszcze po zaladowaniu systemu sprawdz w prewsach ustawienia overscan
[#45] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@mikecios, post #44

To nic nie da, bo gierki i tak działają "bez systemu"
[#46] Re: CD ROM USB na emulatorze Amigi 1200 raspberry pi 400

@Norbert, post #45

Nie pisał że o gierki chodzi....
Na stronie www.PPA.pl, podobnie jak na wielu innych stronach internetowych, wykorzystywane są tzw. cookies (ciasteczka). Służą ona m.in. do tego, aby zalogować się na swoje konto, czy brać udział w ankietach. Ze względu na nowe regulacje prawne jesteśmy zobowiązani do poinformowania Cię o tym w wyraźniejszy niż dotychczas sposób. Dalsze korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej będzie oznaczać, że zgadzasz się na ich wykorzystywanie.
OK, rozumiem